Ωριμες σκέψεις old classiks

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Καλό ταξίδι Παναγιώτη...οι φωτό το αδικούν...από κοντά είναι κουκλί .. τυγχάνει να το έχει γείτονας..πολλές φορές το χαζεύω..!!!!
Σε ευχαριστώ Πέτρο :friendship:
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Αυτό το παραμύθι με τη συζηγο πρέπει να σταματησει
Απλά είσαι το απόλυτο αρσενικό, άντρας παλιάς κοπής.. Κλπ,κλπ,κλπ
Το διάβασε Κώστα και έβαλε τα γέλια, τουλάχιστον δεν με βάζει να πλένω τα πιάτα, κάτι είναι και αυτό :yew:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το διάβασε Κώστα και έβαλε τα γέλια, τουλάχιστον δεν με βάζει να πλένω τα πιάτα, κάτι είναι και αυτό :yew:
Ουπς.... Διαβάζει το φόρουμ?? :brr:
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
όχι μόνο ότι βλέπει όταν στέκετε πάνω από το κεφάλι μου ;)
Και στέκεται συνέχεια, ε ? :):)

Καλοτάξιδη να είναι ! Να σου προσφέρει χαρές και ηρεμία. Από τα πραγματικά ωραία old school !!
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Και στέκεται συνέχεια, ε ? :):)

Καλοτάξιδη να είναι ! Να σου προσφέρει χαρές και ηρεμία. Από τα πραγματικά ωραία old school !!
Ευχαριστώ Παντελή :friendship:

Πατάω πόδι, σηκώνομαι, κλείνω το λαπτοπ, και την απειλώ ότι θα την στείλω στην μάνα της :ha
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Λέω χτες το σκηνικό στην δική μου.
Πάμε για ποτό το βράδυ, ακούγεται κάτι "κακό" να πλησιάζει, λοκαλ καγκουρό με gsxr κλασικό μπλε άσπρο. Με κοιτάει. Γελάμε. Δεν κάνει πλάκα.
 

Desmorider

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Multistrada 1000 DS 2006
Τα κλασσικά είναι πανέμορφα ,γι αυτό και μείνανε,αλλά προυποθετουν
α) έρωτα, αλλιώς μόλις πληρώσεις τον πρώτο λογαριασμό θα ψάχνεις να το πουλήσεις
β) πολλά λεφτά για ξόδεμα ,από την αγορά ( ένα αναπαλαιωμένο Ducati pantach θα κοστίσει πάνω από 8-10 x στην καλύτερη ) μέχρι την συντήρηση , αν βρεις κάποιο παλιό πάλι θα δώσεις ένα σκασμό λεφτά αλλά με πιο αργό και μαζοχιστικό ρυθμό
γ) πολλή υπομονή να περιμένεις ανταλλακτικά
δ) χώρο φύλαξης
ε) διάθεση για χαλαρή οδήγηση ,νομίζω έρχεται αναπόφευκτα καθώς στο μυαλό γυρνάνε τα ευρώ μιας πιθανής βλάβης
η) αν κάποιος έχει γνώσεις και όρεξη να το φτιάξει μόνος του προφανώς και άπειρο χρόνο να διαθεσει και...... γυναίκα με κατανόηση
Στα μπόνους θα κερδίσει ένα πολύ cool status κάτι σε Steve Mc Queen μέχρι Marlon Brando.
Και μένα με ελκύει η ιδέα αλλά σκέφτομαι ότι θα κάνω τη στροφή όταν τα στροφιλίκια σταματήσουν να με υπνωτίζουν και αρχίσει να με φοβίζει η ταχύτητα .Τοτε θα είμαι και γω αντίκα και θα δένω με τη μηχανή καλύτερα και από αισθητικής πλευράς. Αν βέβαια διέθετα τα λεφτά ένα κλασικό για μια Κυριακάτικη βολτίτσα αραιά και που θα μου άρεσε ,πολύ θα έλεγα ,αλλά απαριθμώ τα αρνητικά πρώτα για να απωθώ την ιδέα μιας και δεν έχει πιθανότητες τώρα .
 

Desmorider

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Multistrada 1000 DS 2006
Εγώ είμαι 54 κι αυτό το ρδέλο δεν θέλω να το βλέπω.
:cool:
Κλασική αντίληψη αγαπητέ , όλοι μας νομίζουμε ότι μετά από δέκα χρόνια θα είμαστε πολυυυυυυ μεγάλοι. Δεν ισχύει, στα 50 θα νιώθεις ακόμα ικανός για όλα .Για να το θέσω αλλιώς μάλλον θα νιώθεις εικοσάχρονος με τριάντα χρόνια εμπειρία,εμένα τουλάχιστον αυτό μου συμβαίνει
 

Desmorider

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Multistrada 1000 DS 2006
Κλασική αντίληψη αγαπητέ , όλοι μας νομίζουμε ότι μετά από δέκα χρόνια θα είμαστε πολυυυυυυ μεγάλοι. Δεν ισχύει, στα 50 θα νιώθεις ακόμα ικανός για όλα .Για να το θέσω αλλιώς μάλλον θα νιώθεις εικοσάχρονος με τριάντα χρόνια εμπειρία,εμένα τουλάχιστον αυτό μου συμβαίνει
Λάθος ,στο ποστ που απάντησες αναφέρομαι
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Κλασική αντίληψη αγαπητέ , όλοι μας νομίζουμε ότι μετά από δέκα χρόνια θα είμαστε πολυυυυυυ μεγάλοι. Δεν ισχύει, στα 50 θα νιώθεις ακόμα ικανός για όλα .Για να το θέσω αλλιώς μάλλον θα νιώθεις εικοσάχρονος με τριάντα χρόνια εμπειρία,εμένα τουλάχιστον αυτό μου συμβαίνει
Τώρα είμαι πια 56 και αυτό...ρδέλο δεν θέλω ακόμα να το βλέπω
:ha
 
Top Bottom