Ωριμες σκέψεις old classiks

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
ΚαλοΤάξιδη κι ευΤούνη ,ρέϊ R.E.H . :friendship:



ΥΓ: Εφυγε κάποια απ'τις άλλες...ή απλά προστέθηκε άλλη μία ;
Ρωτάω...για να μη νιώθω μόνος...:p

Ευχαριστώ Κώστα :friendship:
προστέθηκε άλλη μία ...
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Ρε παλιόπαιδα τι μου τις θυμησατε αυτές τις σκέψεις πάλι???
Βάσανο μεγάλο

Καλοτάξιδο το κουκλί Πάνο :friendship:
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Καλά κλμ να έχεις, πάρα πολύ όμορφη.

Ευχαριστώ Κώστα :friendship:
προστέθηκε άλλη μία ...
Να δω ποια θα μου κάνεις δώρο.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Πάντως έχοντας ζήσει κοντά δεκαετία με ένα r51/3, μπορώ να πω πώς είναι μεγάλο σχολειό μια μηχανή που έχει σταματήσει η παραγωγή της πολλά χρόνια πίσω. Κάνοντας μια τέτοια αγορά πρέπει να ξέρεις τι θέλεις από την μοτοσικλέτα. Δεν πρόκειται να σου προσφέρει ασφάλεια, ούτε θα σου προσφέρει επιδόσεις. Θα έχεις όμως δυνατές συγκινήσεις σταματώντας κάθε τόσο στην άκρη του δρόμου να καθαρίσεις το καρμπιλατερ ή να τριψεις με γυαλοχαρτο τα μπουζι που έχουν βραχυκυκλωσει. Και όλα αυτά υπό βροχή. Θα έχεις βέβαια όλα τα βλέμματα πάνω σου όταν πηγαίνεις κάπου με την μηχανή ακόμα και αν την έχεις παρκάρει λίγο πιο δίπλα, γιατί δεν θα είναι λίγες οι φορές που θα μυρίζεις βενζίνη. Επίσης τα κλειδιά και τα κατσαβιδια που θα έχεις στην τσάντα σου πάντα θα κάνουν τον πετούμενο θόρυβο ώστε να μην περνάς ποτέ απαρατήρητος. Δεν χρειάστηκα ποτέ δεύτερη μηχανή, την κλειδωνα στο πεζοδρόμιο και πότε δεν είχα λεφτά. Έμαθα να κάνω επισκευές στο πεζοδρόμιο. Δεν χρειάστηκα ποτέ οδική (εκτός από 2 περιπτώσεις φουιτ). Έχω γυρίσει την μισή Κρήτη χωρίς τρίτη σχέση στο κιβώτιο ταχυτήτων και κυκλοφορουσα χωρίς μπαταρία γύρο στον ένα μήνα. Πολλές φορές την σκέφτομαι και θα ήθελα κάποια στιγμή να ξαναεχω ένα κλασικό όχι όμως καινούργιο. Θα επέλεγα ένα παλιό δικυλινδρο που να έχει τελική 130 και ροπή που να σε γεμίζει χαμόγελα σε κάθε ανηφορική στροφή. Αυτός είναι ίσως και ο λόγος που δεν μου αρέσουν τα καινούργια. Έμαθα να διορθώνω επιτόπου και όχι να φωνάζω οδική. Αν κάποιος θέλει να έχει μια τέτοια μηχανή θα πρέπει είτε να έχει βουνά υπομονή και να τα έχει καλά με τον εαυτό του (ή έστω να θέλει να τα βρει με τον εαυτό του) είτε να την βάλει σε ένα γκαράζ και να την κυκλοφορεί για το κέφι του ή να παρει μια νέας τεχνολογίας που να θυμίζει.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Αυτό το παραμύθι με τη συζυγο πρέπει να σταματησει
Απλά είσαι το απόλυτο αρσενικό, άντρας παλιάς κοπής.. Κλπ,κλπ,κλπ
Το αυτό...
Μας έχεις βάλει τα γυαλιά σε όλους... νά είσαι γερός να γουστάρεις!!!
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
R.E.H

μολις αποφασισεις να ροβολισεις ξανα κατα ΄δω , πες το μου...
να φορεσω ''κλασσικο'' μπλουζακι.....


γιατι το μνκι ο amyroukai (=130) με κοροιδευει οταν φοραω το φουξια...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το φούξια είναι λατρεμένο. Το πορτοκαλί φορούσες, κρυφοκατεμάκια.

Με βάλατε να κοιτάω τα ορθόδοξα RnineT και τα SpeedTwin τα φετινά μεσημεριάτικο.
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
R.E.H

μολις αποφασισεις να ροβολισεις ξανα κατα ΄δω , πες το μου...
να φορεσω ''κλασσικο'' μπλουζακι.....


γιατι το μνκι ο amyroukai (=130) με κοροιδευει οταν φοραω το φουξια...
Εννοείτε ....
 
Top Bottom