Ωχ!τα πλευρα μου,ΩΧ!η μεση μου,ε ασταδιαλα πια...Υποστρωμα!

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Για να επαναφέρω το θέμα και γιατί ο ύπνος παίζει σημαντικό ρόλο στο κάμπινγκ,πως σας φαίνεται κάτι τέτοιο;
https://www.ebay.com/itm/282317181770
Και εγώ στην αρχή για αυτοφουσκωτο σκεφτόμουν αλλα είναι αρκετά πιο ογκώδη από τα φουσκωτά οταν τα μαζεύουμε.Το συγκεκριμένο έχει πολυ μικρές διαστάσεις μαζεμένο και είναι αρκετά ελαφρύ και επιπλέον φουσκώνει άνετα σε 1 με 2 λεπτά...
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Για να επαναφέρω το θέμα και γιατί ο ύπνος παίζει σημαντικό ρόλο στο κάμπινγκ,πως σας φαίνεται κάτι τέτοιο;
https://www.ebay.com/itm/282317181770
Και εγώ στην αρχή για αυτοφουσκωτο σκεφτόμουν αλλα είναι αρκετά πιο ογκώδη από τα φουσκωτά οταν τα μαζεύουμε.Το συγκεκριμένο έχει πολυ μικρές διαστάσεις μαζεμένο και είναι αρκετά ελαφρύ και επιπλέον φουσκώνει άνετα σε 1 με 2 λεπτά...
Πηρα ενα τετοιο με 25 ευρω και βρηκα την υγεια μου.Τα ρεστα τα εκανα βενζινες.
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
@ztakisg16, ο @Markas έχει σαν αυτό που δείχνεις και το πήρε κάνα 15αρι. Του έβγαλε μάλιστα αρκετά κάμπινγκ πριν τρυπήσει. Σίγουρα το κινέζικο που δείχνεις είναι πολύ ακριβό. Πρόσφατα πήρα ένα αυτοφούσκωτο κινέζικο (αυτά με τα 20€) και ένα Vango. Το κινέζικο κράτησε 1 βράδυ...

Σεντ φρομ Ténéré φον
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πηρα ενα τετοιο με 25 ευρω και βρηκα την υγεια μου.Τα ρεστα τα εκανα βενζινες.
Με την διαφορά ότι με αυτά δεν κοιμάσαι πολλές ημέρες.....πρσγματικα είναι άβολα!!
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Με την διαφορά ότι με αυτά δεν κοιμάσαι πολλές ημέρες.....πρσγματικα είναι άβολα!!
Εγω παντως κοιμαμαι μια χαρα,παρολο που εχω θεμα με τον αυχενα μου.Δεν χρειαζεται ομως πολυ φουσκωμα,γιατι τοτε γινετε κουραστικο.
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Εγω εχω thermarest φουσκωτο,και ειναι οντως κορυφη.
αξιζε και το τελευταιο ευρω.
Εχω φτιαξει και μια τρομπα απο σακουλα σκουπιδιων και φουσκωνει σε 2 λεπτα με 0 κοπο.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
.................

Εχω φτιαξει και μια τρομπα απο σακουλα σκουπιδιων και φουσκωνει σε 2 λεπτα με 0 κοπο.

Αυτό πάλι...?
Για εξήγα ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
@jocker-t Άκη ωραίο κόλπο! Για γενικότερη χρήση βεβαια πρέπει να βρεθεί ανάλογος αντάπτορας. Στη βαλβίδα που έχει το συγκεκριμένο στρώμα, το καπάκι είναι τέλειο ;)
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
@jocker-t Άκη ωραίο κόλπο! Για γενικότερη χρήση βεβαια πρέπει να βρεθεί ανάλογος αντάπτορας. Στη βαλβίδα που έχει το συγκεκριμένο στρώμα, το καπάκι είναι τέλειο ;)
Μου χει λυσει τα πνευμονια..!
Και ειδικα αν εχεις πεζοπορησει πριν στησεις,δεν εισαι για να φυσας.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
νομιζω πως το πλεονεκτημα του αυτοφουσκοτου,σε σχεση με ενα φουσκωτο στρωμα,ειναι στις κοντες σκηνες ,οτι εχεις μεγαλυτερο ωφελιμο υψος.
αν το αυτοφουσκωτο ειναι 3-5 ποντους και το φουσκωτο ειναι 15-20.
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
νομιζω πως το πλεονεκτημα του αυτοφουσκοτου,σε σχεση με ενα φουσκωτο στρωμα,ειναι στις κοντες σκηνες ,οτι εχεις μεγαλυτερο ωφελιμο υψος.
αν το αυτοφουσκωτο ειναι 3-5 ποντους και το φουσκωτο ειναι 15-20.
Oχι τι 15-20?
Αυτα ειναι θηρια..!
εγω με 6-7 ποντους και το ξεφουσκωνω κιολας.
Το πλεονεκτημα του φουσκωτου φαινεται στο 0:50.

;)
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Oχι τι 15-20?
Αυτα ειναι θηρια..!
εγω με 6-7 ποντους και το ξεφουσκωνω κιολας.
Το πλεονεκτημα του φουσκωτου φαινεται στο 0:50.

;)
εγω ας πουμε εχω ενα διπλο και χρησιμοποιω μαζι με την γυναικα και ειναι καπου τοσο σε υψος.
σκεφτομαι να παρω ενα αυτοφουσκωτο οταν κατσει να παω μονος καπου για να μην καθομαι να φουσκωνω σαν μακακας.:laugh:
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
εγω ας πουμε εχω ενα διπλο και χρησιμοποιω μαζι με την γυναικα και ειναι καπου τοσο σε υψος.
σκεφτομαι να παρω ενα αυτοφουσκωτο οταν κατσει να παω μονος καπου για να μην καθομαι να φουσκωνω σαν μακακας.:laugh:
Εβαλες την παραμετρο γυναικα στην εξισωση.
Παω πασο.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Για να επαναφέρω το θέμα και γιατί ο ύπνος παίζει σημαντικό ρόλο στο κάμπινγκ,πως σας φαίνεται κάτι τέτοιο;
https://www.ebay.com/itm/282317181770
Και εγώ στην αρχή για αυτοφουσκωτο σκεφτόμουν αλλα είναι αρκετά πιο ογκώδη από τα φουσκωτά οταν τα μαζεύουμε.Το συγκεκριμένο έχει πολυ μικρές διαστάσεις μαζεμένο και είναι αρκετά ελαφρύ και επιπλέον φουσκώνει άνετα σε 1 με 2 λεπτά...
Στο lighters έχει καλύτερο και στα ίδια λεφτά
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
https://www.lightgear.gr/fouskoto-stroma-ferrino-swift.html

Στάλθηκε από το GT-I9060I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σε ευχαριστω...Αν και δεν το λες φτηνοτερο.Αυτο που δειχνω εγω εχει 45 ενω το αλλο 65.Αν και δειχνει πολυ καλλη επιλογη δεδομενου οτι δεν θα υπαρχει και χρονος αναμονης μεχρι να ερθει το αλλα απο Κινα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom