Ωχ!τα πλευρα μου,ΩΧ!η μεση μου,ε ασταδιαλα πια...Υποστρωμα!

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Μαζεμένο τι όγκο έχει;

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Οσο ενα ζευγαρι αθλητικα,περιπου 252010 η τυλιγμενο 26εκ-φ21εκ ,1400γραμμαρια

ΥΓ Στα jysk εχουν κατι σχετικα φθηνα με μεγαλυτερο ομως ογκο.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Έχεις λίνκ;

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
το πιο παχυ για περισσοτερη ανεση ειναι αυτο,εχει και φωτογραφια κλειστο σε σχεση με την παλαμη ποσο ειναι.


εδω ειναι ολα τα στρωματα και υποστρωματα να δεις,εχει κι αλλα αυτοφουσκωτα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πέρυσι αγόρασα από Αυστρία το αυτοφούσκωτο στρώμα Robens Rockshield 50, δηλαδή αυτό
Το χρησιμοποίησα δοκιμαστικά σε 2 ύπνους, πραγματικά εξαιρετικό! Και συσκευασμένο είναι πολύ-πολύ μαζεμένο παρ'όλο που είναι η έκδοση με τα 5cm πάχους, δηλαδή 29 x Φ18. Να σημειώσω πως προστατεύει και από χαμηλές θερμοκρασίες εδάφους. Μπορεί να φαίνεται ακριβό αλλά αξίζει και το τελευταίο cents.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Εγώ είχα για δέκα χρόνια δύο της γαλλικής lafuma. Πάχος 2.5 εκατοστά .Τα είχα πάρει γύρω στα 40 € το ένα αλλά τότε δεν υπήρχαν τόσα αυτοφουσκομενα να διαλέξεις.Φετος χάλασε η βαλβίδα του ενός οπότε πάω για αλλαγή. Thermarest είναι κορυφή με το ανάλογο κόστος βέβαια.Βγαζει ένα γύρω στα 5 εκατοστά πάχος που είναι ότι ποιο άνετο έχω δοκιμάσει αλλά έχει γύρω στα 200€. Πάντως για να ξεκουραστεί το κορμί χρειάζεται τουλάχιστον 3 εκατοστά...
 

Kirikas

Μέλος
Περιοχή
Χίος
Όνομα
Kirikas
Μοτό
Africa Twin 750 XRV
Καλησπέρα,
Θα ήθελα την βοήθεια σας για 2 θέματα:
  1. Αυτοφούσκωτο: Έχω πάρει ένα το οποίο είναι πολύ ωραίο σαν μέγεθος πακέτου αλλά όταν το ανοίξεις δεν σε χωράει για κανένα λόγο.
  2. Υπνόσακος: Προσπαθώ να βρω ένα υπνόσακο που θα είναι ιδανικά για θερμοκρασίες λίγο κάτω από το 0 όχι κάτι εξτριμ.
Βασικά κριτήρια είναι το μέγεθος ώστε να μπορούν να μπουν σε σαμάρια και αν γίνεται το κόστος να μην ξεφεύγει.
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Αν δεν είσαι κοντά σε αυτά τα χρήματα, δεν θα βολευτεις εύκολα....δυστυχως
Πριν 4-5 χρόνια το είχα πάρει 55€! Αλλά ακόμα και τα χρήματα να υπάρχουν πακεταρισμένο είναι όσο ένα 50λιτρο backpack
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πριν 4-5 χρόνια το είχα πάρει 55€! Αλλά ακόμα και τα χρήματα να υπάρχουν πακεταρισμένο είναι όσο ένα 50λιτρο backpack
Εγώ έχω vapour, που χωράει σε πλαϊνή τσέπη παντελονιού και κανεις αξιοπρεπή ύπνο.
Γύρω στα 60-70 και δαυτο

 
Τελευταία επεξεργασία:

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Εγώ έχω vapour, που χωράει σε πλαϊνή τσέπη παντελονιού και κανεις αξιοπρεπή ύπνο.
Γύρω στα 60-70 και δαυτο

Επιβεβαιώνω και για αυτό. Το έχει ο αδερφός μου που είναι στο ίδιο ύψος αλλα 10 κιλά ελαφρύτερος και είναι από τα καλύτερα σε σχέση άνεσης και όγκου/βάρους κουβαλήματος. Το έχει χρησιμοποιήσει η σύντροφος και ήταν πολύ ευχαριστημένη από την άνεση που παρέχει.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Υπάρχουν και τα φουσκωτά πού έχουν ενσωματωμένη τρόμπα πολύ πιο ελαφρύ και πιο φθηνό
 

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
JYSK Πέρυση το είχε 17 !!! φέτος δε γνωρίζω, αξιοπρεπέστατο...
 
Top Bottom