(άλλη μία) Βόλτα προς Μαυροβούνιο, Κροατία, Σλοβενία, Βοσνία-Ερζεγοβίνη

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Sarajevo, Βοσνία & Ερζεγοβίνη










Αφιέρωσα ένα 3ωρο από τη βόλτα μου να πάω στην έκθεση "Srebrenica" - Galerija 11/07/95, από την οποία έχω πάρει και ένα φωτογραφικό λεύκωμα, διαθέσιμο σε όποιον θέλει να το μελετήσει σε κάποιον καφέ.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Πολυ ωραίες εικόνες.. Βοηθάνε τα τοπία αλλα και εσυ το εχεις με τις φωτογραφίες!
Μαλλον το επομενο ταξίδι!!!
Θα κατσω να τα διαβάσω προσεκτικά θα κρατήσω σημειώσεις και θα επιστρέψω με απορίες!
Να εισαι καλα να ταξιδευεις!!
 

gaslion

Μέλος
Όνομα
Κωνταντίνος
Μοτό
Ducati Multistada 1200 Enduro
TTR 250 Raid
Πολυ ωραίες εικόνες.. Βοηθάνε τα τοπία αλλα και εσυ το εχεις με τις φωτογραφίες!
Μαλλον το επομενο ταξίδι!!!
Θα κατσω να τα διαβάσω προσεκτικά θα κρατήσω σημειώσεις και θα επιστρέψω με απορίες!
Να εισαι καλα να ταξιδευεις!!

το αυτό!
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
Τι θα γινει ρε φιλε....καθε φορα που θα βαζεις φωτο και ταξιδιωτικα θα χανουμε εμεις τον υπνο μας.....πως την ειδες?????....θες να μας κλεισεις τα μαγαζια????? (συνεχισε τα πας τελεια...ασε να γκρινιαζω εγω...)
Πραγματικα με κανεις να θελω να καβαλησω την ιδια στιγμη τη μηχανη και να εξαφανιστω...μαγικο πραγμα αυτο...
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Ωραιες εικονες! Το εχω στα αμεσα σχεδια μου ενα τετοιο ταξιδι! Τι καμερα χρησιμοποιησες?
 

jotor

Μέλος
Περιοχή
κρανίδι
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
990 adventure 2008
ωραίος ο φίλος !φανταστική βόλτα και τρομερή η ικανότητα του να μας τη μεταφέρει.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
το χωριο του κουστουριτσα παντως ειναι πολυ φασαρια για το τιποτα....η περιοχη βεβαια εκει γυρω παρα πολυ ωραια....
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Μερικές πληροφορίες επιπλέον:
  • πολύ ωραίο ξενοδοχείο/ξενώνας στο Σαράγιεβο. Έχει κλειστό (όχι στεγασμένο) χώρο για τις μοτό, η οικογένεια που το έχει είναι πολύ φιλική, ικανοποιητικότατο πρωινό (αν και όχι παραδοσιακό), τεράστια δωμάτια και καλή τιμή.
  • στη Λουμπλιάνα έμεινα στο Slamic. Υπόγειο κλειστό γκαράζ για τη μοτό (την άφησα με τα πράγματα φορτωμένη...), ούτε 5' με τα πόδια από κέντρο, πρωινάρα και δωματιάρες. Σχετικά τσιμπημένο σαν απόλυτο νούμερο (75ε/μονόκλινο), καλή τιμή δεδομένων των παροχών του και των τιμών Λουμπλιάνας.
  • Κροατία ιδιαίτερα στα παράλια, όσοι κάνετε κάμπινγκ δεν χρειάζεται ιδιαίτερο ψάξιμο από πριν, ανά 5χλμ έχει κι από ένα, και σε όσα σταμάτησα ήταν άριστα.
  • αν βρεθείτε Σαράγιεβο να πάτε οπωσδήποτε στην γκαλερύ που έχω αναφέρει, ιδιαίτερα όσοι ασχολείστε με φωτό (ακόμα κι αν δεν σας ενδιαφέρει το ιστορικό κομμάτι).
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
@kon/nos Ο,τι θες ρώτα!

Τι θα γινει ρε φιλε....καθε φορα που θα βαζεις φωτο και ταξιδιωτικα θα χανουμε εμεις τον υπνο μας.....πως την ειδες?????....θες να μας κλεισεις τα μαγαζια????? (συνεχισε τα πας τελεια...ασε να γκρινιαζω εγω...)
Πραγματικα με κανεις να θελω να καβαλησω την ιδια στιγμη τη μηχανη και να εξαφανιστω...μαγικο πραγμα αυτο...
:2ob: Εγώ να δεις. Το ξαναζω όλο μέσα από τις φωτό..

Ωραιες εικονες! Το εχω στα αμεσα σχεδια μου ενα τετοιο ταξιδι! Τι καμερα χρησιμοποιησες?
Μια Canon 6D έχω, μαζί είχα έναν 17-40, έναν 35άρη και έναν 70-200. Τον 35άρη τον δούλευα κυρίως στις πόλεις.

Είναι canonακιας.....ο μικρός!!!:D
Και ΚΤΜάκιας. Σωστές επιλογές :friend:

ωραίος ο φίλος !φανταστική βόλτα και τρομερή η ικανότητα του να μας τη μεταφέρει.
Έλα σταμάτα κοκκινίζω :p Τι να πουν και τα παιδιά που γράφουν και εκθέσεις ολόκληρες. Εγώ 5 φωτό έριξα..

Βαλε λαστιχα και ξαναπαμε μια ?
Έχουμε κάτι εκκρεμότητες αν θυμάσαι...

το χωριο του κουστουριτσα παντως ειναι πολυ φασαρια για το τιποτα....η περιοχη βεβαια εκει γυρω παρα πολυ ωραια....
Αν το συνδιάσεις με βραδιά σινεμά αποχτάει μεγαλύτερο ενδιαφέρον, αλλά ναι δεν ήταν και το highlight. Όλη διαδρομή όμως από Σαράγιεβο προς Mokra Gora με ένα πέρασμα από Visegrad ήταν πολύ ωραία!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom