αγορα 1290 super adventure s (?)

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
κατσε να συνειδητοποιησω τι παω να κανω!!!χαχαχα
Σου ξαναλεω κοιτα και την αγορα προγουμενης χρονιας... βαλε στην εξισωση το 1190 και το 1090 R σε μεταχειρησμενα.
Υπαρχει ενα 1090R 750χλμ σε μοτομαγαζο με αρκετα εξτρα... Η καλυτερη επιλογη για μικτη χρηση αυτην τη στιγμη.


Ποτε ειπαμε παραλαμβανεις ???
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
το καλυτερο σχολιο ever !!χαχα
Έτσι είναι, αυτή είναι η ωμή πραγματικοτητα. Ωραία τα σχόλια που έγραψε ο καθένας από την δική του πλευρά- οπτική μέσα από βιώματα. Εσυ ομως θα την καβαλας, εσυ θα γουστάρεις, εσυ θα πληρώνεις και πίστεψε με αν κ@υλώνεις όπως σε βλέπω να το λες μιλώντας για αυτήν το τι πληρώνεις δεν θα σε νοιάζει γιατί αν σε νοιάζει δεν είναι κ@ύλα. Αν θέλεις το τηλέφωνο μου στο προφιλ παρε με να σου πω ακόμα κάποια πράγματα, όχι για το 1290 δεν έχω άποψη, αλλά καθαρά για εσένα. Θα σε βοηθήσουν 100% στην επιλογη σου.
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Σχετικα με την συντηρηση.

Σερβις ανα 30.000 οπου θα σου κοστισει περιπου 500-600 ευρω. (βαλβιδες, λαδια,φιλτρα βενζινης, αερα και λαδιου, υγρα ψυγειου , υγρα φρενων κτλ)
Λαδια συμφωνα με το μανουαλ ανα 15.000 με κοστος περιπου 50 ευρω (αναλογο της μαρκας λιπαντικου) ας πουμε 4x15=45 ευρω , συν 6 ευρω το φιλτρο λαδιου.
Αλυδιδα και γραναζια περιπου 200 ευρω.

Γενικα μην το φοβασαι, εαν το γουσταρεις προχωρα. Να ξερεις τα κοστος χρησης ειναι ψηλα εαν το εχεις σε καθημερηνη μετακινηση και ειναι μοναδικο μεσον. Οχι μονο το ΚΤΜ... ολα.

Δεδομενου οτι η αγορα του 1290 ειναι περιπου 16 - 18.000 κοιτα και τα 1190/1090.
Σορρυ κιολας αλλα αυτο δεν ειναι υψηλο κόστος συντήρησης..

Εφόσον τα διαστήματα σέρβις είναι τόσο μεγάλα τότε είσαι οκ.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Σορρυ κιολας αλλα αυτο δεν ειναι υψηλο κόστος συντήρησης..

Εφόσον τα διαστήματα σέρβις είναι τόσο μεγάλα τότε είσαι οκ.
Αναλογα με την χρηση και την τσεπη...
Εγω δεν το θεωρω υψηλο μιας και δεν κανω χρηση μεσα στην πολη και η αναγωγη ειναι αναλογη της χρησης.

Ομως, μιλωντας με φιλο που ηταν το μοναδικο μεσον μεταφορας του και κρατουσε αναλυικοτατο αρχειο εξοδων :)pce:) μου ελεγε πως τα εξοδα της ηταν αρκετα...

Βεβαια, με τα καθημερινα χιλιομετρα που εκανε οτι και να ειχε σε αυτα τα κυβικα το κοστος θα ηταν πανω-κατω το ιδιο...ισως και προς τα κατω.

Δεν μπορουσε ομως να εχει 'μικρο' καθως η αποσταση ηταν αρκετη σπιτι-δουλεια-σπιτι...
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Αναλογα με την χρηση και την τσεπη...
Εγω δεν το θεωρω υψηλο μιας και δεν κανω χρηση μεσα στην πολη και η αναγωγη ειναι αναλογη της χρησης.

Ομως, μιλωντας με φιλο που ηταν το μοναδικο μεσον μεταφορας του και κρατουσε αναλυικοτατο αρχειο εξοδων :)pce:) μου ελεγε πως τα εξοδα της ηταν αρκετα...

Βεβαια, με τα καθημερινα χιλιομετρα που εκανε οτι και να ειχε σε αυτα τα κυβικα το κοστος θα ηταν πανω-κατω το ιδιο...ισως και προς τα κατω.

Δεν μπορουσε ομως να εχει 'μικρο' καθως η αποσταση ηταν αρκετη σπιτι-δουλεια-σπιτι...
Σωστα.. και εγω που δεν κανω χρηση στην πολη δεν μου φαινεται ψηλο..
 

tnz

Μέλος
Περιοχή
αθηνα
Όνομα
θανος
Μοτό
cbr 600 f , gsxr k5 ,cbf 1000 09'
Σου ξαναλεω κοιτα και την αγορα προγουμενης χρονιας... βαλε στην εξισωση το 1190 και το 1090 R σε μεταχειρησμενα.
Υπαρχει ενα 1090R 750χλμ σε μοτομαγαζο με αρκετα εξτρα... Η καλυτερη επιλογη για μικτη χρηση αυτην τη στιγμη.


Ποτε ειπαμε παραλαμβανεις ???
αγνωστο !!!!
 

tnz

Μέλος
Περιοχή
αθηνα
Όνομα
θανος
Μοτό
cbr 600 f , gsxr k5 ,cbf 1000 09'
Έτσι είναι, αυτή είναι η ωμή πραγματικοτητα. Ωραία τα σχόλια που έγραψε ο καθένας από την δική του πλευρά- οπτική μέσα από βιώματα. Εσυ ομως θα την καβαλας, εσυ θα γουστάρεις, εσυ θα πληρώνεις και πίστεψε με αν κ@υλώνεις όπως σε βλέπω να το λες μιλώντας για αυτήν το τι πληρώνεις δεν θα σε νοιάζει γιατί αν σε νοιάζει δεν είναι κ@ύλα. Αν θέλεις το τηλέφωνο μου στο προφιλ παρε με να σου πω ακόμα κάποια πράγματα, όχι για το 1290 δεν έχω άποψη, αλλά καθαρά για εσένα. Θα σε βοηθήσουν 100% στην επιλογη σου.
σε ευχαριστω κ μολις ευκαιρεσω σε παιρνω τηλ κατευθειαν!!!
 

joks

Μέλος
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Africa 750
Στην ίδια φάση ήμουν εγώ το 09. Μόνο που το σκεφτόμουν εντελώς ανάποδα.
Είχα ένα kymco 125 και το χρησιμοποιούσα κάθε μέρα λόγω κόστους και φόβου κλοπής, και το βράδυ στην βόλτα μου η στην εκδρομή πήγαινα με τον έρωτα μου.
Τελικά χωρησαμε το 16, με πολύ πόνο αλλά και πολύ λογική μιας και με δύο παιδιά δεν την χαιρομουν όσο θα ήθελα.
Έφυγε άριστη σε έναν πάρα πολύ καλό φίλο που από την καύλα του την χρησιμοποιούσε κάθε μερα.
Για να καταλάβεις μου ήρθε κλήση για 240km/h στην Αττική οδό την μέρα που έγινε η μεταβίβαση.
Μετά από έξι μήνες του την κλέψανε.
Η δική μου κωλοτρυπ, ε συγνώμη, γνώμη ήθελα να πω είναι κράτα το σκουτερακι για να κάνει την σύζυγό και πάρε το ktm να κάνει την ερωμένη.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Υπαρχει βεβαια και η ασφάλεια κλοπης. Δινεις καμποσα φραγκα αλλα εχεις το κεφαλι σου ησυχο, ειδικα αν υπαρχει αυξημενο ρισκο κλοπης.

Αλλιως μαντρωμα σε κλειστο χωρο, 5 λουκέτα, καμερα να την καταγραφει, gps locator κτλ κτλ.
 

tnz

Μέλος
Περιοχή
αθηνα
Όνομα
θανος
Μοτό
cbr 600 f , gsxr k5 ,cbf 1000 09'
Στην ίδια φάση ήμουν εγώ το 09. Μόνο που το σκεφτόμουν εντελώς ανάποδα.
Είχα ένα kymco 125 και το χρησιμοποιούσα κάθε μέρα λόγω κόστους και φόβου κλοπής, και το βράδυ στην βόλτα μου η στην εκδρομή πήγαινα με τον έρωτα μου.
Τελικά χωρησαμε το 16, με πολύ πόνο αλλά και πολύ λογική μιας και με δύο παιδιά δεν την χαιρομουν όσο θα ήθελα.
Έφυγε άριστη σε έναν πάρα πολύ καλό φίλο που από την καύλα του την χρησιμοποιούσε κάθε μερα.
Για να καταλάβεις μου ήρθε κλήση για 240km/h στην Αττική οδό την μέρα που έγινε η μεταβίβαση.
Μετά από έξι μήνες του την κλέψανε.
Η δική μου κωλοτρυπ, ε συγνώμη, γνώμη ήθελα να πω είναι κράτα το σκουτερακι για να κάνει την σύζυγό και πάρε το ktm να κάνει την ερωμένη.
αυτο με τους αλητες που κλεβουν ειναι αλλο μεγαλο ζητημα....αυτη την κωλοτρυπ,εεε γνωμη ειχα κ εγω ολα τα χρονια που ειχα μηχανη...τωρα θα δουμε αν βγαινει οικονομικα....
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό με τους αλήτες που κλέβουν είναι που με κάνει να σκέφτομαι πόσο τυχερός είμαι με τις γριές που δεν αξίζουν τίποτα
 
Top Bottom