αντάλλαγη...

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Γούστα είναι αυτά εγώ το δοκίμασα και τελικά δεν μ άρεσε καθόλου. Το πούλησα το καλοκαίρι και αγόρασα 1090r. Το 1090r είναι άλλο επίπεδο σε σχέση με το f800. F800 το απλό κατά την γνώμη μου πάνω από 6κ δεν αξίζει να δώσει κάποιος. Για ADV ίσως κ 7000-7500 να αξίζει.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Συμφωνώ με τίς τιμές που λες για αυτό δεν έχω βρει τίποτα τόσο καιρό..Οι τιμές τους είναι υπερβολικά υψηλές,πράγμα αδικαιολόγητο κατά την γνώμη μου..
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
Συμφωνώ με τίς τιμές που λες για αυτό δεν έχω βρει τίποτα τόσο καιρό..Οι τιμές τους είναι υπερβολικά υψηλές,πράγμα αδικαιολόγητο κατά την γνώμη μου..
Οι τιμές στις μοτοσυκλέτες πάντα υψηλές ήταν κ θα είναι το θέμα είναι αν τα αξίζει. Το f800 δεν τα αξίζει τα λεφτά αυτά που ζητάνε.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
Οσοι εχετε παραπονα απο κραδασμους στο τιμονι δοκιμασατε να το γεμισετε με αμμο?
Οχι δοκιμάσαμε να το πουλήσουμε στο car και πέτυχε, πήραμε άλλο μηχανάκι ησυχάσαμε απο κραδασμούς. Άμμο να βάλω μέσα στο τιμόνι απο μηχανή που έχω πληρώσει 8000 μεταχειρισμένη?
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Οσοι εχετε παραπονα απο κραδασμους στο τιμονι δοκιμασατε να το γεμισετε με αμμο?
Ή μικρά στρογγυλά μεταλλικά σφαιρίδια για αεροβόλο όπλο.

Ή καβαλέτα από ΚΤΜ Enduro με υλικό απορρόφησης κραδασμών.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Οχι δοκιμάσαμε να το πουλήσουμε στο car και πέτυχε, πήραμε άλλο μηχανάκι ησυχάσαμε απο κραδασμούς. Άμμο να βάλω μέσα στο τιμόνι απο μηχανή που έχω πληρώσει 8000 μεταχειρισμένη?
Σωστα. Ειναι πιο απλο να αλλαξεις μηχανη. Κι εγω της ιδιας φιλοσοφιας ειμαι, που να τρεχεις πχ να αλλαζεις λαστιχα οταν λιωνουν
 
Τελευταία επεξεργασία:

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Οι τιμές στις μοτοσυκλέτες πάντα υψηλές ήταν κ θα είναι το θέμα είναι αν τα αξίζει. Το f800 δεν τα αξίζει τα λεφτά αυτά που ζητάνε.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Hater's gonna hate :p
Πλάκα κάνω
Εγώ την αγόρασα πέρσι 6κ και έχω δώσει άλλο 1,5 προς το παρών σε έξτρα κτλπ και δεν το μετανιώνω, και τα ταξίδια μου έχω κάνει δικαβαλο φορτωμένο χωρίς να κουραστώ και κάθε μέρα μέσα στην πόλη χωνομαι σχεδόν εκεί που πάνε και τα πάπια και κάτι βόλτες στο χωριό σε δασικούς όμορφα και χαλαρά.
Αμα ήθελα να ξεκινήσω να πάω Βαλκάνια ή τον γύρω της Ευρώπης ή να πάω νορντκαπ ξέρω εγώ, θα το σκεφτόμουν πολύ καθ ότι δεν είναι τουριστικό μηχανάκι.
Η απορία μου είναι στα 6 - 6,5 που κοστολογειται ένα μέσο f8 τι άλλο μπορείς να βρεις σ αυτό τα λεφτά?
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Hater's gonna hate :p
Πλάκα κάνω
Εγώ την αγόρασα πέρσι 6κ και έχω δώσει άλλο 1,5 προς το παρών σε έξτρα κτλπ και δεν το μετανιώνω, και τα ταξίδια μου έχω κάνει δικαβαλο φορτωμένο χωρίς να κουραστώ και κάθε μέρα μέσα στην πόλη χωνομαι σχεδόν εκεί που πάνε και τα πάπια και κάτι βόλτες στο χωριό σε δασικούς όμορφα και χαλαρά.
Αμα ήθελα να ξεκινήσω να πάω Βαλκάνια ή τον γύρω της Ευρώπης ή να πάω νορντκαπ ξέρω εγώ, θα το σκεφτόμουν πολύ καθ ότι δεν είναι τουριστικό μηχανάκι.
Η απορία μου είναι στα 6 - 6,5 που κοστολογειται ένα μέσο f8 τι άλλο μπορείς να βρεις σ αυτό τα λεφτά?

Σε ον οφ δύσκολα τα πράματα καθώς είναι λίγες οι επιλογές. Σε street oμως και συγκεκριμένα σε sport touring υπάρχουν πολύ δυνατές επιλογές.
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
Hater's gonna hate
Πλάκα κάνω
Εγώ την αγόρασα πέρσι 6κ και έχω δώσει άλλο 1,5 προς το παρών σε έξτρα κτλπ και δεν το μετανιώνω, και τα ταξίδια μου έχω κάνει δικαβαλο φορτωμένο χωρίς να κουραστώ και κάθε μέρα μέσα στην πόλη χωνομαι σχεδόν εκεί που πάνε και τα πάπια και κάτι βόλτες στο χωριό σε δασικούς όμορφα και χαλαρά.
Αμα ήθελα να ξεκινήσω να πάω Βαλκάνια ή τον γύρω της Ευρώπης ή να πάω νορντκαπ ξέρω εγώ, θα το σκεφτόμουν πολύ καθ ότι δεν είναι τουριστικό μηχανάκι.
Η απορία μου είναι στα 6 - 6,5 που κοστολογειται ένα μέσο f8 τι άλλο μπορείς να βρεις σ αυτό τα λεφτά?
Δεν διαφωνώ αν είναι να δώσεις 6000-6500 δεν υπάρχουν πολλές επιλογές κανένα triumph 800. Απλά όταν φτάνεις 8000 είναι κοντά στα 10000 και εκεί υπάρχουν επιλογές σε on-off

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Hater's gonna hate :p
Πλάκα κάνω
Εγώ την αγόρασα πέρσι 6κ και έχω δώσει άλλο 1,5 προς το παρών σε έξτρα κτλπ και δεν το μετανιώνω, και τα ταξίδια μου έχω κάνει δικαβαλο φορτωμένο χωρίς να κουραστώ και κάθε μέρα μέσα στην πόλη χωνομαι σχεδόν εκεί που πάνε και τα πάπια και κάτι βόλτες στο χωριό σε δασικούς όμορφα και χαλαρά.
Αμα ήθελα να ξεκινήσω να πάω Βαλκάνια ή τον γύρω της Ευρώπης ή να πάω νορντκαπ ξέρω εγώ, θα το σκεφτόμουν πολύ καθ ότι δεν είναι τουριστικό μηχανάκι.
Η απορία μου είναι στα 6 - 6,5 που κοστολογειται ένα μέσο f8 τι άλλο μπορείς να βρεις σ αυτό τα λεφτά?
Ktm 990 κ Tiger 800xc και τα οποία είχα καθώς δεν καθόταν αγορά με το φ800, κ ούτε τώρα το βλέπω να κάθεται,με βλέπω να βάζω κάτι ακόμη κ να πηγαίνω για το 1200..
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Γενικά οι τιμές στα ον οφ τουλάχιστον, έχουν ξεφύγει.
Χθες συζηταγαμε με τον John Garlic και άλλον ένα φίλο,για το τενερε 660 μεταξύ άλλων,ότι πλέον έχουν φτάσει να μπαίνουν αγγελίες στα 5000€!!!
Μιλάμε για μηχανάκια επίσης 10-15 ετών.
Νομίζω ότι επειδή υπάρχει έλλειψη αυτού του χαρακτήρα μοτοσυκλετών σε σύγχρονη μορφή σχετικά,και γι'αυτό βαρανε τιμές στο Θεό!!
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
Σωστα. Ειναι πιο απλο να αλλαξεις μηχανη. Κι εγω της ιδιας φιλοσοφιας ειμαι, που να τρεχεις πχ να αλλαζεις λαστιχα...
Είχες f800? Γιατί το πρόβλημα με τους κραδασμούς δεν προέρχεται από ελαστικά ή κάτι άλλο(και ναι ελαστικά είχα αλλάξει). Το θέμα προέρχεται από τους κραδασμούς που βγάζει το μοτέρ μετά από κάποιες στροφές. Τώρα για την αμμουδιές που λες δεν ξέρω θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή. Πρώτη φορά το ακούω πάντως, πρέπει να είναι ψιλή ή βότσαλακι για να κάνει δουλειά?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Είχες f800? Γιατί το πρόβλημα με τους κραδασμούς δεν προέρχεται από ελαστικά ή κάτι άλλο(και ναι ελαστικά είχα αλλάξει). Το θέμα προέρχεται από τους κραδασμούς που βγάζει το μοτέρ μετά από κάποιες στροφές. Τώρα για την αμμουδιές που λες δεν ξέρω θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή. Πρώτη φορά το ακούω πάντως, πρέπει να είναι ψιλή ή βότσαλακι για να κάνει δουλειά?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Αν το τιμονι ειναι φ50 και πανω τοτε βοτσαλακι, αλλιως ψιλη.
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Επειδή κάναμε το θέμα του ibar λίγο καφενείο αν μπορεί η διαχείριση ας το μεταφέρει κάπου αλλού το θέμα, over and out!
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Επειδή κάναμε το θέμα του ibar λίγο καφενείο αν μπορεί η διαχείριση ας το μεταφέρει κάπου αλλού το θέμα, over and out!
Αυτά τα θέματα έχουν καταδικαστεί ήδη από την ώρα δημιουργίας τους. :secret:κ τους δημιουργόυς αυτων :brr:
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Αυτά τα θέματα έχουν καταδικαστεί ήδη από την ώρα δημιουργίας τους. :secret:κ τους δημιουργόυς αυτων :brr:
εκεί που το έχεις παρκαρισμένο γυρνά λίγο μην πατάνε στο ιδιο σημείο τα λάστιχα... :friend:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
εκεί που το έχεις παρκαρισμένο γυρνά λίγο μην πατάνε στο ιδιο σημείο τα λάστιχα... :friend:
Μείνε συντόνισμενος
μισό βδομάδα..
Δεδομενα να βάλεις..να χεις.. :secret:
 
Top Bottom