ασφαλτινα λαστιχα για 990

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
καλημερα! ετοιμαζομαι για αλλαγη ελαστικων.. μεχρι τωρα φοραγα τα heidenau και ειμαι ευχαρηστημενος για all around λαστιχο.. τωρα ομως ελεγα για κατι πιο ασφαλτινο και ετσι ειμαι αναμεσα σε 3
1. scorpion mt90
2. scorpion trail 2
3. tourance next

τα εχει δοκιμασει κανεις σε 990? για το mt90 ok δοκιμασμενο χρονια στο συγκεκριμενο μηχανακι.. τα αλλα 2 ομως πως ειναι?? πατημα αντοχη κτλ κτλ..
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Φίλε το λάστιχο είναι πολύ υποκειμενικό εγώ ας πούμε εγω που το λιώνω στο χώμα μπορείς να ρωτήσεις @forester @gsmaniac @efthymis με τα mt90 δίκασα τον Αδάμ στο rally της ναξου
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Φίλε το λάστιχο είναι πολύ υποκειμενικό εγώ ας πούμε εγω που το λιώνω στο χώμα μπορείς να ρωτήσεις @forester @gsmaniac @efthymis με τα mt90 δίκασα τον Αδάμ στο rally της ναξου
Μάλλον την Εύα δίκασες...:D:D:p:p
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
καλημερα! ετοιμαζομαι για αλλαγη ελαστικων.. μεχρι τωρα φοραγα τα heidenau και ειμαι ευχαρηστημενος για all around λαστιχο.. τωρα ομως ελεγα για κατι πιο ασφαλτινο και ετσι ειμαι αναμεσα σε 3
1. scorpion mt90
2. scorpion trail 2
3. tourance next

τα εχει δοκιμασει κανεις σε 990? για το mt90 ok δοκιμασμενο χρονια στο συγκεκριμενο μηχανακι.. τα αλλα 2 ομως πως ειναι?? πατημα αντοχη κτλ κτλ..
Να βάλεις τα καινούργια mitas e07+ και να μας πεις εντυπώσεις. :)
 

vaggeezz

Μέλος
Περιοχή
Κορωπί
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
990 Adve
Λάμπρο με το ΜΤ αμα κάτσει θα πάς και το χωματάκι σου χωρίς να τραμπάρεις σε χωμάτινα σώνει και καλά. Χωρίς λάσπη βέβαια...
Εκτός και αν σε νοιάζει και το δεκατάκι στην πίστα οπότε μην βάλεις ΜΤ...
...Ωχ ξεχασα όμως!!! Έχεις Ον Οφφφ!!!!!:D:D:D:D
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
καλημερα! ετοιμαζομαι για αλλαγη ελαστικων.. μεχρι τωρα φοραγα τα heidenau και ειμαι ευχαρηστημενος για all around λαστιχο.. τωρα ομως ελεγα για κατι πιο ασφαλτινο και ετσι ειμαι αναμεσα σε 3
1. scorpion mt90
2. scorpion trail 2
3. tourance next

τα εχει δοκιμασει κανεις σε 990? για το mt90 ok δοκιμασμενο χρονια στο συγκεκριμενο μηχανακι.. τα αλλα 2 ομως πως ειναι?? πατημα αντοχη κτλ κτλ..
Η contitrailattack2 η scorpioltrail2.
Μη κοιτάξεις κάτι άλλο


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

lamogio0

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Bilakos
Μοτό
Ktm 990 Adventure 2009
Suzuki RM450Ζ 2009
Καλημερα φιλε,το ιδιο "προβλημα" εχω κι εγω εδω και λιγο καιρο που ψαχνω τι παπουτσια θα ειναι τα επομενα στο μηχανακι.
ειχα μεινει στα μετζελερ τουρανς προσεξε οχι τα νεξτ αλλα δεν βγαζει σε 18αρα ζαντα αρα ακυρο...με βλεπω για τριτο ζευγαρι
μτ90.μακαρι να ειχαμε πιο πολλες επιλογες αλλα... καλυτερα χαχαχαχαχα λιγα και καλα!
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
εβαλα σημερα τα mt90..! και εδω ξεκινησε μια παρανοια... ας το πιασουμε απ την αρχη. εχοντας δει τον αποστατη οτι εχει ραγισει αγοραζω λοιπον καινουριους πορτοκαλι χρωμα φυσικα και παω στον λαστιχα.. βγαζει ροδα του λεω θα μου βαλεις και αυτα γιατι εχει ραγισει ο ενας??
οχι δεν γινεται γιατι δεν εχω μεγκενη...
οκ λεω απο μεσα μου θα πεταχτω εδω γυρω.. σιγα..
με τον που τον ακουμπαει το αποστατη πανω στην ραμπα κοβεται εντελως.. δεν με νοιαζει γιατι θα βαλω τους καινουριους..
λεω ας πεταχτω στην βουλιαγμενης στον ελιο (με τον αξονα στο χερι) να μου βγαλει τον αποστατη να μου βιδωσει τον καινουριο..
μπαινω μεσα γειασου μαστορα κτλ κτλ εχω αυτο το θεμα το κανεις? το κανω.. με τον που ποιανει στα χερια του τον αξονα με ρωταει.. που πας για σερβις? αλλα σερβις εχω κανει στον χελιωτη αλλα μονος μου αλλα στον οικονομου του λεω.. μου τον δινει και μου λεει: πηγαινε στον χελιωτη!

πραγματικα δεν υπερχε καμια περιπτωση ποτε να παω στον ελιο αν ηταν ανοιχτος ο χελιωτης αλλα ηταν κλειστος (μαλλον εχει αγωνες εντουρο)

βγαινω εξω απο το μαγαζι τρελαμενος και σκεφτομαι ποιος ειναι εκει κοντα κανονικος ανθρωπος***.... σκεφτομαι το boxergarage.. λεω απο μεσα μου δεν εχω ξαναπαει ποτε, μαλακια, τι να του πω, και τετοια.. και μετα σκεφτομαι το πολυ να ακουσω αυτα που ακουσα απο τον ελιο.. παω λοιπον και ο παρασκευας με εξυπηρετησε σαν ανθρωπος με την μια! του ειπα και οτι ειμαι στο advride και πιασαμε και κουβεντα!! μου ειπε και οτι ο @forester βλεπει power of love και τρελαθηκα (ταιριαζουμε λεω απο μεσα μου!) αχαχαχααχ! εμεινα υπερευχαρηστημενος απο την εξυπηρετηση χρωσταω καφε οπως του ειπα κιολας και δημοσια ευχαρηστω!! οσο για τον ελιο τα συμπερασματα δικα σας!

*** οταν φευγαμε μας ειπε.. αντε βαλτε το στον κωλ@ σας τωρα μουνοπαν@ αλλα ειχα παει προετοιμασμενος.... καπου το ειχα διαβασει εδω μεσα!! χαχαχαχαχαχαα

υγ. σε λιγο φωτο!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
ακου με προσεκτικα , φτιαξε ενα email με αυτα που εγραψες εδω και στειλτο στην αντιπροσωπια εδω με κοινοποιηση την ktm στην αυστρια , στο sales και την εξηπηρετηση πελατων ,αντιστιχα στο ΙΝΚΑ κτλ .

Δεν νοειται εξουσιοδοτημενο με τετοια συμπεριφορα .

Εγω θα το ''τραβαγα''
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
ακου με προσεκτικα , φτιαξε ενα email με αυτα που εγραψες εδω και στειλτο στην αντιπροσωπια εδω με κοινοποιηση την ktm στην αυστρια , στο sales και την εξηπηρετηση πελατων ,αντιστιχα στο ΙΝΚΑ κτλ .

Δεν νοειται εξουσιοδοτημενο με τετοια συμπεριφορα .

Εγω θα το ''τραβαγα''
δεν θα κατσω ν ασχοληθω.. ηξερα τι ειναι αλλα δεν περιμενα τοσο.. εχουμε 2018 και πλεον τα φορουμ ειναι στο ανθος τους.. και μονο που το εγραψα εδω πιστευω ειναι οκ. να το δουνε 10 ανθρωποι να γλιτωσουν..
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
δεν θα κατσω ν ασχοληθω.. ηξερα τι ειναι αλλα δεν περιμενα τοσο.. εχουμε 2018 και πλεον τα φορουμ ειναι στο ανθος τους.. και μονο που το εγραψα εδω πιστευω ειναι οκ. να το δουνε 10 ανθρωποι να γλιτωσουν..
Να ξέρεις τα ίδια θα έγραφα για όποιον επαγγελματία είχε αυτή την συμπεριφορά αρκεί τα πράγματα να έγιναν ακριβώς όπως τα έγραψες .

Όχι μετά να λέμε αλλά λόγια να αγαπιόμαστε και δεν έγινε ακριβώς έτσι κτλ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
εβαλα σημερα τα mt90..! και εδω ξεκινησε μια παρανοια... ας το πιασουμε απ την αρχη. εχοντας δει τον αποστατη οτι εχει ραγισει αγοραζω λοιπον καινουριους πορτοκαλι χρωμα φυσικα και παω στον λαστιχα.. βγαζει ροδα του λεω θα μου βαλεις και αυτα γιατι εχει ραγισει ο ενας??
οχι δεν γινεται γιατι δεν εχω μεγκενη...
οκ λεω απο μεσα μου θα πεταχτω εδω γυρω.. σιγα..
με τον που τον ακουμπαει το αποστατη πανω στην ραμπα κοβεται εντελως.. δεν με νοιαζει γιατι θα βαλω τους καινουριους..
λεω ας πεταχτω στην βουλιαγμενης στον ελιο (με τον αξονα στο χερι) να μου βγαλει τον αποστατη να μου βιδωσει τον καινουριο..
μπαινω μεσα γειασου μαστορα κτλ κτλ εχω αυτο το θεμα το κανεις? το κανω.. με τον που ποιανει στα χερια του τον αξονα με ρωταει.. που πας για σερβις? αλλα σερβις εχω κανει στον χελιωτη αλλα μονος μου αλλα στον οικονομου του λεω.. μου τον δινει και μου λεει: πηγαινε στον χελιωτη!

πραγματικα δεν υπερχε καμια περιπτωση ποτε να παω στον ελιο αν ηταν ανοιχτος ο χελιωτης αλλα ηταν κλειστος (μαλλον εχει αγωνες εντουρο)

βγαινω εξω απο το μαγαζι τρελαμενος και σκεφτομαι ποιος ειναι εκει κοντα κανονικος ανθρωπος***.... σκεφτομαι το boxergarage.. λεω απο μεσα μου δεν εχω ξαναπαει ποτε, μαλακια, τι να του πω, και τετοια.. και μετα σκεφτομαι το πολυ να ακουσω αυτα που ακουσα απο τον ελιο.. παω λοιπον και ο παρασκευας με εξυπηρετησε σαν ανθρωπος με την μια! του ειπα και οτι ειμαι στο advride και πιασαμε και κουβεντα!! μου ειπε και οτι ο @forester βλεπει power of love και τρελαθηκα (ταιριαζουμε λεω απο μεσα μου!) αχαχαχααχ! εμεινα υπερευχαρηστημενος απο την εξυπηρετηση χρωσταω καφε οπως του ειπα κιολας και δημοσια ευχαρηστω!! οσο για τον ελιο τα συμπερασματα δικα σας!

*** οταν φευγαμε μας ειπε.. αντε βαλτε το στον κωλ@ σας τωρα μουνοπαν@ αλλα ειχα παει προετοιμασμενος.... καπου το ειχα διαβασει εδω μεσα!! χαχαχαχαχαχαα

υγ. σε λιγο φωτο!!!
Έτσι είμαστε οι προπελακηδες..... Καλά παιδιά :p
Πολλά πορτοκαλι βλέπω τελευταία στους πετσακηδες.... Κανονίστε να μας τον "χαλάσετε" :D
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Έτσι είμαστε οι προπελακηδες..... Καλά παιδιά :p
Πολλά πορτοκαλι βλέπω τελευταία στους πετσακηδες.... Κανονίστε να μας τον "χαλάσετε" :D
μα ειναι ηδη στο ''κακο'' δρομο....
ξεχνας οτι πινει πλεον καφε σε κουπα ''ktm''...
 

aeriko

Μέλος
Όνομα
Πάνος
Μοτό
R 1200GS
Έτσι είμαστε οι προπελακηδες..... Καλά παιδιά :p
Πολλά πορτοκαλι βλέπω τελευταία στους πετσακηδες.... Κανονίστε να μας τον "χαλάσετε" :D
Κοιτα να δεις, σήμερα έτυχε να περάσω από τους επονομαζόμενους πετσάκηδες, χωρις να ειμαι πελάτης, με σκοπό να ρωτήσω για την ανάρτηση και το πιθανό κόστος του τυπικού service των 150.000χλμ. Τα παιδιά ενω ήταν στο κολατσιό τους ειδαν αμέσως την μηχανή και άλλαξαν επι τόπου τα υγρα του συμπλέκτη που πιθανόν δεν ειχαν αλλαχθεί τα τελευταία χρόνια(λάσπη σκέτη).
Τι να πώ, ότι δεν εκτίμησα την κίνηση των πετσάκηδων, θα ήταν ψέμα. Κάπως έτσι κερδίζονται οι νέοι πελάτες
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Πέρα από την έκπληξη -την αρνητική- για το εξουσιοδοτημένο ΚΤΜ που είπε ο Λάμπρος, έχω ξεραθεί στο γέλιο....
Πάνος και Παρασκευάς, είναι πρώτα απ' όλα μηχανόβιοι, καλά παιδιά και τίμιοι στον υπερθετικό βαθμό! Μετά από αυτά είναι και καλοί μηχανικοί και καλοί επαγγελματίες!
Κι ας με δώσανε ότι είδα μαζί τους χθες το κ@λοριάλιτι:p:p:p:p:p
Κι όπως λεει κι ο Κωστής ο @onroad , είναι ακόμα ένας λόγος για να πάρεις BMW....., εφόσον δε μας τους χαλάσετε:rage::rage::rage: που έγραψε κι ο άλλος ο Κώστας @gsmaniac
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
ακου με προσεκτικα , φτιαξε ενα email με αυτα που εγραψες εδω και στειλτο στην αντιπροσωπια εδω με κοινοποιηση την ktm στην αυστρια , στο sales και την εξηπηρετηση πελατων ,αντιστιχα στο ΙΝΚΑ κτλ .

Δεν νοειται εξουσιοδοτημενο με τετοια συμπεριφορα .

Εγω θα το ''τραβαγα''
αχ! Ας μην μιλησω καλυτερα για το εξουσιοδοτημενο. Η σιωπη ειναι χρυσος ελεγαν οι παππουδες.
 
Top Bottom