βοηθεια για 1190 adv

mariosktm

Μέλος
Όνομα
μαριος
Μοτό
Ktm adventure
Καλησπέρα!θα ηθελα να ρωτήσω πιο πολυ τους κατοχους η Όποιον ξερει Από adv 1190 2013 kαι 2014!βρηκα για αγορα ενα μοντελο του 13' με ελαχιστα χλμ το ειχε ο μαγαζατορας και με ενδιαφερει!το θεμα ειναι οτι τωρα πια εχει ληξει η εγγύηση του και τα χλμ ειναι λιγα για να εχει βγαλει προβληματα και επισης μου ειπε οτι εχε περασει τις ανακλησεις αλλα για φιλτρο αερα δε μου ειπε τπτ.η ερωτηση μου ειναι αν ολα τα μοντέλα του 13' επρεπε να αλλαξουν φιλτρα και τις υπολοιπες ανακλησεις η οχι και αν στα μοντελα 14' φτιαχτηκαν αυτα η οχι!ευχαριστω για το χρονο σας!
 

okeanis

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
KTM 1190 ADVENTURE
Καλησπέρα.
Όλα τα μοντέλα του 2013(όπως το δικό μου) εφοδιάστηκαν δωρεάν από την KTM με φίλτρο DNA και νέο φιλτροκούτι.
Το πρόβλημα το αντιμετώπισαν μηχανάκια τα οποία πήγαιναν χώμα, παρόλα αυτά η αντικατάσταση του φίλτρου έγινε σε όλα προληπτικά.

Σε ποιο μαγαζί βρίσκεται το μηχανάκι?Είναι Αθήνα?

Ότι άλλο θέλεις να ρωτήσεις εδώ είμαστε.
 

mariosktm

Μέλος
Όνομα
μαριος
Μοτό
Ktm adventure
Καλησπέρα.
Όλα τα μοντέλα του 2013(όπως το δικό μου) εφοδιάστηκαν δωρεάν από την KTM με φίλτρο DNA και νέο φιλτροκούτι.
Το πρόβλημα το αντιμετώπισαν μηχανάκια τα οποία πήγαιναν χώμα, παρόλα αυτά η αντικατάσταση του φίλτρου έγινε σε όλα προληπτικά.

Σε ποιο μαγαζί βρίσκεται το μηχανάκι?Είναι Αθήνα?

Ότι άλλο θέλεις να ρωτήσεις εδώ είμαστε.
Η αγγελια ειναι στο car..το καταστημα ειναι το motorrad νομιζω!Ευχαριστώ για την απαντηση!
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Καλημερες...

Λοιπον... Το φιλτροκουτι στα 1190 ειναι για κλωτσιες. Εχουν σχεδιασει νεο για το 2015 και μετα. Και αυτο για κλωτσιες ειναι...Ο σχεδιασμος του ειναι λαθος.
Λυσεις του τυπου unifilter , rotweiller και powercell λυνουν το προβλημα.
Προσωπικα διαλεξα φιλτρο DNA που ανελαβε την αντικατασταση η ιδια η ΚΤΜ ανευ κοστους, και προσωπικη φροντιδα (τσεκαρισμα καθε 15,000)

Το παρακολουθω στενα και εχω καταληξει οτι με τσεκ καθε 15000 ειναι μια χαρα.
Οσοι πανε χωμα, και εννοω χωμα, οχι απλα να πατησουν λιγο... Καλο θα ηταν να βαλουν μια απο τις παραπανω λυσεις. (αν και πιστευω οτι με τακτικοτερο ελεγχο το DNA ειναι μια χαρα.)

Οσον αφορα τις ανακλησεις

Σταντ μονο και διπλο απο το 15
Φιλτροκουτι απο το 15
Σε ορισμενα του 13 νεα καλωδια μιζας.
Ορισμενοι αλλαξαν και μπαταριες στην εγγυηση (προσωπικα πιστευω ειναι ο συναγερμος)

Αυτα σε γενικες γραμμες.

Εγω εχω του 13 και δεν εχω αντιμετωπισει το παραμικρο...
Εχω φιλους με μοντελα 2014,2015,2016 σε απλα και R

Μια ουσιαστικη διαφορα μεταξυ 2013-14 και στα 2015 ειναι η μιζα. Η νεα (SM-13) γυρναει πιο γρηγορα
Κατι αλλα μπλι-μπλικια διακοσμητικα τα προσπερναω.

Πλεον με το VIN και μια βολτα απο ΚΤΜ βλεπεις ολο το ιστορικο της μοτοσυκλετας.
 

mariosktm

Μέλος
Όνομα
μαριος
Μοτό
Ktm adventure
Καλημερες...

Λοιπον... Το φιλτροκουτι στα 1190 ειναι για κλωτσιες. Εχουν σχεδιασει νεο για το 2015 και μετα. Και αυτο για κλωτσιες ειναι...Ο σχεδιασμος του ειναι λαθος.
Λυσεις του τυπου unifilter , rotweiller και powercell λυνουν το προβλημα.
Προσωπικα διαλεξα φιλτρο DNA που ανελαβε την αντικατασταση η ιδια η ΚΤΜ ανευ κοστους, και προσωπικη φροντιδα (τσεκαρισμα καθε 15,000)

Το παρακολουθω στενα και εχω καταληξει οτι με τσεκ καθε 15000 ειναι μια χαρα.
Οσοι πανε χωμα, και εννοω χωμα, οχι απλα να πατησουν λιγο... Καλο θα ηταν να βαλουν μια απο τις παραπανω λυσεις. (αν και πιστευω οτι με τακτικοτερο ελεγχο το DNA ειναι μια χαρα.)

Οσον αφορα τις ανακλησεις

Σταντ μονο και διπλο απο το 15
Φιλτροκουτι απο το 15
Σε ορισμενα του 13 νεα καλωδια μιζας.
Ορισμενοι αλλαξαν και μπαταριες στην εγγυηση (προσωπικα πιστευω ειναι ο συναγερμος)

Αυτα σε γενικες γραμμες.

Εγω εχω του 13 και δεν εχω αντιμετωπισει το παραμικρο...
Εχω φιλους με μοντελα 2014,2015,2016 σε απλα και R

Μια ουσιαστικη διαφορα μεταξυ 2013-14 και στα 2015 ειναι η μιζα. Η νεα (SM-13) γυρναει πιο γρηγορα
Κατι αλλα μπλι-μπλικια διακοσμητικα τα προσπερναω.

Πλεον με το VIN και μια βολτα απο ΚΤΜ βλεπεις ολο το ιστορικο της μοτοσυκλετας.
Ευχαριστω πολυ φιλε μου!στο site της ktm εκτος το vin θελει και εναν αλλο κωδικό για να σου βγαλει το ιστορικο για το μηχανακι που δεν το ειχα εγω!τεσπα οποτε και καινουργιο μηχανακι να παρεις 14' ζητας απο τον αντιπρόσωπο να σου τα αλλαξει ολα αυτα!
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Ευχαριστω πολυ φιλε μου!στο site της ktm εκτος το vin θελει και εναν αλλο κωδικό για να σου βγαλει το ιστορικο για το μηχανακι που δεν το ειχα εγω!τεσπα οποτε και καινουργιο μηχανακι να παρεις 14' ζητας απο τον αντιπρόσωπο να σου τα αλλαξει ολα αυτα!

Ναι θέλει το delivery number.

Π@π@ριες.... Πάρε το vin και ρώτα σε service point να σου δείξει τις εργασίες που έχουν γίνει.
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Μάριε έχεις πμ
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
επαναφερω το θεμα γιατι το ψαχνει φιλος..
ειχε το 2013 απλο μοντελο χωρις ηλεκτρονικες?
εννοω για το χαμηλο...
 

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
επαναφερω το θεμα γιατι το ψαχνει φιλος..
ειχε το 2013 απλο μοντελο χωρις ηλεκτρονικες?
εννοω για το χαμηλο...

Οχι , χωρίς ηλεκτρικές αναρτήσεις μόνο το R που είχε και μεγαλύτερο τροχό εμπρός
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Σαν μοντέλο υπάρχει, Ελλάδα δεν νομίζω ότι ήρθε.
αρα καλα τα διαβαζουμε στις γερμανικες αγγελιες....οι διαφορες τους ποιες ειναι πανω κατω?
Οχι , χωρίς ηλεκτρικές αναρτήσεις μόνο το R που είχε και μεγαλύτερο τροχό εμπρός
εννοεις και εσυ για ελλαδα μονο?ο αλεξ εχει αλλη αποψη...
 
Top Bottom