βολτα στον ναο του Επικουριου Απολλωνα ,ισως.. στης 27-01

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Η βόλτα στον επικουριο Απόλλωνα εντέλει είναι μια καλή ιδέα αν γίνει λόγο καιρού!!!
Είναι μια ευκαιρία να τιμήσουμε τους αρχαίους υμών προγόνους και ειδικότερα την τάση τους για πολυδιάσπαση εξοστρακιζμους κλπ
Σίγουρα το διαφορετικό το καινουργιο ξενίζει έως και ενοχλει
Σίγουρα είναι δύσκολο και διόλου ελληνικό η ανάληψη ευθύνων σαν άπλος πολίτης μέλος, γρανάζι κλπ
Πολίτης , μέλος, σημαντικές έννοιες
Χρειάζεται δύναμη και γνώση ώστε να μπορείς να ελέγχεις τους υπαλλήλους σου από πρωθυπουργούς ως και διαχειριστές.. μιας πολυκατοικίας
Ωραία βόλτα θα είναι στον επικουριο Απόλλωνα
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Η βόλτα στον επικουριο Απόλλωνα εντέλει είναι μια καλή ιδέα αν γίνει λόγο καιρού!!!
Είναι μια ευκαιρία να τιμήσουμε τους αρχαίους υμών προγόνους και ειδικότερα την τάση τους για πολυδιάσπαση εξοστρακιζμους κλπ
Σίγουρα το διαφορετικό το καινουργιο ξενίζει έως και ενοχλει
Σίγουρα είναι δύσκολο και διόλου ελληνικό η ανάληψη ευθύνων σαν άπλος πολίτης μέλος, γρανάζι κλπ
Πολίτης , μέλος, σημαντικές έννοιες
Χρειάζεται δύναμη και γνώση ώστε να μπορείς να ελέγχεις τους υπαλλήλους σου από πρωθυπουργούς ως και διαχειριστές.. μιας πολυκατοικίας
Ωραία βόλτα θα είναι στον επικουριο Απόλλωνα
Ως απλός πολίτης, η "ανοιχτή" διαχείριση και οι 2 πιο ενεργοί mods πιστεύω ότι έχουν αντιληφθεί ότι το τελευταίο 1μιση μήνα, η συμμετοχή των πολιτών στο forum έχει πέσει κατακόρυφα και σχεδόν όλα τα post ανακυκλώνονται και έχουν γίνει από 5-10 άτομα. Πάλι καλά που γράφει και ο @jmar_oulis και και θυμίζει κάτι από την παλιά αίγλη του forum...
Εγώ θα έλεγα να μην σωπάσουμε πάντως και να γίνουμε λίγο ακόμα πιο "ανοιχτοί".
Καλή βόλτα:ok:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ως απλός πολίτης, η "ανοιχτή" διαχείριση και οι 2 πιο ενεργοί mods πιστεύω ότι έχουν αντιληφθεί ότι το τελευταίο 1μιση μήνα, η συμμετοχή των πολιτών στο forum έχει πέσει κατακόρυφα και σχεδόν όλα τα post ανακυκλώνονται και έχουν γίνει από 5-10 άτομα. Πάλι καλά που γράφει και ο @jmar_oulis και και θυμίζει κάτι από την παλιά αίγλη του forum...
Εγώ θα έλεγα να μην σωπάσουμε πάντως και να γίνουμε λίγο ακόμα πιο "ανοιχτοί".
Καλή βόλτα:ok:
Πολύ ωραία τοποθέτηση!!!
Από την άλλη να μην ξεχνάμε ότι αυτοί οι χώροι είναι για αναψυχή κάτι σαν πάρεργο και όχι μέτρημα κλικαριζματων κλπ ώστε να μην υπάρχει επιπρόσθετο άγχος
Πολλές φορές πάλι ίσως χρειαστη να πάρεις φορά από τον πάτο του πηγαδιού για να πας ψηλά
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ως απλός πολίτης, η "ανοιχτή" διαχείριση και οι 2 πιο ενεργοί mods πιστεύω ότι έχουν αντιληφθεί ότι το τελευταίο 1μιση μήνα, η συμμετοχή των πολιτών στο forum έχει πέσει κατακόρυφα και σχεδόν όλα τα post ανακυκλώνονται και έχουν γίνει από 5-10 άτομα. Πάλι καλά που γράφει και ο @jmar_oulis και και θυμίζει κάτι από την παλιά αίγλη του forum...
Εγώ θα έλεγα να μην σωπάσουμε πάντως και να γίνουμε λίγο ακόμα πιο "ανοιχτοί".
Καλή βόλτα:ok:
Αλήθεια θέλεις φίλε Δημήτρη να ανοίξουμε τέτοια κουβέντα??
Το κατακόρυφο πέσιμο πως το λες??
Έχεις κάποια στοιχεία από τον σερβερ??
Εγώ σαν "παλιός" έχω εμπιστοσύνη στους "νέους" ανθρώπους που έχουν την διαχειρηση του φόρουμ και περιμένω ιδίως από τους νέους σε ηλικία και μυαλα σαν εσένα... Το ίδιο.
Προχθές πληρωσαμε το ποσό που δίνουμε κάθε χρόνο για τον σερβερ και σε διαβεβαιώ ότι δεν υπάρχει καμμια πτώση... Όπως την εννοείς.
Δεν γυρίζει ο κόσμος γύρω από εμάς.... Να το θυμόμαστε αυτό.
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Αλήθεια θέλεις φίλε Δημήτρη να ανοίξουμε τέτοια κουβέντα??
Το κατακόρυφο πέσιμο πως το λες??
Έχεις κάποια στοιχεία από τον σερβερ??
Εγώ σαν "παλιός" έχω εμπιστοσύνη στους "νέους" ανθρώπους που έχουν την διαχείριση του φόρουμ και περιμένω ιδίως από τους νέους σε ηλικία και μυαλα σαν εσένα... Το ίδιο.
Προχθές πληρωσαμε το ποσό που δίνουμε κάθε χρόνο για τον σερβερ και σε διαβεβαιώ ότι δεν υπάρχει καμμια πτώση... Όπως την εννοείς.
Δεν γυρίζει ο κόσμος γύρω από εμάς.... Να το θυμόμαστε αυτό.
Ευχαριστώ για το κομπλιμέντο αλλά δεν είμαι και τόσο νέος ;)
Κώστα δεν είμαι admin σαν εσάς για να έχω πρόσβαση σε κουμπιά, στατιστικά και σε τέτοια πράματα του σατανά. Αντίθετα παρακολουθώ το forum από την 1η βδομάδα της δημιουργίας του, συμμετέχω όσο μπορώ, λαμβάνω και μεταδίδω όσες από τις γνώσεις και εμπειρίες αποκτώ. Βλέπω αυτό που προανέφερα. Αν εσείς δεν το βλέπετε... Τι να πω! Αν εσάς τους ιδιόκτητες - διαχειριστές σας ικανοποιεί πως κινείται το forum, πάω πάσο. Αλλά δεν πρέπει να ξεχνάτε ότι η δυναμική ενός forum είναι τα μέλη. Τα μέλη έκαναν εγγραφή γιατί κάτι τους άρεσε. Οι ιδιοκτήτες χαράζουν την γραμμή που θέλουν να ακολουθήσει το forum τους. Τα μέλη δεν τους αρέσει αυτό το καινούργιο και στη συνέχεια αποχωρούν. Αυτή είναι η λογική σειρά των πραγμάτων.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Λυσσαξες..... Με συννεφιά δεν βγάζεις το ερείπιο βόλτα??
το ερειπιο ειναι παντος καιρου....
δεν εχει να φοβηθει τιποτιςςςςς....
η συννεφια εχει να κανει με το ''στοιχημα''.... γατακιιιι.....

κανει προσωρινες στασεις για να ντυθουν οι ''καβαλαρηδες'' με αδιαβροχα...

IMG 20180506 140742 — Postimage.org

και τερματιζει μεσα στη βροχη , χαιρετωντας τα πληθη....

IMG 20180507 221311 781 — Postimage.org


:2ob::jp
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ευχαριστώ για το κομπλιμέντο αλλά δεν είμαι και τόσο νέος ;)
Κώστα δεν είμαι admin σαν εσάς για να έχω πρόσβαση σε κουμπιά, στατιστικά και σε τέτοια πράματα του σατανά. Αντίθετα παρακολουθώ το forum από την 1η βδομάδα της δημιουργίας του, συμμετέχω όσο μπορώ, λαμβάνω και μεταδίδω όσες από τις γνώσεις και εμπειρίες αποκτώ. Βλέπω αυτό που προανέφερα. Αν εσείς δεν το βλέπετε... Τι να πω! Αν εσάς τους ιδιόκτητες - διαχειριστές σας ικανοποιεί πως κινείται το forum, πάω πάσο. Αλλά δεν πρέπει να ξεχνάτε ότι η δυναμική ενός forum είναι τα μέλη. Τα μέλη έκαναν εγγραφή γιατί κάτι τους άρεσε. Οι ιδιοκτήτες χαράζουν την γραμμή που θέλουν να ακολουθήσει το forum τους. Τα μέλη δεν τους αρέσει αυτό το καινούργιο και στη συνέχεια αποχωρούν. Αυτή είναι η λογική σειρά των πραγμάτων.
Πάλι μια πολύ εύστοχη τοποθέτηση!!
Σίγουρα το καλύτερο δάσος είναι αυτό που βγαίνει μετά από μια ολοσχερή πυρκαγιά του παλιού
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ευχαριστώ για το κομπλιμέντο αλλά δεν είμαι και τόσο νέος ;)
Κώστα δεν είμαι admin σαν εσάς για να έχω πρόσβαση σε κουμπιά, στατιστικά και σε τέτοια πράματα του σατανά. Αντίθετα παρακολουθώ το forum από την 1η βδομάδα της δημιουργίας του, συμμετέχω όσο μπορώ, λαμβάνω και μεταδίδω όσες από τις γνώσεις και εμπειρίες αποκτώ. Βλέπω αυτό που προανέφερα. Αν εσείς δεν το βλέπετε... Τι να πω! Αν εσάς τους ιδιόκτητες - διαχειριστές σας ικανοποιεί πως κινείται το forum, πάω πάσο. Αλλά δεν πρέπει να ξεχνάτε ότι η δυναμική ενός forum είναι τα μέλη. Τα μέλη έκαναν εγγραφή γιατί κάτι τους άρεσε. Οι ιδιοκτήτες χαράζουν την γραμμή που θέλουν να ακολουθήσει το forum τους. Τα μέλη δεν τους αρέσει αυτό το καινούργιο και στη συνέχεια αποχωρούν. Αυτή είναι η λογική σειρά των πραγμάτων.
Αν δεν αρέσουν οι νέοι άνθρωποι και οι νέες ιδέες.... Συγνώμη αλλά δεν είναι θέμα φόρουμ κλαμπ κλπ, αλλά στάση ζωής.
Μεθαύριο κλείνουμε 5 χρόνια λειτουργίας και οι admin... Έχουμε δώσει εδώ και πολλούς μήνες την ολοκληρωτική διαχειρηση σε νέους ανθρώπους, οι οποίοι φυσικά θα κάνουν λάθη σαν άνθρωποι, αλλά εδώ είμαστε όλοι μαζί να τους βοηθήσουμε και όχι να τους καταδικασουμε.
Εγώ αυτό κάνω με τα παιδιά μου και για αυτό είπα παραπάνω ότι είναι στάση ζωής και όχι φόρουμ.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
ρε ΄σεις , ρε ΄σεις....
νισαφι πια....
παλι τα ιδια ????

οντως υπαρχει [= παρατηρω] μια μικρη καμψη....
αλλα δεν ''τρεχει'' και τιποτα....
ετσι ειναι τα φορουμ....
κοσμος παει και ερχεται....
χθες καποιοι αλλοι...
σημερα καποιοι απο τους χθεσινους μαζι με καποιους αλλους ....
αυριο καποιοι απο τους χθεσινους, παρεα με τους σημερινους και καποιους αλλους νεους....

βαλτε ρε 'σεις οτι γουσταρετε...
με οτι περνατε καλα....
βολτες με ον-οφ...
βολτες με γουρουνες...
βολτες με ''κατσικια''.....

γραψτε πως περασατε ...
βαλτε φωτο....

η adv-κατασταση εχει διαφορετικο νοημα για τον καθενα....
οτι ξεφευγει απο τα ορια του καθενος απο 'μας γινεται αυτοματα adv για τον ιδιο....

γραψτε και ποσταρετε οτι θελετε , αρκει να εχει σχεση με μηχανακι....

αυτα και στην υγεια μας....:friendship::friendship::friendship::friendship::friendship:


σημ...
εγω εδω μεσα μονο φιλους και φιλους-αδελφους εχω κανει....
οσοι εμειναν ειναι φιλοι μου....
οσοι εφυγαν , παραμενουν φιλοι μου....
και με οσους, μας ενωνει η αγαπη για την μοτοσυκλετα , φιλοι μου θα γινουν.....

over and out.... εμιλησα...
 

joks

Μέλος
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Africa 750
Πάλι μια πολύ εύστοχη τοποθέτηση!!
Σίγουρα το καλύτερο δάσος είναι αυτό που βγαίνει μετά από μια ολοσχερή πυρκαγιά του παλιού
Αυτό δεν είναι ακριβές. Ισχύει μόνο σε περιβάλλον χωρίς ανθρώπινη παρέμβαση.
Το χωριό του πεθερού μου που βρίσκεται έξω από την Τρίπολη είναι καραφλο.
Όταν τον ρώτησα γιατί μιας και από την άλλη μεριά του βουνού είναι κατάφυτο μου έδωσε την εξής απάντηση.
" Το δάσος κάηκε στην επανάσταση. Όταν ηρέμησαν τα πράγματα ήρθαν οι βοσκοί με τα πρόβατα. Κι αν κανένα δεντράκι ξεφευγε έρχονταν ο άντρας με το τσεκούρι να το κόψει για να ζεστάνει την δικιά του ζωη.
Μην κοιτάς την άλλη μεριά του βουνού. Κι εκεί τα ίδια έγιναν μέχρι που βρέθηκε ένας άξιος άνθρωπος να πείσει την κοινότητα να αναδασωσει το βουνό και να υπάρχει σήμερα το δάσος της σκιριτιδας"
Άρα πριν βάλεις την φωτιά πρέπει να ξέρεις τι κάνουν οι "βοσκοί", οι "άντρες με το τσεκούρι" και οι "άξιοι".
Γενικότερο σχόλιο μιας και δεν έχω πλήρη εικόνα της διαμάχης στο φόρουμ.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Αυτό δεν είναι ακριβές. Ισχύει μόνο σε περιβάλλον χωρίς ανθρώπινη παρέμβαση.
Το χωριό του πεθερού μου που βρίσκεται έξω από την Τρίπολη είναι καραφλο.
Όταν τον ρώτησα γιατί μιας και από την άλλη μεριά του βουνού είναι κατάφυτο μου έδωσε την εξής απάντηση.
" Το δάσος κάηκε στην επανάσταση. Όταν ηρέμησαν τα πράγματα ήρθαν οι βοσκοί με τα πρόβατα. Κι αν κανένα δεντράκι ξεφευγε έρχονταν ο άντρας με το τσεκούρι να το κόψει για να ζεστάνει την δικιά του ζωη.
Μην κοιτάς την άλλη μεριά του βουνού. Κι εκεί τα ίδια έγιναν μέχρι που βρέθηκε ένας άξιος άνθρωπος να πείσει την κοινότητα να αναδασωσει το βουνό και να υπάρχει σήμερα το δάσος της σκιριτιδας"
Άρα πριν βάλεις την φωτιά πρέπει να ξέρεις τι κάνουν οι "βοσκοί", οι "άντρες με το τσεκούρι" και οι "άξιοι".
Γενικότερο σχόλιο μιας και δεν έχω πλήρη εικόνα της διαμάχης στο φόρουμ.
πολυ ωραιο σχολιο απο ενα νεο μελος !!
θα ηθελα να σε ρωτησω
τι ειναι αυτο που σου αρεσει εδω σε αυτον τον χωρο και τι δεν σου αρεσει
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ρε ΄σεις , ρε ΄σεις....
νισαφι πια....
παλι τα ιδια ????

οντως υπαρχει [= παρατηρω] μια μικρη καμψη....
αλλα δεν ''τρεχει'' και τιποτα....
ετσι ειναι τα φορουμ....
κοσμος παει και ερχεται....
χθες καποιοι αλλοι...
σημερα καποιοι απο τους χθεσινους μαζι με καποιους αλλους ....
αυριο καποιοι απο τους χθεσινους, παρεα με τους σημερινους και καποιους αλλους νεους....

βαλτε ρε 'σεις οτι γουσταρετε...
με οτι περνατε καλα....
βολτες με ον-οφ...
βολτες με γουρουνες...
βολτες με ''κατσικια''.....

γραψτε πως περασατε ...
βαλτε φωτο....

η adv-κατασταση εχει διαφορετικο νοημα για τον καθενα....
οτι ξεφευγει απο τα ορια του καθενος απο 'μας γινεται αυτοματα adv για τον ιδιο....

γραψτε και ποσταρετε οτι θελετε , αρκει να εχει σχεση με μηχανακι....

αυτα και στην υγεια μας....:friendship::friendship::friendship::friendship::friendship:


σημ...
εγω εδω μεσα μονο φιλους και φιλους-αδελφους εχω κανει....
οσοι εμειναν ειναι φιλοι μου....
οσοι εφυγαν , παραμενουν φιλοι μου....
και με οσους, μας ενωνει η αγαπη για την μοτοσυκλετα , φιλοι μου θα γινουν.....

over and out.... εμιλησα...
Σιγά μην δεν μίλαγες....:p

Εσυ το πηγές αλλού... Και εξηγώ.
Η λέξη φιλια είναι περισσότερο συνθέτη για να την πετάμε έτσι εύκολα και να θεωρούμε "φίλο" κάποιον που είναι απλά "γνωστός!!!!
Μην πετάμε λοιπόν βαριές κουβέντες γιατί θα αρχίσω να λέω πράγματα που θα στεναχωρήσω κάποιους" γνωστους" φίλους και δεν θέλω.
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Αν δεν αρέσουν οι νέοι άνθρωποι και οι νέες ιδέες.... Συγνώμη αλλά δεν είναι θέμα φόρουμ κλαμπ κλπ, αλλά στάση ζωής.
Μεθαύριο κλείνουμε 5 χρόνια λειτουργίας και οι admin... Έχουμε δώσει εδώ και πολλούς μήνες την ολοκληρωτική διαχειρηση σε νέους ανθρώπους, οι οποίοι φυσικά θα κάνουν λάθη σαν άνθρωποι, αλλά εδώ είμαστε όλοι μαζί να τους βοηθήσουμε και όχι να τους καταδικασουμε.
Εγώ αυτό κάνω με τα παιδιά μου και για αυτό είπα παραπάνω ότι είναι στάση ζωής και όχι φόρουμ.
Είπα πως δεν θα απαντήσω σε τπτ αλλά βαρέθηκα να ακούω αυτήν την καραμέλα και στο έχω πει και κατ' ιδίαν , όπως και στο πουλί. Για ποια ανοιχτή διαχείριση μιλάτε? Αφού εσείς διαγραψατε εν μια νυκτί τους τελευταίους 3 απ το Team και έμειναν 4 άτομα . Εσείς δεν αφήνετε τους νέους που διατυμπανιζετε τόσο καιρό! Με γεια σας με χαρά σας κάντε ότι θέλετε, αλλά φτάνει με την "ανοιχτή διαχείριση" δεν πουλάει!
Κάποιοι αγάπησαν αυτό το φόρουμ δεν ήταν απλά περαστικοί! Αυτά και τπτ άλλο από μένα
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Σιγά μην δεν μίλαγες....:p

Εσυ το πηγές αλλού... Και εξηγώ.
Η λέξη φιλια είναι περισσότερο συνθέτη για να την πετάμε έτσι εύκολα και να θεωρούμε "φίλο" κάποιον που είναι απλά "γνωστός!!!!
Μην πετάμε λοιπόν βαριές κουβέντες γιατί θα αρχίσω να λέω πράγματα που θα στεναχωρήσω κάποιους" γνωστους" φίλους και δεν θέλω.
δεν διαβασες μαλλον καλα...
ειπα....
φιλους και φιλους-αδελφους....
και ναι ....
ειναι φιλοι μου.....ολοι.....
και καποιοι απο αυτους φιλοι-αδελφοι....
και ναι...
εγιναν απο ΄δω μεσα.....

και δεν εχω να χωρισω τιποτα με κανεναν ....
ακομη και με αυτους που δεν εχω γνωριστει ακομη....

οταν γνωριστω ομως , με καποιους απο αυτους θα γινουμε φιλαρακια.....
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom