βουτιά στην λίμνη Γκιστόβα στις 13-8-2018 και βόλτα στα πέριξ

Πέτρος

Μέλος
Περιοχή
Μενίδι Αττική
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
BMW F 800 GS '15
λόγω που θα γίνεται χαμός στις παραλίες λόγω 15αύγουστου είπα να πάρω τα βουνά με το γυναικάκι μου και να πάω στον Γράμμο να κάνω μια βουτιά στην λίμνη επηρεασμένος από τις φωτό που είδα στο φόρουμ (και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό από την ζήλια μου)
Λοιπόν ανακοινώνω το πρόγραμμα μήπως θέλει κανείς να έρθει παρέα :
το Σάββατο στις 11-8-2018 το μεσημέρι θα ξεκινήσω από Αθήνα με προορισμό (μάλλον) Τρίκαλα για φαγητό και διανυκτέρευση σε κάποιο ξενοδοχείο,
Κυριακή 12-8-2018 ξεκινώ να κάνω το υπόλοιπο της διαδρομής για Γράμμο μέσω ορεινών χωριών και το απόγευμα να έχω φτάσει στον ξενώνα Grammos lodge για φαγητό και ύπνο.
Δευτέρα πρωί 13-8-2018 ανεβαίνω λίμνη κάνω μια βουτιά και κατηφορίζω για τον ξενώνα, μπαγαζώνω και ξεκινάω χαλαρά για την επιστροφή μέσω Βοϊδομάτι για άλλη μια βουτιά σε ποταμό αυτή την φορά κοντά στο χωριό Βίκος( τοποθεσία βουτιάς)
Πιθανή ημερομηνία επιστροφής στην Αθήνα να είναι 15-8-2018
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μπράβο στο ζεύγος! Καλά το έκανες Πέτρο ;)
Και το βίντεο ωραίο και κατατοπιστικό!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπραβο ρε φιλε... Η γκιστοβα είχε την τιμητική της φετος

Το μηχανακι κούκλα... Πες καμμια λεπτομερεια(διαδρομή, θερμοκρασία νερού κλπ).
 

Πέτρος

Μέλος
Περιοχή
Μενίδι Αττική
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
BMW F 800 GS '15
Μπραβο ρε φιλε... Η γκιστοβα είχε την τιμητική της φετος

Το μηχανακι κούκλα... Πες καμμια λεπτομερεια(διαδρομή, θερμοκρασία νερού κλπ).
Λοιπόν Κώστα η διαδρομή που ακολούθησα είναι: Από Γρεβενά πήρα το δρόμο για Σαμαρίνα. Μετά το χωριό Φιλιππαίους άλλαξα τον προορισμό για Σαμαρίνα και κατευθύνθηκα για Δοτσικό μετά Επταχώρι,μετά Χρυσή,μετά Πευκόφυτο,και τέλος Γράμμος.
Όλος αυτός ο δρόμος έχει πολύ καλή άσφαλτο εκτός από τα τελευταία 6 km μέχρι το χωριό Γράμμος που είναι χωματόδρομος αλλά είναι έτοιμος για ασφαλτόστρωση. Νομίζω ότι αυτή η διαδρομή είναι και η συντομότερη σε χλμ. Όσο για την θερμοκρασία νερού της λίμνης ήταν στους 13 βαθμούς περίπου.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom