για βουλγαρια...

korobilis7

Μέλος
Περιοχή
rentis
Όνομα
kostas
Μοτό
AFRICA TWIN XRV 750 rd07a
εχοντας ενα πλανο για βουλγαρια και συγκεκρημενα για ορη πιριν,βιριν και ροδοπη,σκεφτομαστε για ελευθερο καμπ.
και η ερωτησεις...
αξιζει καμπ(δυσκολιες-επικινδυνοτητα) ή να βρησκουμε δωματια?
εχει κανει καμπ στην βουλγαρια καποιος?
αν δωματια,υπαρχουν προτασεις σε ανω νευροκοπι-τριγκρατ-σιροκα λακα-σμολυαν-παμποροβο?
(βαζω τοσες περιοχες γιατι ακομα δεν εχουμε κατασταλλαξει για τις διαμονες μας.)
ευχαριστω...
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Καλησπέρα Κώστα...

Πραγματικά όσες φορές και να κάναμε διανυχτέρευση στην Βουλγαρία είναι οικονομικά και δεν έχω εμπειρία από free camping, αλλά..

Έχει ένα πολύ ωραίο motocamp στο Idilevo..μετά το κατέβασμα από Shipka Pass..οικονομικό και με την συμασία του μοτο camp...
Οι διαδρομές που έχεις επιλέξει είναι πανέμορφες και θα σε ανταμείψουν.Αν κάνετε κάνα κατέβασμα από εμάς οι μπύρες δικές μας!!!
 

kelas22

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Για ποσα βραδια ολη η βολτα;;; Τα δωματια σ αυτες τις περιοχες ειναι πολυ φθηνα,,παιζει να βρεις και με 20 ευρω το δυκλινο. Μερη σιγουρα θα βρεις για free camp αλλα τι γινεται απο θεμα ασφαλειας.... Who knows
 

man gs

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Manolis
Μοτό
Bmw f800gs
Εχω κανει αρκετα ελευθερη κατασκηνωση και δεν εχω κανενα προβλημα, το μονο που μπορει να παθεις ειναι να εισαι κοντα σε καποιο ντοπιο και αρχισει τα κερασματα :friendship:
Στο Trigrad ειχαμε μεινει εδω http://www.travel-bulgaria.com/details.php?lng=en&id=3486 η πληροφορια ομως ειναι οτι εκει δουλευει η Rosi η οποια γνωριζει ελληνικα και μας βοηθησε παρα πολυ και την ευχαριστουμε
το τηλεφωνο της ειναι 0359-0877097906 και θα χαρει να εξυπηρετηση οποιον χρειαστει κατι στην περιοχη.
Και στο pamporovo εδω http://www.malina-pamporovo.com/cottages/en/
Υπαρχουν αρκετοι γνωριμοι της Βουλγαριας, οποτε οτι θελεις ρωτα.
:)
 

korobilis7

Μέλος
Περιοχή
rentis
Όνομα
kostas
Μοτό
AFRICA TWIN XRV 750 rd07a
στεφανε,μανωλη και kelas22, ευχαριστω για την αποκριση σας...
στην βουλγαρια θα μεινουμε 3-4 βραδυα.
το θεμα δεν ειναι το οικονομικο για την διαμονη.σιγουρα ομως θα κοιμηθουμε και σε δωματιο.(μπανιο και πιο ξεκουραστος υπνος)
σκηνες σιγουρα θα εχουμε καθως θα κανουμε διανυκτρευσεις και ελλαδα.
η ασφαλεια μας προβληματιζει πιο πολυ στο καμπ(βουλγαρια).
και παλι ευχαριστω
υ.γ.
στεφανε οι παγωμενες μπυρες ειναι ελκυστικες αλλα θα μας λοξοδρομισουνε...να στε καλα!!!
 

korobilis7

Μέλος
Περιοχή
rentis
Όνομα
kostas
Μοτό
AFRICA TWIN XRV 750 rd07a
ελαιολαδο...λες?
τεσπα...5-6 μαντραχαλοι θα ειμαστε και πιστευω θα την βρουμε την ακρη ειτε για καμπ ειτε για δωματια.
και εγω πιστευω οτι ολα θα ειναι κομπλε Ηλια...
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Σκηνακια στηνουν οι ντοπιοι στις λιμνες αναμεσα σε Dospat-Batak.
Τετραψηφιο υψομετρο μονοψηφιες θερμοκρασιες το βραδυ ΟΛΟ το χρονο,μοναδικη εμπειρια:)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Να φύγετε !!!!
Να πάτε όπου θετε!!!!!
Καλο δρόμο και τα μάτια σας 400
 
Top Bottom