γυναικειο παντελονι

johni41

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Honda CB500X 2016
καλησπερα!
πλησιαζει η ανοιξη και σκεφτομαστε να αγορασει η γυναικα μου μποτες και σε δευτερη φαση παντελονι μιας και για την ωρα της δινω και φοραει αυτα https://www.skroutz.gr/c/1209/moto_safety.html?keyphrase=επιγονατιδες+dainese

απο παντελονι σκεφτομαι να ξεκινησει απο nordcap που εχω κι εγω και 1 χρονο τωρα για τα λεφτα του (80ευρω) ειναι αρκετα καλο χωρις ομως να εχω μετρο συγκρισης μιας και αυτο ειναι το πρωτο μου.
στο παντελονι θα ειμαστε πανω κατω στα 100ευρω αν μπορεσουμε να βρουμε κατι αξιολογο...

εσεις τι εχετε να προτεινετε απο μαρκα ή μοντελα? ή αν ετυχε να δειτε καμια καλη τιμη τωρα τελευταια?

ευχαριστω!
 

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
Στα 50 ευρώ.


Δοκιμασμένο... Πολύ καλό - βιολογικό.....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Πέρα από την πλάκα. Ότι είναι να αγοράσει να το αγοράσει με δικά της χρήματα. Ούτε 1 ευρώ εσύ. Και παντρεμένος να μου πεις ότι είσαι, εσύ εκεί βράχος.
Κατ΄εμέ
1) Να κοιτάξει πρώτα αν της εφαρμόζει καλά (εμένα δεν μου κάθονται όλες οι μάρκες, dainese, Richa, max factor, maybelline κτλ)
2) Υλικό, προστασία κτλ. -σημαντικά
3) Πάρε και διάλεξε η καλοκαιρινό αν σκοπεύεις κοντινές βόλτες ή 3 εποχών για πολλά ταξίδια ή και τα 2 . Χρυσή τομή για μένα δεν υπάρχει. Τα Nordcap είναι πολύ καλά.
 

johni41

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Honda CB500X 2016
Στα 50 ευρώ.


Δοκιμασμένο... Πολύ καλό - βιολογικό.....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Πέρα από την πλάκα. Ότι είναι να αγοράσει να το αγοράσει με δικά της χρήματα. Ούτε 1 ευρώ εσύ. Και παντρεμένος να μου πεις ότι είσαι, εσύ εκεί βράχος.
Κατ΄εμέ
1) Να κοιτάξει πρώτα αν της εφαρμόζει καλά (εμένα δεν μου κάθονται όλες οι μάρκες, dainese, Richa, max factor, maybelline κτλ)
2) Υλικό, προστασία κτλ. -σημαντικά
3) Πάρε και διάλεξε η καλοκαιρινό αν σκοπεύεις κοντινές βόλτες ή 3 εποχών για πολλά ταξίδια ή και τα 2 . Χρυσή τομή για μένα δεν υπάρχει. Τα Nordcap είναι πολύ καλά.
αν της παρω αυτο δεν θα εχω εγω το νου μου στο δρομο οποτε παλι θα κινδυνευουμε :p
2) εχεις να προτεινεις κατι συγκεκριμενο σε υλικο ή προστατευτικα? γιατι το nordcap που εχω εγω εχει cordura και τα κλασικα προστατευτικα σε γοφο και γονατο. προφανως ενα dainese,alpinestars θα εχει ποιοτικοτερα υλικα.
3) η χρηση θα ειναι σε μονοημερες (με μπολικα χλμ συνηθως) αλλα αν μας δωθει ευκαιρια θα παμε και κανα 2μερο-3μερο. προσανατολιζομαι προς ενα 3-4εποχων.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
επιβεβαιώνω για το nordcap adventure ,το χτυπήσαμε και εμείς το καλοκαίρι που μας πέρασε απ τον Θάνο όπως λέει ο γλυκογιώργης (πήραν και οι 2 γυναίκες της παρέας ) . Τιμιότατο πατελόνι απλά στην μια αλλάξαμε τις προστασίες στα γόνατα γιατί την ενοχλούσαν. Σίγουρα value for money επιλογή
 

mike_4

Μέλος
Όνομα
Μιχαλης
Μοτό
Nc 750x 2014
Καλησπέρα Johni! Τελικά πήρατε το adventure? Εάν ναι πώς σου έχει φανεί μέχρι στιγμής;
Ψάχνω και εγώ ένα 3 εποχών για τη γυναίκα και η αλήθεια είναι πως η τιμή του συγκεκριμένου είναι δελεαστική... Το σκέφτομαι λίγο, καθώς μέχρι στιγμής με το μοναδικό ρούχο Nordcap Που έχω η εμπειρία ήταν κακή από θέμα ποιότητας (χαλασμένο φερμουάρ στις 5 πρώτες χρήσεις, ξηλωμένο "θηλύκι" ζώνης στις πρώτες 10 χρήσεις )
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Καλησπέρα Johni! Τελικά πήρατε το adventure? Εάν ναι πώς σου έχει φανεί μέχρι στιγμής;
Ψάχνω και εγώ ένα 3 εποχών για τη γυναίκα και η αλήθεια είναι πως η τιμή του συγκεκριμένου είναι δελεαστική... Το σκέφτομαι λίγο, καθώς μέχρι στιγμής με το μοναδικό ρούχο Nordcap Που έχω η εμπειρία ήταν κακή από θέμα ποιότητας (χαλασμένο φερμουάρ στις 5 πρώτες χρήσεις, ξηλωμένο "θηλύκι" ζώνης στις πρώτες 10 χρήσεις )
θες να μιλησουμε και για τα νταινεζε???? για φερμουαρ και τα λοιπα ????:rage::rage::rage::rage::rage::rage::rage::rage:

τραβα βρε μιχαλιο και παρε το νορντκαπ.....:ok::yes::yes::yes:
 

johni41

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Honda CB500X 2016
Καλησπέρα Johni! Τελικά πήρατε το adventure? Εάν ναι πώς σου έχει φανεί μέχρι στιγμής;
Ψάχνω και εγώ ένα 3 εποχών για τη γυναίκα και η αλήθεια είναι πως η τιμή του συγκεκριμένου είναι δελεαστική... Το σκέφτομαι λίγο, καθώς μέχρι στιγμής με το μοναδικό ρούχο Nordcap Που έχω η εμπειρία ήταν κακή από θέμα ποιότητας (χαλασμένο φερμουάρ στις 5 πρώτες χρήσεις, ξηλωμένο "θηλύκι" ζώνης στις πρώτες 10 χρήσεις )
καλησπερα! ακομα δεν εχουμε παρει παντελονι. βολευτηκε με τις επιγονατιδες μιας και δεν ηρθε σε πολλες βολτες μαζι μου....
παντως κ μεις σε nordcap θα παμε....
 

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
Το γυναικειο παντελόνι Adventure της Nordcap έχει ένα ελάτωμα και μου το επιβεβαίωσαν άλλοι 2. Οι θήκες των προστατευτικών για τα γόνατα είναι αρκετά μεγάλες και δεν έχει θέσεις προσαρμογής ώστε να ρυθμίζεις το ύψος του προστατευτικού στο πόδι. Έτσι στην περίπτωση μας τα προστατευτικά κατέβαιναν αρκετά πιο κάτω από τα γόνατα. Αυτό που έκανα εγώ είναι ότι το πήγα σε ραφείο, ξήλωσα το scratch της θήκης και το ανέβασα πιο πάνω ώστε να μένει το προστατευτικό σταθερό στο γόνατο. Να το τσεκάρεις αυτό πριν χρειαστεί να πας ταξίδι.
 

mike_4

Μέλος
Όνομα
Μιχαλης
Μοτό
Nc 750x 2014
Καλησπέρα παιδιά και ευχαριστώ για τις απαντήσεις/tips.
Γιώργο, από dainese έχω μικρή εμπειρία (μόνο ένα θώρακα), καθώς είμαι "παιδί" (κυρίως) της Rev'it.
Από τη Rev'it έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές και θα πήγαινα προς τα εκεί, αλλά λόγω του ό, τι δεν είμαι σίγουρος πως θα το συνεχίσει το χόμπι, δεν θέλω σε κανα χρόνο να ποστάρω στο car.gr "πωλείται παντελόνι rev'it 50 ευρώ, φορεμένο συνολικά 10 φορές. αγορασμένο 09/2018 300 ευρώ" :D
Οπότε μετά και τα mini review σας, πάμε για Nordcap !
 

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
.... αλλά λόγω του ό, τι δεν είμαι σίγουρος πως θα το συνεχίσει το χόμπι, δεν θέλω σε κανα χρόνο να ποστάρω στο car.gr "πωλείται....
Να το πληρώσει η ίδια για να μην έχεις τέτοιους προβληματισμούς. Και άμα θες να στο αναλύσω,σου γράφω σεντόνι.
 
Top Bottom