ελαστικα για kawasaki z 1000

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
Καλησπερα σε ολους!Φιλος με z1000 ψαχνει για ελαστικα.χρηση καθημερινη 3 μηνες τον χρονο σε νησι.Τι προτείνεται?Ευχαριστώ!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Καλησπερα σε ολους!Φιλος με z1000 ψαχνει για ελαστικα.χρηση καθημερινη 3 μηνες τον χρονο σε νησι.Τι προτείνεται?Ευχαριστώ!
S22
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλησπερα σε ολους!Φιλος με z1000 ψαχνει για ελαστικα.χρηση καθημερινη 3 μηνες τον χρονο σε νησι.Τι προτείνεται?Ευχαριστώ!
Φοράω τα Michelin Road 5 στο Tracer και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Δεν είναι το λάστοιχο που θα ζεσταθεί σε χρόνο dt και θα αρχίσεις να πλαγιάζεις μέσα σε 5 λεπτά, αλλά έχει πολύ καλή συμπεριφορά, έχεις μεγάλη αντοχή και είναι πολύ καλό στο βρεγμένο.
Αν παρ'όλα αυτά ο φίλος είναι πολύ στριφτερός, τότε τα S22 που προτείνει ο Λευτέρης είναι τα πιο κατάλληλα.

Με λίγα λόγια αν θες επιδόσεις πας σε Batlax S22, αν θες σπορ τουρισμό πας σε ROAD 5.
 
Τελευταία επεξεργασία:

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Εγώ πάλι θα πρότεινα το πιο φθηνό, τρέχουν αυτή την στιγμή προσφορές για BT016pro στα 220Ε, pirelli diablo στα 230 νομίζω και rossoII στα 240 (ή κάτι τέτοιο). Με καθημερινή χρήση και νησί 3 μήνες, σημαίνει ότι το μηχανάκι κινείται σε αστικές διαδρομές με ότι αυτό συνεπάγεται για την κατάσταση του ελαστικού από την γνωστή "σκόνη" των δρόμων.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Καλυτερα "ρεησονι" παρα πιο σκληρο/ανθεκτικο sport touring λαστιχο, εξ'αλλου φανταζομαι δε θα κανει πολλα χμ το χρονο σε νησι. Μια αλλη σχετικα φτηνη επιλογη ειναι τα Michelin Power 3 στα 220-230€, αυτα βαζω εγω στο VFR και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.Ουτε πολλα χλμ κανει ουτε ειναι ανθρωπος που το κυνηγαει γενικα.Θελει απλα ενα λαστιχο να κραταει στους γλιστερους δρομους του νησιου.Τα λαστιχα που εχει τωρα ειναι τα dunlop road smart 3 κ εχει μεινει πολυ ευχαριστημενος.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
είναι λίγο τσιμπημένα τα roadsmart αλλά είναι εξαιρετική σειρά ελαστικών. φίλος έβαλε τα sportsmart και είναι πολύ ευχαριστημένος, αφού δεν είναι προτεραιότητα η διάρκεια, τομέας που είναι πολύ καλά τα roadsmart, θα μπορούσε να δει και αυτά, ζεσταίνονται πιο γρήγορα.
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Κοίτα και το Dunlop GPR 300 Dunlop GPR-300 Tires | Dunlop GR
το φοράω 6 μήνες, είμαι ευχαριστημένος & ζεσταίνεται στην πόλη σε μια διαδρομή 15 χλμ του κάνω δουλειά-σπίτι. Δεν το έχω δει σε μεγάλα ταξιδια & σε μεγάλες βροχές.
Ισως να το εχει σε προσφορά ακόμα στο ΡΟΔΑΜΟΤΟ .
 
Top Bottom