εντούρο μπότες για πείτε οι χωμάτινοι!

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
"Ξεσκονίζοντας" τον παλιό εξοπλισμό μου σε προετοιμασία για το ADVtrOFFy, διαπίστωσα ότι κάτι AXO μπότες που είχα τα χουν φάει τα ψωμιά τους...
Καμιά ιδέα για οικονομικές εντουράδικες μπότες;;; Όπως οι Acerbis X-team πχ ή κάποια αντίστοιχη, ει δυνατόν κάτω των 200€;

(δοκίμασα και τις Sidi X-3 στον Τζωρτζόπουλο, ήταν γ@μ@τες, σαν να φοράς αθλητικό, αλλά δε δίνω 300+ €)
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
"Ξεσκονίζοντας" τον παλιό εξοπλισμό μου σε προετοιμασία για το ADVtrOFFy, διαπίστωσα ότι κάτι AXO μπότες που είχα τα χουν φάει τα ψωμιά τους...
Καμιά ιδέα για οικονομικές εντουράδικες μπότες;;; Όπως οι Acerbis X-team πχ ή κάποια αντίστοιχη, ει δυνατόν κάτω των 200€;

(δοκίμασα και τις Sidi X-3 στον Τζωρτζόπουλο, ήταν γ@μ@τες, σαν να φοράς αθλητικό, αλλά δε δίνω 300+ €)
Δωστα....100 παραπανω αξιζουν
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
"Ξεσκονίζοντας" τον παλιό εξοπλισμό μου σε προετοιμασία για το ADVtrOFFy, διαπίστωσα ότι κάτι AXO μπότες που είχα τα χουν φάει τα ψωμιά τους...
Καμιά ιδέα για οικονομικές εντουράδικες μπότες;;; Όπως οι Acerbis X-team πχ ή κάποια αντίστοιχη, ει δυνατόν κάτω των 200€;

(δοκίμασα και τις Sidi X-3 στον Τζωρτζόπουλο, ήταν γ@μ@τες, σαν να φοράς αθλητικό, αλλά δε δίνω 300+ €)
alpinestars tech3 223ευρω
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Δωστα....100 παραπανω αξιζουν
Τα δωσα...
Γιατί οποιαδήποτε άλλη φόρεσα δε συγκρινόταν σε άνεση με τις Sidi.
Γιατί μου αρέσει που δεν έχουν υπερβολικό όγκο οι προστασίες τους, ούτε είναι βαριές.
Γιατί σε 40-50χλμ χώμα που έκανα πριν λίγο στον Υμηττό για να τις εγκαινιάσω, ήταν σαν να τις φορούσα χρόνια!!!
Money well spent.... πιθανότατα λοιπόν!
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Σημερα αγορασα τις sidi crossfire και ειμαι πραγματικα ενθουσιασμενος! ειναι οι πρωτες μου χωματινες μποτες και ανυπομωνω να παω βολτα βουνο! μου φανηκαν πολυ ανετες μεσα στο σπιτι!!χαχα
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Σημερα αγορασα τις sidi crossfire και ειμαι πραγματικα ενθουσιασμενος! ειναι οι πρωτες μου χωματινες μποτες και ανυπομωνω να παω βολτα βουνο! μου φανηκαν πολυ ανετες μεσα στο σπιτι!!χαχα
Είναι πραγματικά πολύ άνετες.
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Επειδή κάποιες "αδιάβροχες κάλτσες" που πήρα από τον Στεγόσαυρο (sealskinz του Εγγλέζικου Στρατού) δεν έκαναν καλή δουλειά,πάλι κολύμπαγε το πόδι μέσα στην μπότα.Ποιες αδιάβροχες κάλτσες και από που έχετε;
Επίσης σκέφτομαι και την Forma Adventure που είναι αδιάβροχη για τον χειμώνα.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Επειδή κάποιες "αδιάβροχες κάλτσες" που πήρα από τον Στεγόσαυρο (sealskinz του Εγγλέζικου Στρατού) δεν έκαναν καλή δουλειά,πάλι κολύμπαγε το πόδι μέσα στην μπότα.Ποιες αδιάβροχες κάλτσες και από που έχετε;
Επίσης σκέφτομαι και την Forma Adventure που είναι αδιάβροχη για τον χειμώνα.
Δεν ξέρω αν ήταν ελαττωματικές για κάποιο λόγο οι κάλτσες, αλλά ακριβώς επειδή είναι αδιάβροχες την υγρασία /ιδρώτα που βγάζει το.ποδι την κρατανε μεσα σε ένα βαθμό. Δεν είναι νερό από μέσα, είναι από το πόδι.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Επειδή κάποιες "αδιάβροχες κάλτσες" που πήρα από τον Στεγόσαυρο (sealskinz του Εγγλέζικου Στρατού) δεν έκαναν καλή δουλειά,πάλι κολύμπαγε το πόδι μέσα στην μπότα.Ποιες αδιάβροχες κάλτσες και από που έχετε;
Επίσης σκέφτομαι και την Forma Adventure που είναι αδιάβροχη για τον χειμώνα.
Επέλεξε την Forma Terra Σπύρο. Σχεδόν το ίδιο άνετη αλλά αρκετά πιο ασφαλής σε σχέση με την Adventure.
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Ευχαριστώ Γιάννη δεν την είχα δει αυτήν. Και είναι και στην ίδια τιμή με την Adventure.
Δεν έχει νούμερα, οπότε μάλλον θα κοιτάξω για την evo. 100 ευρώ πάνω βέβαια.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

antonis_dov

Μέλος
Περιοχή
Δάφνη
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2021
Καλησπερα, ενδιαφερομαι και γω για αγορα εντουρομποτας και μετα απο ιντερνετικη μελετη εχω καταληξει στις Sidi.
Ποια η διαφορα αναμεσα στις Sidi X-3 MX Boots και τις Sidi Crossfire 3 (εκτος απο την τιμη);
Τις X-3 τις εχει καποιος;
Αν τις παραγγειλω απο site και φορωντας αθλητικο 43 τι νουμερο να παρω;


 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Συνήθως ψωνίζουμε ένα νούμερο μεγαλύτερο
Θεωρώ όμως ότι μπορείς να περάσεις από τον τζωρτζοπουλο και να τις δοκιμάσεις
Ρωτα και τι τιμή θα στην αφησουν
Και οι 2 είναι πολύ καλές μπότες
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Αν δεν κάνω λάθος οι crossfire έχουν ένα σύστημα που αγκαλιάζει το πόδι μέσα ενώ οι άλλες όχι, τις crossfire έχω εγώ είναι πολύ άνετες και πολύ ανθεκτικές, καλύτερα όμως να πας από τζορτζοπουλο να δοκιμάσεις.
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Ποια η διαφορα αναμεσα στις Sidi X-3 MX Boots και τις Sidi Crossfire 3 (εκτος απο την τιμη);
Οι Crossfire έχουν μεγαλύτερη προστασία από τις X3, υπάρχουν αρκετά σημεία στην X3 που καλύπτονται με δέρμα ενώ στην Crossfire με σκληρό πλαστικό αντίστοιχα.
Αν μπορείς να δώσεις το κάτι παραπάνω πήγαινε για αυτές.
 

kostas82

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
790 Adv R
crossfire 2 με 3 έχουν μεγάλες διάφορες; Γιατί τις 2 τις βρίσκω σε καμία προσφορά εξωτερικό σε αντίθεση με την 3 που είναι δύσκολο.
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
crossfire 2 με 3 έχουν μεγάλες διάφορες; Γιατί τις 2 τις βρίσκω σε καμία προσφορά εξωτερικό σε αντίθεση με την 3 που είναι δύσκολο.
πολύ μικρές διαφορές
 
Top Bottom