ερώτηση για Garmin Csx 60

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
καλησπέρα στην παρέα,

έχω εδώ και αρκετά χρόνια ένα Garmin Csx 60, το οποίο χρησιμοποιώ κυρίως σε εντουρόβολτες, καθαρά σαν ψηφιακό χάρτη, να βλέπω που πάω και που είμαι πάνω στο χάρτη, και μπορώ να πω
με εχει εξυπηρετήσει αρκετά, καθώς του έχω εγκαταστήσει το Toponavigator, και έχει σημαντική λεπτομέρεια.
Πέραν τούτου, δεν έχω ασχοληθεί ΚΑΘΟΛΟΥ με το συγκεκριμένο "μηχανάκι", οπότε και έρχεται η ερώτηση

Ξέρει μήπως κάποιος φίλος, πως μπορώ να καταγράψω και αποθηκεύσω διαδρομή ?
Δηλαδή να ξεκινήσω την καταγραφή με την έναρξη της βόλτας, και να την σταματήσω όταν θέλω ?

merci :)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μήτσο εύκολο, αλλά δεν ξέρω το μενού απέξω για να σου πω. Όταν βρεθούμε σε 1' σ' έχω έτοιμο ;)


Χοντρικά πάς στο setup κι επιλέγεις τα tracks κι από εκεί τις ρυθμίσεις τους . Επιλέγεις track log:ON.
Έτσι καταγράφεις. Όταν θες να διακόψεις , με αντίστοιχη διαδικασία επιλέγεις track log: OFF.
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
ευχαριστώ ρε Θοδωρή, θα ξαναδοκιμάσω, αλλά μέχρι τώρα δεν έχω βρεί άκρη.
Θέλω να αρχίσω να κρατάω τις διαδρομές που πάμε, να φτιάξουμε και κανένα φίλο άμα χρειαστεί ...:D:D
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
αυτό που είπες είναι Θοδωρή, βρήκα στον "γιουτούμπη" αυτόν τον συμπαθέστατο κυριούλη,
που έτσι και μας δει να σκάβουμε το μονοπάτι του, με καμιά σκασμένη 1η... μαύρο φίδι που μας έφαγε ... :D:D
και το δείχνει στο παρακάτω βιντεάκι

 
Top Bottom