η επιστροφή μιας μαγείας

DrK

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1250 RT 2019
Καλημέρα φίλοι, είμαι ιδιοκτήτης μιας BMW R1250 RT αλλά πριν από 17 χρόνια οδηγούσα τη ένα μπλε άσπρο F 650 Dakar. Έλεγα ότι δεν θα τη πουλήσω ποτέ, αλλά δυστυχώς ... μου την έκλεψαν. Έκτοτε αγόρασα διάφορα μηχανάκια, GS 1150, GS 1200, 1200 RT - το οποίο και αυτό μου έκλεψαν τον Ιούνιο του 2019 - και κατέληξα στο 1250. Πριν 1 μήνα μου έστειλαν μήνυμα από το αστυνομικό τμήμα ότι βρέθηκε το μηχανάκι μου, όχι το RT, αλλά το Dakar το οποίο το κλέψανε το 2004!!!
Δεν το έχω παραλάβει ακόμη - βρίσκεται κατασχεμένο στη Γεωργία - αλλά έχω τέτοιο ενθουσιασμό που άρχισα να μπαίνω σε διάφορα site και forum για να δω πως θα υποδεχθώ ξανά το λατρεμένο μου μηχανάκι! Δεν ξέρω αν στα 49 μου και οδηγώντας ένα ολοκαίνουργιο 1250rt, θα νιώσω ότι ένιωθα 18-19 χρόνια πριν με το μονικύλινδρο - αλλά προς το παρών ... πετάω από τη χαρά μου, και ήθελα να την μοιραστώ.
Θα επανέλθω μόλις τη πάρω στα χέρια μου
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μακάρι, 17 χρόνια μετά το είχα ξεγράψει τελείως από το μυαλό μου! Σου το εύχομαι φίλε μου
Η διαδικασία να το πάρεις πίσω, είναι εύκολη?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλώς όρισες Κωνσταντίνε...! :ok:
Ομοίως και γω περιμένω τηλεφώνημα αλλά δεν...
 

fofiko

Μέλος
Όνομα
Danis
Μοτό
KTM 1290 Adventure
Καλήμερα Κωνσταντίνε και καλώς ήρθες.
Ευκαιρία για ταξίδι.
Πας στην Γεωργία αεροπορικώς και γυρίζεις οδικώς με το F 650 ;).
Εύχομαι να βρεθεί σύντομα και το RT...... στην Νορβηγία :)
 

DrK

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1250 RT 2019
Η διαδικασία να το πάρεις πίσω, είναι εύκολη?
Μόλις χθες έλαβα την ειδοποίηση από την αστυνομία και τώρα είμαστε σε επικοινωνία η ελληνική Ιντερπόλ με αυτή της Γεωργίας. Πρέπει σε 90 μέρες από τη λήψη της ειδοποίησης να ολοκληρωθεί η ανάκτηση της μηχανής. Περιμένω τώρα ενημέρωση από τη δική μας Ιντερπόλ. Πάντως, οφείλω να πω ότι ένιωσα λίγο σαν σε αστυνομική σειρά και εύχομαι να έχει αίσιο τέλος.
Υ. Γ. Η Ελληνική αστυνομία στα καλύτερά τους, πρέπει να το τονίσω
 

DrK

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1250 RT 2019
Καλήμερα Κωνσταντίνε και καλώς ήρθες.
Ευκαιρία για ταξίδι.
Πας στην Γεωργία αεροπορικώς και γυρίζεις οδικώς με το F 650 ;).
Εύχομαι να βρεθεί σύντομα και το RT...... στην Νορβηγία :)
Δύσκολο, δεν ξέρω σε το κατάσταση θα είναι. Έχει κάποιος άποψη για το πως μπορώ να κανονίσω μεταφορά από Γεωργία - Ελλάδα, Θεσσαλονίκη.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μόλις χθες έλαβα την ειδοποίηση από την αστυνομία και τώρα είμαστε σε επικοινωνία η ελληνική Ιντερπόλ με αυτή της Γεωργίας. Πρέπει σε 90 μέρες από τη λήψη της ειδοποίησης να ολοκληρωθεί η ανάκτηση της μηχανής. Περιμένω τώρα ενημέρωση από τη δική μας Ιντερπόλ. Πάντως, οφείλω να πω ότι ένιωσα λίγο σαν σε αστυνομική σειρά και εύχομαι να έχει αίσιο τέλος.
Υ. Γ. Η Ελληνική αστυνομία στα καλύτερά τους, πρέπει να το τονίσω
Και ο Παντελής ο Σταυρουλιας, ο Γιώργης o xl George, onroad, magelanos.... Θα ξέρουν τον τρόπο να έρθει η μηχανή πισω
 

fofiko

Μέλος
Όνομα
Danis
Μοτό
KTM 1290 Adventure
Δύσκολο, δεν ξέρω σε το κατάσταση θα είναι. Έχει κάποιος άποψη για το πως μπορώ να κανονίσω μεταφορά από Γεωργία - Ελλάδα, Θεσσαλονίκη.
Πέρα από το χιούμορ που έκανα παραπάνω δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω για το επαναπατρισμό της μηχανής σου.
Αυτό που ξέρω είναι ότι έχει πολύ οικονομικές πτήσεις η Wizz Air απο Θεσσαλονίκη και Αθήνα για Κουτάισι της Γεωργίας αν χρειαστεί η φυσική σου παρουσία εκεί.
 

DrK

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1250 RT 2019
Και ο Παντελής ο Σταυρουλιας, ο Γιώργης o xl George, onroad, magelanos.... Θα ξέρουν τον τρόπο να έρθει η μηχανή πισω
Παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας μου στείλει ένα μνμ ή το κινητό του για να τον καλέσω. Ευχαριστω
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Με το καλό φίλε μου ο επαναπατρισμός του 650.
Εύχομαι να πάνε όλα καλα κ να ήταν μερακλής τουλάχιστον αυτος που την είχε για να είναι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση που θα μπορούσε.
Καλώς ήρθατε κ εσύ κ το Dakar λοιπόν στο advride.gr κ μακαρι να σας δούμε κ από κοντά.
Ευχαριστούμε που μοιράστηκες την χαρά σου.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Αν είχε στόμα να μιλήσει, να σου έλεγε την ιστορία της, όταν με το καλό ξανανταμώσετε... :)
 
Reactions: DrK

stefanos

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Honda Africa twin 750
Ένα σχετικό θέμα:
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Καλωσηρθες στο advride Κων/νε.
Με το καλό να ξεμπερδευετεις και να έχεις πάλι την πρώτη αγαπημένη σου
 
Top Bottom