θανατηφόρο ατύχημα στην εθνική..

akis21

Μέλος
Περιοχή
Χολαργός
Όνομα
Akis
Μοτό
R1200 gs adv
Παιδιά οσοι έχουμε περάσει απο τον δρόμο οσο και ταχείας κυκλοφοριας να ειναι ,δεν ειναι στα πρότυπα του εξωτερικού.
Εχει σημεία που ξεφεύγουν απο το τέλειο και θέλουν μεγαλύτερη προσοχη.
Χωρίς να θέλω να πω για το ατύχημα το συγκεκριμένο πιστευω οτι η σήμανση ειναι λιγότερη του αναμενομένου
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Παιδιά οσοι έχουμε περάσει απο τον δρόμο οσο και ταχείας κυκλοφοριας να ειναι ,δεν ειναι στα πρότυπα του εξωτερικού.
Εχει σημεία που ξεφεύγουν απο το τέλειο και θέλουν μεγαλύτερη προσοχη.
Χωρίς να θέλω να πω για το ατύχημα το συγκεκριμένο πιστευω οτι η σήμανση ειναι λιγότερη του αναμενομένου
Με το που βγαίνεις από τα διόδια Πολυμύλου υπάρχουν δύο ή τρείς πινακίδες που προειδοποιούν τους οδηγούς φορτηγών (και στα Ελληνικά και στα Αγγλικά) να χρησιμοποιούν χαμηλή σχέση στο κιβώτιο, ακριβώς για να μην "ανάψουν" τα φρένα. Οι σωστοί νταλικιέρηδες το κάνουν, οι "έξυπνοι" δεν το κάνουν κερδίζοντας πέντε συνολικά λεπτά. Ξέροντας τον δρόμο, γνωρίζουν πως στο τέλος της κατηφόρας έχει πολύ ανοιχτή δεξιά στροφή και τρείς λωρίδες + ΛΕΑ, οπότε η προσέγγισή τους είναι προφανώς "εντάξει, και λίγα παραπάνω χιλιόμετρα να έχω, με παίρνει".............. Εχθές όμως είχε (πολύ - πολύ κακώς) σταματημένα οχήματα επί της οδού και δεν "τον πήρε"........... δυστυχώς.
 
Top Bottom