κάμπινγκ στην φοινικουντα....Ποιό???

Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Έχει κάποιος ιδέα ποιό απο τα κάμπινγκ στην φοινικουντα είναι προτιμότερο για διαμονή με μικρά?
Ποιό έχει περισσότερο σκια, ωραία παραλία καλές w.c π.χ.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Έχει κάποιος ιδέα ποιό απο τα κάμπινγκ στην φοινικουντα είναι προτιμότερο για διαμονή με μικρά?
Ποιό έχει περισσότερο σκια, ωραία παραλία καλές w.c π.χ.
Πριν κάνα τριάρι χρόνια είχα πάει στους φοίνικες για 2 βραδια.
Ειμασταν εντελώς εκτός σεζόν (αρχές Μάη) και υπήρχαν μόνο 5-6 αυτοκινούμενα με μεσήλικες Ευρωπαίους και εμεις με σκηνη.
Οι θέσεις ήταν οι κλασικές τετραγωνισμένες κλπ.ειχε αρκετή σκιά,αλλα ήταν κυρίως κάμπινγκ για τροχόσπιτα μιας και ήταν σχεδόν γεμάτο με παρκαρισμένα.
Μας είχε δώσει τότε ο τύπος εκεί κλειδί για μπάνιο και ντουζ συγκεκριμένα και έτσι ο καθένας είχε "χρεωθει" το δικό του μπάνιο.
Στην παραλία πας μέσα απτό κάμπινγκ και είναι πραγματικά ωραία όλη η παραλία της περιοχής.
Γενικά μας άφησε καλή εντύπωση,αλλά δεν μπορώ να έχω άποψη για καθαριότητα κλπ σε περίοδο με κόσμο.
Το κακό είναι πως βρίσκεται στην αρχή της Φοινικούντας και θέλει μεταφορικό,η κάνα μισάωρο περπάτημα να πας στο κέντρο της
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Πριν κάνα τριάρι χρόνια είχα πάει στους φοίνικες για 2 βραδια.
Ειμασταν εντελώς εκτός σεζόν (αρχές Μάη) και υπήρχαν μόνο 5-6 αυτοκινούμενα με μεσήλικες Ευρωπαίους και εμεις με σκηνη.
Οι θέσεις ήταν οι κλασικές τετραγωνισμένες κλπ.ειχε αρκετή σκιά,αλλα ήταν κυρίως κάμπινγκ για τροχόσπιτα μιας και ήταν σχεδόν γεμάτο με παρκαρισμένα.
Μας είχε δώσει τότε ο τύπος εκεί κλειδί για μπάνιο και ντουζ συγκεκριμένα και έτσι ο καθένας είχε "χρεωθει" το δικό του μπάνιο.
Στην παραλία πας μέσα απτό κάμπινγκ και είναι πραγματικά ωραία όλη η παραλία της περιοχής.
Γενικά μας άφησε καλή εντύπωση,αλλά δεν μπορώ να έχω άποψη για καθαριότητα κλπ σε περίοδο με κόσμο.
Το κακό είναι πως βρίσκεται στην αρχή της Φοινικούντας και θέλει μεταφορικό,η κάνα μισάωρο περπάτημα να πας στο κέντρο της
σε ευχαριστώ Ακη ;):)
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
περιμένω κ άλλες απόψεις εφόσον υπάρχουν απο καποιον που έχει μείνει κ σε φουλ σεζόν κ σε
κάποιο αλλο.

Γεια σου Λεωνίδα, βρέθηκα μέσα Αυγούστου στην περιοχή της Φοινικούντας πριν 7-8 χρόνια, οικογενειακώς και γινόταν χαμός σε όλα τα κάμπινγκ. Ήταν ο ένας πάνω στο άλλο. Αλλά μιλάω για μέρες κοντά στον 15 Αύγουστο.

Θυμάμαι πως τελικά συνεχίσαμε το τουρ στην Πελοπόννησο και μείναμε ένα βράδυ Μεθώνη σε ενοικιαζόμενα αναγκαστικά καθώς ούτε στο κάμπινγκ στην παραλία εκεί είχε χωρο.

Τελευταία καταλήξαμε για πολλές μέρες στο κάμπινγκ στη Γιάλοβα από την πάνω μεριά του δρόμου που είναι πιο ήσυχα και έχει περισσότερη άπλα για τα παιδιά. Ήταν η πρωτη φορά που εκανε καμπινγκ ο γιος στα 3α του. Επίσης είχε και χώρο για μαγείρεμα και περισσότερη και πιο χοντρή σκιά.

Λογικά φέτος θα είναι χαλαρά τα πράματα πιστεύω.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Γεια σου Λεωνίδα, βρέθηκα μέσα Αυγούστου στην περιοχή της Φοινικούντας πριν 7-8 χρόνια, οικογενειακώς και γινόταν χαμός σε όλα τα κάμπινγκ. Ήταν ο ένας πάνω στο άλλο. Αλλά μιλάω για μέρες κοντά στον 15 Αύγουστο.

Θυμάμαι πως τελικά συνεχίσαμε το τουρ στην Πελοπόννησο και μείναμε ένα βράδυ Μεθώνη σε ενοικιαζόμενα αναγκαστικά καθώς ούτε στο κάμπινγκ στην παραλία εκεί είχε χωρο.

Τελευταία καταλήξαμε για πολλές μέρες στο κάμπινγκ στη Γιάλοβα από την πάνω μεριά του δρόμου που είναι πιο ήσυχα και έχει περισσότερη άπλα για τα παιδιά. Ήταν η πρωτη φορά που εκανε καμπινγκ ο γιος στα 3α του. Επίσης είχε και χώρο για μαγείρεμα και περισσότερη και πιο χοντρή σκιά.

Λογικά φέτος θα είναι χαλαρά τα πράματα πιστεύω.
ευχαριστώ φίλε :)
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Ρώτα φοίνικες στη φοίνικουντα
και Ερωδιος στη Γιαλοβα
Αξιοπρεπές είναι και το μικρο στην Μάραθοπολη!!
Πάρε γρήγορα όμως!

Άμα έρθεις θα σου πω από κοντά για τα χάλια των Gs εντελώς δωρεάν!
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ρώτα φοίνικες στη φοίνικουντα
και Ερωδιος στη Γιαλοβα
Αξιοπρεπές είναι και το μικρο στην Μάραθοπολη!!
Πάρε γρήγορα όμως!

Άμα έρθεις θα σου πω από κοντά για τα χάλια των Gs εντελώς δωρεάν!
σε ευχαριστώ ρε Γιώργη θα προσπαθήσω να έρθω να δω τι δεν εχω καταλάβει με τα παλιο gs :laugh::laugh::laugh::laugh:.
Είσαι κάπου εκεί?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μην ορκιζεστε ότι τα κάμπινγκ θα είναι ήσυχα φέτος.
Στην Ελαια δεν έχω ξαναδεί τόσο κόσμο Ιούνη... Έλληνες.
Θεωρώ ότι φέτος ο Έλληνας θα ανακαλύψει την κατασκήνωση
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Ρώτα φοίνικες στη φοίνικουντα
και Ερωδιος στη Γιαλοβα
Αξιοπρεπές είναι και το μικρο στην Μάραθοπολη!!
Πάρε γρήγορα όμως!

Άμα έρθεις θα σου πω από κοντά για τα χάλια των Gs εντελώς δωρεάν!
Φιλιατρα? Εμεις πρεπει να τα πουμε απο κοντα.
 

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Έχει κάποιος ιδέα ποιό απο τα κάμπινγκ στην φοινικουντα είναι προτιμότερο για διαμονή με μικρά?
Ποιό έχει περισσότερο σκια, ωραία παραλία καλές w.c π.χ.
Το καλύτερο site για να ψάξεις αυτό εδώ.
Έχει όλα τα camping της Ελλάδας, με πολλά σχόλια από ανθρώπους που μένουν σε κάμπινγκ, θα βγάλεις πολύ καλά συμπεράσματα, αν διαβάσεις λίγο. Καλές διακοπές.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Το καλύτερο site για να ψάξεις αυτό εδώ.
Έχει όλα τα camping της Ελλάδας, με πολλά σχόλια από ανθρώπους που μένουν σε κάμπινγκ, θα βγάλεις πολύ καλά συμπεράσματα, αν διαβάσεις λίγο. Καλές διακοπές.
ευχαριστώ Δημήτρη!!!!
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
φιλε φοινικες Νο1!!! εχω μεινει πολες φορες
ειναι καθαρο με σκια και ειναι στην ακρη της παραλιας αρα και λιγοτερο κοσμο
το εστιατοριο του απο τα καλυτερα που θα βρεις σε καμπινγκ
εχει και καποια δωματια
γενικος οτι θες απο μεσσηνια ρωτα εκει μεγαλωσα
για αυγουστο κλεισε απο τωρα
εξισου πολυ καλο και στην Γιαλοβα το ερωδιος
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
φιλε φοινικες Νο1!!! εχω μεινει πολες φορες
ειναι καθαρο με σκια και ειναι στην ακρη της παραλιας αρα και λιγοτερο κοσμο
το εστιατοριο του απο τα καλυτερα που θα βρεις σε καμπινγκ
εχει και καποια δωματια
γενικος οτι θες απο μεσσηνια ρωτα εκει μεγαλωσα
για αυγουστο κλεισε απο τωρα
εξισου πολυ καλο και στην Γιαλοβα το ερωδιος
φίλε σε ευχαριστώ,ειμαι ανάμεσα στα δυο που είπες αλλά τώρα μου έφυγε κάθε αμφιβολία με την απάντηση σου.
Μέσα Ιουλίου λέμε να πάμε,εννοείται θα σε πάρω κ τηλ καποια στιγμή σύντομα.
 

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Φοίνικες κι από μένα. Δεκαπέντε μέρες έκατσα πριν 3 χρόνια και το ευχαριστήθηκα. Καλή σκιά, καλό φαΐ, ωραία παραλία, ωραίες διαδρομές πέριξ.
 

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
Εγω πάντως πήρα τα αγόρια μου στην Επίδαυρο το ΣΚ στο Νίκολας ΙΙ το οποίο είχε πολύ λίγο κόσμο και ο υπεύθυνος εκεί μου είπε ότι γενικά φέτος στην Αργολίδα θα είναι χαλαρά.
 

tomBrast

Μέλος
Όνομα
ΘΩΜΑΣ
Μοτό
ΤΕΝΕRE 700
Φέτος με τον κορονοϊό, με τις τουαλέτες και τα μπάνια στα κάμπινγκ, τι παίζεται ρε φιλαράκια; Με προβληματίζει το θέμα...
 
Top Bottom