και μετά το 640 τι???

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Όντως έχεις δίκιο για το ότι το Multi 1100 ήταν υγρού συμπλέκτη. Στο Monster και στο Hyper τελικά το συγκεκριμένο μοτέρ συνέχισε ως ξηροκάμπανο... Όμως πέρα από τον ωραίο και καθαρά ντουκατίσιο ήχο, το επιπλέον έξοδο των δίσκων-καμπάνας δεν είναι συχνό. Την φροντίδα του (καθάρισμα) όμως την χρειάζεται ασφαλώς... Το σχόλιό μου δε για την αξιοπιστία του 1000 δεν στηρίζεται μόνο στη δική μου εμπειρία από το S2R αλλά και σε ότι έχω ακούσει - διαβάσει σχετικά.
Δε φαντάζομαι για λόγους κόστους-αξιοπιστίας να πήγες από Ducati σε BMW;
Φιλικά πάντα...
Ουτε που θυμαμαι ποσες τσιμουχες και oring της ραβδου εχω αλλαξει, ποσες φορες λουστηκα με καυτο λαδι ενω οδηγουσα. Αλλαγμενη ραβδος, στραβωμενοι μεταλλικοι δισκοι, καλαθι, ρουλεμαν πλακας πιεσης και ο λογαριασμος συνεχιζεται... Το S4 παρολο που με ταλαιπωρησε με διαφορα χαζα προβληματα ηταν επικο μηχανακι. Το αγορασε φιλος με 51000 χλμ και 2 χιλιαδες χιλιομετρα μετα του βαρεσε ρουλεμαν και κατεβηκε μοτερ.. Λαδια full synth Silkolene καθε 3000 χιλιομετρα και σερβις παντα σε εξουσιοδοτημενο. Στο διβαλβιδο απο την αλλη χαλασαν τα παντα εκτος απο το μοτερ, σκυλι πραγματικο.
Αν πηγαινεις σε εξουσιοδοτημενο το Ducati ειναι φαρμακειο στο σερβις. Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δε ξεπερναει καμια μαρκα σε κοστος σερβις τα ducati. Να σημειωθει πως απο τα χερια μου εχουν περασει μονο Ευρωπαικα μηχανακια με τα πιο καυλερα να ειναι τα ΚΤΜ με διαφορά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
ΕΡΩΤΗΣΗ

υπάρχει κανένας διαθέσιμος για να δει μια περίπτωση στην Θεσσαλονίκη (αν χρειαστεί) ??
που να έχει έμπιστο συνεργείο τουλάχιστον?
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
ΕΡΩΤΗΣΗ

υπάρχει κανένας διαθέσιμος για να δει μια περίπτωση στην Θεσσαλονίκη (αν χρειαστεί) ??
που να έχει έμπιστο συνεργείο τουλάχιστον?
Μπορώ εγώ από το μέσο της επόμενης εβδομάδας μιας και λείπω! Συνεργείο δεν γνωρίζω γιατί δεν πηγαίνω σε συνεργεία! Μπορώ να ρωτήσω όμως! Περί τίνος;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Μπορώ εγώ από το μέσο της επόμενης εβδομάδας μιας και λείπω! Συνεργείο δεν γνωρίζω γιατί δεν πηγαίνω σε συνεργεία! Μπορώ να ρωτήσω όμως! Περί τίνος;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
δε χαλάμε χατίρια, δεν αφήνουμε απορίες....

για αυτό
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
δε χαλάμε χατίρια, δεν αφήνουμε απορίες....

για αυτό
ΟΚ, αν χρειαστείς τη συνδρομή μου ειδοποίησε! Δεν είμαι ειδήμων, αλλά μια αρχική εκτίμηση μάλλον θα μπορέσω να κάνω!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
ΟΚ, αν χρειαστείς τη συνδρομή μου ειδοποίησε! Δεν είμαι ειδήμων, αλλά μια αρχική εκτίμηση μάλλον θα μπορέσω να κάνω!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ευχαριστώ πολύ!!! δεν επείγει, αλλά και μόνο που ξέρω ότι κάποιος μπορεί να ρίξει μια πρώτη ματιά μου φτάνει ;)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Θα ξεχειμωνιασουμε πως το κόβεις δλδς;;
Δε βλέπεις...
Ακόμα το loading στο ίδιο σημείο είναι..
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τζαμπα...γραφετε..κ κουραζεστε...!!!!
Μου το εξομολογηθηκε προσωπικα...στο τελος ...Στρωμα...θα παρει...χαχα..!!!!
Το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού...
Αλλά παίζεται κιόλας... :roflmao:
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Επειδή η πολλή σοφία βλάπτει την υγεία... Είπα να συνεχίσω τις βλακείες και μετά το 640, πήρα absάτο στρώμα!!

Άντε πάμε πάλι στο άλλο "γνωστό" θέμα, να βρούμε το επόμενο

 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom