και μετά το 640 τι???

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Γυρνάμε χτες σπίτι, το βλέπουμε στο υπόστεγο, μου λέει το κορίτσι "με την συλλογή τι θα κάνεις;" ε τα έχουμε πει, θα αραιώσει, "το fazer είναι κουκλί πάντως" το ξέρω, δέκα χρόνια και δεν το έχω βαρεθεί ακόμα και μου αρέσει να το βλέπω "ε και να το κρατήσεις τι είχες τι έχασες".
Παντρέψου την , μην την χάσεις !!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Παντρέψου την , μην την χάσεις !!!
Έχει ωραία λογική σκέψη. 300 ευρώ τον χρόνο σε ασφάλεια και τέλη δεν είναι "για πέταμα" από την άλλη όταν υπάρχουν ίδια μηχανάκια που εμφανισιακά είναι πολύ πιο προσεγμένα και με 85000 χιλιόμετρα στα 2300 ευρώ, πόσα θα πιάσει αυτό; Θα το δώσω στα μισά λεφτά και θα έρχεται ο κάθε μ@λ@κ@ς να μου λέει ότι χάρη μου κάνει κιόλας και κόψε κάτι αδερφέ. Ε, ας το έχω για τις ημέρες που το S1000XR δεν θα πρέπει να μένει εκτεθειμένο στο κέντρο :p :p :p
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Έχει ωραία λογική σκέψη. 300 ευρώ τον χρόνο σε ασφάλεια και τέλη δεν είναι "για πέταμα" από την άλλη όταν υπάρχουν ίδια μηχανάκια που εμφανισιακά είναι πολύ πιο προσεγμένα και με 85000 χιλιόμετρα στα 2300 ευρώ, πόσα θα πιάσει αυτό; Θα το δώσω στα μισά λεφτά και θα έρχεται ο κάθε μ@λ@κ@ς να μου λέει ότι χάρη μου κάνει κιόλας και κόψε κάτι αδερφέ. Ε, ας το έχω για τις ημέρες που το S1000XR δεν θα πρέπει να μένει εκτεθειμένο στο κέντρο :p :p :p
Το Κοριτσι...εννοει...ο Κωστας..
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το Κοριτσι...εννοει...ο Κωστας..
Για το ίδιο πράγμα λέμε. Σκέφτεται λογικά, ξέρει τα όρια του τι είναι δικό της, τι δικό μου και σε τι δεν πρέπει να έχει κάτι παραπάνω από συμβουλή γιατί δεν την αφορά/επηρεάζει σε τίποτα αν υπάρχει μιά μηχανή στον κήπο ή όχι.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Για το ίδιο πράγμα λέμε. Σκέφτεται λογικά, ξέρει τα όρια του τι είναι δικό της, τι δικό μου και σε τι δεν πρέπει να έχει κάτι παραπάνω από συμβουλή γιατί δεν την αφορά/επηρεάζει σε τίποτα αν υπάρχει μιά μηχανή στον κήπο ή όχι.
Δοκίμασε το θάψεις στον κήπο μέχρι το ύψος του κάρτερ ,κ πότιζέ το 2 φορές τη μέρα ,πρωί-βραδυ ,εκτός κι αν βρέξει.
Αν πιάσει κ ριζώσει ,σε 4-5 χρόνια το πολύ θα σου βγάλει παραγωγή.
Φαντάσου να κρέμονται στα κλαδιά στον κήπο σου Φέηζερ 1000 Μοντ.2025 & 600άρια επίσης (κάποια θα είναι κ μικρότερα)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μιά ελπίδα είχα από την Yamaha όταν καβάλησα το εξαιρετικό ΜΤ-10 ότι θα βγει σε fazer έκδοση, έβγαλε το 900, απογοήτευση.

Θα το στολίζω με λαμπιόνια το δέντρο τα Χριστούγεννα είναι ωραία ιδέα, θα χαρεί και το σκλι που θα έχει πολλές ρόδες για να κατουράει
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Δοκίμασε το θάψεις στον κήπο μέχρι το ύψος του κάρτερ ,κ πότιζέ το 2 φορές τη μέρα ,πρωί-βραδυ ,εκτός κι αν βρέξει.
Αν πιάσει κ ριζώσει ,σε 4-5 χρόνια το πολύ θα σου βγάλει παραγωγή.
Φαντάσου να κρέμονται στα κλαδιά στον κήπο σου Φέηζερ 1000 Μοντ.2025 & 600άρια επίσης (κάποια θα είναι κ μικρότερα)
Nα προσεχει μονο τα πιτσιρικια που περνανε και τα κοβουνε οταν ειναι ακομη αγουρα FZ3... :D
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Nα προσεχει μονο τα πιτσιρικια που περνανε και τα κοβουνε οταν ειναι ακομη αγουρα FZ3... :D
Πωπω μου θύμισες τις θεριζοαλωνιστικές γριές που τσακίζουν αμπελόφυλλα και αχλάδια στην γειτονιά, δεν μένει τίποτα. Μόνο τα ψηλά σε μιά κυδωνιά είχαν γλιτώσει την επέλαση
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
ΤοντόR

 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Το fazer 1000 (FZS1000 ως το 2005) είναι όντως ένα μηχανάκι που κάνει πολλά σύγχρονα να ντρέπονται.
Όχι μόνο γιατί έχει δύναμη να τελειώσει το κοντέρ παρά τα 176000 χιλιόμετρα που γράφει (στην πίστα μόνο εννοείται), αλλά γιατί παρέχει άνεση για δύο, φόρτωμα τρελό, ωραία φώτα, ωραία φρένα (αν και θέλω πλέον ABS), έχει πλήρως ρυθμιζόμενες αναρτήσεις εμπρός και πίσω (προφόρτιση/συμπίεση/επαναφορά που ακούνε στις ρυθμίσεις), καθρέφτες δεν είναι διακοσμητικοί, καίει μέσο όρο 7 με "χαρούμενη" οδήγηση, το βάρος του είναι "λογικό" (ίδιο με τα τότε 600 honda και αερόψυκτα 650 suzuki) και διαχειρίσιμο και είναι πολύ όμορφο ακόμα.

Γυρνάμε χτες σπίτι, το βλέπουμε στο υπόστεγο, μου λέει το κορίτσι "με την συλλογή τι θα κάνεις;" ε τα έχουμε πει, θα αραιώσει, "το fazer είναι κουκλί πάντως" το ξέρω, δέκα χρόνια και δεν το έχω βαρεθεί ακόμα και μου αρέσει να το βλέπω "ε και να το κρατήσεις τι είχες τι έχασες".

Έχει κάμποσα στα λεφτά σου, με τα μισά χιλιόμετρα από το δικό μου. Θα συμβιβαστείς με το ότι καίει λάδι, ειδικά αν είσαι κοφτάκιας, ίσως χρειαστείς κολλάρα ψυγείου και τάπα (αυτοκινητάδικα με το μέτρο άλλαξα δύο τεμάχια, τάπα είχε κάπου στο 20ρικο η μαμά) και καδένα εκκεντροφόρων κάθε 80,000 γιατί χαλαρώνει και ακούγεται "ντουκατίσιο" στο ρελαντί αλλά και χαλάει τον χρονισμό αρκετά ώστε μετά την αλλαγή να καταλαβαίνεις την διαφορά στις μεσαίες (είχα παραγγείλει νέα, μόλις ήρθε στην Μεσογείων :) ).

Κατά τα λοιπά, λάδι, μπουζί, φίλτρα, βενζίνη και μπαταρίες όποτε χαλάσουν. Έχει κάψει δύο φορές λάμπα πορείας, μία φρένου και τα δύο κολάρα του ψυγείου από αριστερά, τα οποία νομίζω ότι τα κατέστρεψε η συχνή επαφή με την μπίχλα από το εμπρός γρανάζι (περνάνε από κάτω). Σέρβις στις αναρτήσεις εύκολο και φτηνό (η πίσω επισκευάζεται κανονικά στο δίκτυο) θα χρειαστείς ελατήριο πίσω αν δεν έχει αλλάξει κανείς, είναι αστεία μαλακό το μαμά.

Αξίζει τα λεφτά του με το παραπάνω. Αν είχε ABS δεν θα κοιτούσα τίποτα άλλο μέχρι να γίνει κομμάτια. Και πόλη μιά χαρά, τρομοκράτης των παπιοσκούτερων.

*μλκ Θοδωρή το "δεν θα του φερθώ όπως του αξίζει" είναι η μεγαλύτερη παπαρούνα που μπορείς να πεις στον εαυτό σου. Άμα το βλέπεις και σου αρέσει, πάρε το, οτιδήποτε και να είναι. Εσύ θα γουστάρεις και οι άλλοι ξιδάκι.
Τόσο καλό φίλε, τόσο καλό, Μιλάς γοα αυτό το μοντέλο? Yamaha FZS 1000 Fazer '03 - 2.500 € - Car.gr
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Ας πω και γω τα δικα μου.
Αν χαλαγα ολο το μπατζετ ,θα πηγαινα σε versys (δν ξερω γτ το σνομπαρουν ολοι,ειχε θεματα?) ,BMW r850gs(στα ορια χρονολογιας) , f650, TDM.
Αν χαλαγα το μισο μπατζετ ,θα επαιρνα ενα Klr super motard και 2 ζευγαρια τροχων ,αν ξαναθυμηθω το χωμα,να μπορω να μπω με πολλες αξιωσεις. Το ιδιο και για το f650,μπαινεις χωμα οπως ειναι.
Αν αντεχα τη καζουρα απο φιλους ,θα επαιρνα v-strom.


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Πλάκα πλάκα, ένα TDM900 είναι πολύ καλή επιλογή. Αλλιώς Bandit 650, το CBF μου φαίνεται πιο παππουδίστικο.


(και το πακέτο FZS+Pegaso είναι ενδιαφέρον, αν ισχύει)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τόσο καλό φίλε, τόσο καλό, Μιλάς γοα αυτό το μοντέλο? Yamaha FZS 1000 Fazer '03 - 2.500 € - Car.gr
Για ΕΜΕΝΑ και μόνο (ο κάθε ένας έχει άλλες προτιμήσεις, γούστα κλπ) αυτό το μοντέλο είναι από τις πιο ολοκληρωμένες μοτοσικλέτες που έχω οδηγήσει. Σόρι, δεν έχω καταλάβει αν τρολάρουμε ή όχι για να απαντήσω πιο χιουμοριστικά.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Για ΕΜΕΝΑ και μόνο (ο κάθε ένας έχει άλλες προτιμήσεις, γούστα κλπ) αυτό το μοντέλο είναι από τις πιο ολοκληρωμένες μοτοσικλέτες που έχω οδηγήσει. Σόρι, δεν έχω καταλάβει αν τρολάρουμε ή όχι για να απαντήσω πιο χιουμοριστικά.
Σε δικό μου θέμα είσαι.... Όπως τρολάρω, "επιτρέπω" και να με τρολαρουν

Απαντάς όπως αγαπάς
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Για ΕΜΕΝΑ και μόνο (ο κάθε ένας έχει άλλες προτιμήσεις, γούστα κλπ) αυτό το μοντέλο είναι από τις πιο ολοκληρωμένες μοτοσικλέτες που έχω οδηγήσει. Σόρι, δεν έχω καταλάβει αν τρολάρουμε ή όχι για να απαντήσω πιο χιουμοριστικά.
Όχι, δεν κάνω πλάκα και αν φάνηκε έτσι σόρρυ. Το είχε ξάδερφός μου. Μου έλεγε τα χειρότερα. Βέβαια να λέμε και την αλήθεια, είχε μετατροπές. Δεν έχω ανέβει καν πάνω. Όταν είπες τόσο καλά λόγια, μου έκανε εντύπωση και ρώτησα.
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
todor. Πρόλαβε ΚΟΥΤΑ το παρακάτω & μην το πεις ουτε του ΠΑΠΑ
1-2 εχουν μεινει ακόμα και εκτος Αθήνας

( για εκει που μετακινήσε ειναι αρκετό + δεν πληρώνεις ούτε λάμπα. για Πολλα Χρονια
- δεν το πουλάς Ποτέ , συντήρηση + πάγια αστεία )

 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Όχι, δεν κάνω πλάκα και αν φάνηκε έτσι σόρρυ. Το είχε ξάδερφός μου. Μου έλεγε τα χειρότερα. Βέβαια να λέμε και την αλήθεια, είχε μετατροπές. Δεν έχω ανέβει καν πάνω. Όταν είπες τόσο καλά λόγια, μου έκανε εντύπωση και ρώτησα.
Βρε και πλάκα να κάνεις δεν με πειράζει. Το δικό μου μαμά εντελώς.
 
Top Bottom