και μετά το 640 τι???

rantanplan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Μαλκότσι
Να προσθεσω...οτι δεν ειναι μονο ο Θοδωρης..."τολμηρος"..( ειδες ποσο "κομψα" το εθεσα )....
Ο Πανος πηγε στο Tiger μετα απο μακροχρονια συμβιωση με Bandid...οποτε η αποψη του εχει ενδιαφερον...!!!!
για να το κάνω και πιό kinky, είχε και f 650
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Παίδες δεν έχουν σχέση τα μηχανάκια. F650 είχα και εγώ, Bandit 650SA αερόψυκτο επίσης και έχω κάνει δυό καλά ταξίδια με το υδρόψυκτο.


10+10 χιλιόμετρα τα κάνεις με ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ, ειδικά Βόλο που δεν είναι Αθήνα και με R1200RT μιά χαρά βολεύεσαι.

Το ζήτημα είναι να μην σου κλέβει την χαρά το μηχανάκι πότε με το ένα και πότε με το άλλο.

Και... Triumph και Βόλος, WTF σόρι κιόλας, σέρβις που; Στην Αθήνα ΕΝΑΝ έχουν όλοι για καλό και αν πάθει κάτι θα κλαίνε όλοι οι ιδιοκτήτες.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
αυτό το όχημα, τι λέει?? τι γνωστά θέματα έχει?? (βέβαια, πάλι θα φοβάμαι το θέμα του συνεργείου στον Βόλο), αλλά....
δε μπορώ να πω ότι δεν το καλοβλέπω...


μια φορά ξεβράκωτος δεν θα είμαι καβάλα σ' αυτό...
Γι αυτο δεν υπαρχουν "γνωστα θεματα",για την ακριβεια δεν υπαρχουν καν θεματα.Μοναδικο μειονεκτημα η απουσια abs.Το εχω καναν χρονο,εχω κανει καμμια 20 χιλ χλμ και καθε φορα που το καβαλαω το καταευχαριστιεμαι.Δεν χρειαζεται ντε και καλα να πας σε εξουσιοδοτημενο γιατι ειναι πολυ απλη κατασκευη.

Αυτο στην αγγελια φαινομενικα ειναι το τελευταιο που εβγαλε το 2005,αλλα η μασκα του ειναι του 2001.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Και... Triumph και Βόλος, WTF σόρι κιόλας, σέρβις που; Στην Αθήνα ΕΝΑΝ έχουν όλοι για καλό και αν πάθει κάτι θα κλαίνε όλοι οι ιδιοκτήτες.
Αυτή ήταν και η αγωνία μου για το KTM... Ελπίζω να τον βρήκα τον μάστορα τώρα

Klr, freewind που κοιτάω, δεν θα υπάρχει πρόβλημα σε επίπεδο συνεργείου (όταν χρειαστώ...) V-strom, CBF, χαλαρά επίσης...

Το να έχεις όμως έναν μάστορα/συνεργείο εμπιστοσύνης είναι μεγάλη ηρεμία
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Παίδες δεν έχουν σχέση τα μηχανάκια. F650 είχα και εγώ, Bandit 650SA αερόψυκτο επίσης και έχω κάνει δυό καλά ταξίδια με το υδρόψυκτο.


10+10 χιλιόμετρα τα κάνεις με ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ, ειδικά Βόλο που δεν είναι Αθήνα και με R1200RT μιά χαρά βολεύεσαι.

Το ζήτημα είναι να μην σου κλέβει την χαρά το μηχανάκι πότε με το ένα και πότε με το άλλο.

Και... Triumph και Βόλος, WTF σόρι κιόλας, σέρβις που; Στην Αθήνα ΕΝΑΝ έχουν όλοι για καλό και αν πάθει κάτι θα κλαίνε όλοι οι ιδιοκτήτες.
Οπως το λες Γιαννη...αν θες αξιοπιστια στο μαξιμουμ.....πας σε Japan..
Δεν λεω οτι δεν χαλανε....αλλα σιγουρα την μερα δεν θα στη χαλανε...
Θα πω μονο....οτι 12χρονια κινω καθημερινα το κουλουρι....πρεπει 8 το πρωι να εχω φυγει αυστηρα....3-4φορες λογω μπαταριας αρνηθηκε κ πηρε μπροστα σπρωχτο...δεν με εχει αφησει ποτε στον δρομο...αυτο για μενα ειναι το πιο σημαντικο...συν οτι δεν μου προσθετει επιπλεον αγχος κ σκοτουρες....σε αντιθεση με το Εγγλεζικο MG TF....που ναι μεν με φτιαχνει...οπως τα πορτοκαλι μοτορια....αλλα μου βγαζει τη πιστη σε ασχολιες....πρεπει να εισαι απο πανω...κυριολεκτικα.....!!!!
 

dimitris_

Μέλος
Περιοχή
Ξανθη
Όνομα
Dimitris
Μοτό
xt660z, '08
Η εμπιστοσυνη στο οχημα ειναι μεγαλη υποθεση. Αν τη χασεις, χανεις και το συγκεμριμενο μεσο.
Φυσικα ειναι θεμα χαρακτηρα. Αλλος δε σπαζεται ακομα κι αν 100 φορες τον αφησει στο δρομο.
Αλλος ενα λαστιχο παθαινει κι απο τον φοβο σταματα τις βολτες.
Αυτο που εχει σημασια ειναι στο τελος της ημερας να χαμογελας.
Οποτε αναλογως πορευεσαι.
Σκεψου για ποια χρηση το θες, αν υπαρχουν συνεργεια για να το υποστηριξουν οποτε χρειαστει κτλ και φυσικα τι ειναι σημαντικο για σενα
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Η εμπιστοσυνη στο οχημα ειναι μεγαλη υποθεση. Αν τη χασεις, χανεις και το συγκεμριμενο μεσο.
Φυσικα ειναι θεμα χαρακτηρα. Αλλος δε σπαζεται ακομα κι αν 100 φορες τον αφησει στο δρομο.
Αλλος ενα λαστιχο παθαινει κι απο τον φοβο σταματα τις βολτες.
Αυτο που εχει σημασια ειναι στο τελος της ημερας να χαμογελας.
Οποτε αναλογως πορευεσαι.
Σκεψου για ποια χρηση το θες, αν υπαρχουν συνεργεια για να το υποστηριξουν οποτε χρειαστει κτλ και φυσικα τι ειναι σημαντικο για σενα
το μηχανάκι το λατρεύω, αυτό είναι η αλήθεια.....
έτσι όπως πυροβολάει από σημέρα και με λυμένα κάποια βασικά του προβλήματα (roller στα κοκοράκια, εκκεντροφόρος. πλήρες rebuild πριν από 20000χλμ, επισκευασμένη μίζα) το σκέφτομαι πολύ σοβαρά, αν και δεν θα το πάω χώμα, να το κρατήσω!!!!!!!!
αλλιώς, σίγουρα ο επόμενος ιδιοκτήτης θα είναι πολύ τυχερός....
βέβαια, δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός...
















I:inlove:myktm αφού.............
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
το μηχανάκι το λατρεύω, αυτό είναι η αλήθεια.....
έτσι όπως πυροβολάει από σημέρα και με λυμένα κάποια βασικά του προβλήματα (roller στα κοκοράκια, εκκεντροφόρος. πλήρες rebuild πριν από 20000χλμ, επισκευασμένη μίζα) το σκέφτομαι πολύ σοβαρά, αν και δεν θα το πάω χώμα, να το κρατήσω!!!!!!!!
αλλιώς, σίγουρα ο επόμενος ιδιοκτήτης θα είναι πολύ τυχερός....
βέβαια, δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός...
















I:inlove:myktm αφού.............
To 640 εχει μοχλικο, σωστα; Στην τελικη παρε δυο μακρυτερους αποστατες να το κοντυνεις λιγο, ριξε και τις τιμονοπλακες λιγο, βαλε 90-10 ή 80-20 λαστιχο, και δωστου αλλη μια ευκαιρια... Ανα πασα ωρα το ξανακάνεις κατσικι ευκολα και φθηνα.
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
το μηχανάκι το λατρεύω, αυτό είναι η αλήθεια.....
έτσι όπως πυροβολάει από σημέρα και με λυμένα κάποια βασικά του προβλήματα (roller στα κοκοράκια, εκκεντροφόρος. πλήρες rebuild πριν από 20000χλμ, επισκευασμένη μίζα) το σκέφτομαι πολύ σοβαρά, αν και δεν θα το πάω χώμα, να το κρατήσω!!!!!!!!
αλλιώς, σίγουρα ο επόμενος ιδιοκτήτης θα είναι πολύ τυχερός....
βέβαια, δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός...
















I:inlove:myktm αφού.............
Bγάλε με όποιο τρόπο από παντού το αυτοκόλλητο , πάρε ένα σετ καινούργια που το ντύνουν όλο και θα έχεις ένα καινούργιο μηχανάκι
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
To 640 εχει μοχλικο, σωστα; Στην τελικη παρε δυο μακρυτερους αποστατες να το κοντυνεις λιγο, ριξε και τις τιμονοπλακες λιγο, βαλε 90-10 ή 80-20 λαστιχο, και δωστου αλλη μια ευκαιρια... Ανα πασα ωρα το ξανακάνεις κατσικι ευκολα και φθηνα.
το σκέφτομαι πολύ σοβαρά!!!! αν και το πίσω είναι ολοκαίνουριο ;)
 

tasosdr

Μέλος
Περιοχή
νεα μακρη
Όνομα
tasos
Μοτό
Husqvarna te630
Honda forza 350
Honda vision 110
...ενα ζευγαρι μετζελερ σαχαρα η mitas e07,οταν τελειωσει το τακουνι απο αυτα που έχεις.
 

dimitris_

Μέλος
Περιοχή
Ξανθη
Όνομα
Dimitris
Μοτό
xt660z, '08
το μηχανάκι το λατρεύω, αυτό είναι η αλήθεια.....
έτσι όπως πυροβολάει από σημέρα και με λυμένα κάποια βασικά του προβλήματα (roller στα κοκοράκια, εκκεντροφόρος. πλήρες rebuild πριν από 20000χλμ, επισκευασμένη μίζα) το σκέφτομαι πολύ σοβαρά, αν και δεν θα το πάω χώμα, να το κρατήσω!!!!!!!!
αλλιώς, σίγουρα ο επόμενος ιδιοκτήτης θα είναι πολύ τυχερός....
βέβαια, δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός...
















I:inlove:myktm αφού.............
Νομίζω πως απάντησες μόνος σου, εκτος κι αν αυτό που θες είναι μακρινές ασφάλτινες βόλτες, που είναι λίγο δύκολες με το συγκεκριμένο μηχανάκι
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Φαντάσου τι σοκ έπαθε από τους κραδασμούς του 640 που ούτε φωτογραφία δεν μπόρεσε να βγάλει μη κουνημένη.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Tου Τοντορα το 640 ειναι αυτο;
δυστυχώς όχι... το δικό μου είναι στα αζήτητα :(

(κι έχω σταμπάρει ένα ωραίο v-strom στο Ν. Ηράκλειο... με αυτό το γκρι-μπλε χρώμα που με αρέσει πολύ!!!!)
 
Top Bottom