και μετά το v-strom τι???

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Θόδωρα, πούλα την με το καλό αφού έχεις αποφασίσει ότι θέλεις μία αλλαγή...
όταν πάρεις τα γκα-φρά στο χέρι αν δεν σου κάτσει ανταλλαγή που σε συμφέρει, τότε αποφασίζεις πόσα λεφτά θες να χαλάσεις και τι θες να πάρεις, κοιτώντας κυρίως τα παραπάνω μοντέλα που αναφέρεις διότι αυτά σου κάνουν κλικ. Στα λεφτά που θα πάρεις θα βρεις κάτι, κοίτα έστω και με παραπάνω χλμ αρκεί να είναι σε καλή κατάσταση κάποιο από την πρώτη 3αδα και ειδικά το 3ο ;) Θα βρεις εκεί στο 5000 και το σημαντικό είναι ότι δεν θα αυξηθεί το ποσό που χαλάς για ετήσια συντήρηση σε σχέση με το μηχανάκι σου. Θυμάσαι στο είχα πει... Εκεί που είσαι ήμουν... Σου εύχομαι την συνέχεια του ρητού:cool:
Εγώ συμφωνω αλλά που θα βρει f800 της προκοπής με 5 χιλιάρικα και χωρίς να θέλει κανα 1000αρικο από πάνω για πλάκα δε ξέρω

Στάλθηκε από το S9 χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Reactions: kaf

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Εγώ συμφωνω αλλά που θα βρει f800 της προκοπής με 5 χιλιάρικα και χωρίς να θέλει κανα 1000αρικο από πάνω για πλάκα δε ξέρω

Στάλθηκε από το S9 χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλά το 1000ρικο μετά θα φύγει αλλά μπορεί να φύγει και σιγά σιγά ή και ποτέ...

Bmw F 800 GS '09 - € 4.700 - Car.gr

Bmw F 800 GS '08 - € 4.900 - Car.gr

Υπόψιν δεν τα ξέρω τα παραπάνω παλικάρια...
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Εγώ συμφωνω αλλά που θα βρει f800 της προκοπής με 5 χιλιάρικα και χωρίς να θέλει κανα 1000αρικο από πάνω για πλάκα δε ξέρω

Στάλθηκε από το S9 χρησιμοποιώντας Tapatalk
Και λίγα ίσως λες γιατι από τα f800 που πωλούνται πόσοι τα δίνουν γιατί απλώς θέλουν να αλλάξουν μηχανή? Γιατί κακά τα ψέματα είναι ένα εργαλείο το οποίο το "κρατάς" γιατι είναι σίγουρα "ερωτευσιμο"

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Η μηχανή είναι το μοναδικό μου μεταφορικό, άρα πρέπει τάχιστα αν την πουλήσω να πάρουν κάτι γι'αυτό λέω ανταλλαγή) που να το καβαλήσω αμέσως....

Αυτό του αμερικανικού θα το (ξανά) δω προσεχτικά και βλέπουμε
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Καλά το 1000ρικο μετά θα φύγει αλλά μπορεί να φύγει και σιγά σιγά ή και ποτέ...

Bmw F 800 GS '09 - € 4.700 - Car.gr

Bmw F 800 GS '08 - € 4.900 - Car.gr

Υπόψιν δεν τα ξέρω τα παραπάνω παλικάρια...
Επειδή και εγώ είμαι στην διαδικασία αλλαγής του 990, να ξέρεις Θοδωρή ότι ο ιδιοκτήτης του πρώτου BMW των αγγελιών (κιτρινο), ενδιαφέρεται για αλλαγή με μικρότερο μότο. Οι φωτογραφίες όμως που έχει στο καρ είναι πριν 10.000 χιλιόμετρα. Στις φώτο έχει 46.000 και τώρα 58.000.. Για τα παραπάνω έχω μιλήσει μαζί του..

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Καλαμια και σωθικά απο XF650 Freewind.
Η μηχανή είναι το μοναδικό μου μεταφορικό, άρα πρέπει τάχιστα αν την πουλήσω να πάρουν κάτι γι'αυτό λέω ανταλλαγή) που να το καβαλήσω αμέσως....

Αυτό του αμερικανικού θα το (ξανά) δω προσεχτικά και βλέπουμε
Αυτη η μοντα ειναι επισφαλης. Χιλιες φορες η μοντα με τα καλαμια και τα σωθηκα των καλαμιων απο XF650, κουμπωνουν ταμαμ. Πισω ουτως η αλλως δεν εχεις πολλα περιθωρια, αν το ψηλωσεις πανω απο 4εκ βρισκει η αλυσιδα στο ψαλιδι. Με αποστάτες μοχλικου 3εκ κανεις δουλεια.

Αν βρεις ζαντες μτχ απο 650ΧΤ εκλεισες.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Επειδή και εγώ είμαι στην διαδικασία αλλαγής του 990, να ξέρεις Θοδωρή ότι ο ιδιοκτήτης του πρώτου BMW των αγγελιών (κιτρινο), ενδιαφέρεται για αλλαγή με μικρότερο μότο. Οι φωτογραφίες όμως που έχει στο καρ είναι πριν 10.000 χιλιόμετρα. Στις φώτο έχει 46.000 και τώρα 58.000.. Για τα παραπάνω έχω μιλήσει μαζί του..

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν έχεις την καλοσύνη εξήγησε σε παρακαλώ στο Θοδωρή που ψάχνει για 990 ας πούμε, γιατί το δίνεις. Αν οι λόγοι είναι αυστηρά προσωπικοί μη λες τπτ και ζητώ συγγνώμη, αν όχι εξήγησε του τι εστί συμβίωση με 990- 950...
Τα 800αρια ( μιας και μιλαμε για μεταχει)τα αφήνω από την απέξω προς το παρόν......

Στάλθηκε από το S9 χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Αν έχεις την καλοσύνη εξήγησε σε παρακαλώ στο Θοδωρή που ψάχνει για 990 ας πούμε, γιατί το δίνεις. Αν οι λόγοι είναι αυστηρά προσωπικοί μη λες τπτ και ζητώ συγγνώμη, αν όχι εξήγησε του τι εστί συμβίωση με 990- 950...
Τα 800αρια ( μιας και μιλαμε για μεταχει)τα αφήνω από την απέξω προς το παρόν......

Στάλθηκε από το S9 χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κοίτα να δεις, το 990 το δίνω για να πάρω ένα ίδιας κατηγορίας αλλά μικρότερο σε κυβισμό. Η πρώτη εναλλακτική είναι F800gs και αν δεν βγουν τα οικονομικά θα πάω σε 660 tenere.
Ο λόγος που το δίνω είναι καθαρά τα έξοδα του και το κόστος συντήρησης του. Η υψηλή του κατανάλωση τα τελευταία χρόνια έχει γίνει αισθητή και δεν το χαίρομαι όπως θα έπρεπε. Οπότε είναι κρίμα να κάθεται και καλό θα ήταν, να συνεχίσω τις βόλτουλες μου με κάτι πιο οικονομικό
,ώστε να χαίρομαι και εγώ και αυτό.. Τα κριτήρια επιλογής για το επόμενο είναι να έχει ακτίνες, 21" μπροστά, να Φορτώνεται και να βάζει και διπλό άτομο άνετα.

Όσον αφορά το 990 το έχω καταχαρει παντού και με το παραπάνω. Έμαθα να οδηγώ με αυτό στο χώμα και σαν άπειρος οδηγός μου διόρθωσε πολλά και διορθώνει ακόμα, λάθη που μπορεί να κάνω.
Πολλοί μου είπαν να μην το δώσω γιατί θα το μετανιωσω. Εξι χρόνια μετά νομίζω ήρθε η ώρα.
Ναι το αγαπάω και λιώνω οπότε το βλέπω, αλλά αγαπάω την τσέπη μου περισσότερο και θέλω να χαίρομαι το μηχανάκι μου, χωρίς χρειάζεται να σκορπαω τα 50ευρα σε μόνοημερες βόλτες...

Εάν ταξιδεύεις πολύ θεωρώ ότι το 990 δεν κάνει, λόγω της πολύ υψηλής κατανάλωσης. Εκτός και αν η τσέπη σου είναι εντάξει και δεν έχεις θέμα. Ζημιές κλπ δεν βγάζει, μην το σκέφτεσαι. Εφόσον το προσέχεις όπως πρέπει, τότε θα σε προσέξει και αυτό.


Μετα το στρώμα δεν θα είναι εύκολο να βρεις αντικαταστάτη. Δεν αστειεύομαι.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Κοίτα να δεις, το 990 το δίνω για να πάρω ένα ίδιας κατηγορίας αλλά μικρότερο σε κυβισμό. Η πρώτη εναλλακτική είναι F800gs και αν δεν βγουν τα οικονομικά θα πάω σε 660 tenere.
Ο λόγος που το δίνω είναι καθαρά τα έξοδα του και το κόστος συντήρησης του. Η υψηλή του κατανάλωση τα τελευταία χρόνια έχει γίνει αισθητή και δεν το χαίρομαι όπως θα έπρεπε. Οπότε είναι κρίμα να κάθεται και καλό θα ήταν, να συνεχίσω τις βόλτουλες μου με κάτι πιο οικονομικό
,ώστε να χαίρομαι και εγώ και αυτό.. Τα κριτήρια επιλογής για το επόμενο είναι να έχει ακτίνες, 21" μπροστά, να Φορτώνεται και να βάζει και διπλό άτομο άνετα.

Όσον αφορά το 990 το έχω καταχαρει παντού και με το παραπάνω. Έμαθα να οδηγώ με αυτό στο χώμα και σαν άπειρος οδηγός μου διόρθωσε πολλά και διορθώνει ακόμα, λάθη που μπορεί να κάνω.
Πολλοί μου είπαν να μην το δώσω γιατί θα το μετανιωσω. Εξι χρόνια μετά νομίζω ήρθε η ώρα.
Ναι το αγαπάω και λιώνω οπότε το βλέπω, αλλά αγαπάω την τσέπη μου περισσότερο και θέλω να χαίρομαι το μηχανάκι μου, χωρίς χρειάζεται να σκορπαω τα 50ευρα σε μόνοημερες βόλτες...

Εάν ταξιδεύεις πολύ θεωρώ ότι το 990 δεν κάνει, λόγω της πολύ υψηλής κατανάλωσης. Εκτός και αν η τσέπη σου είναι εντάξει και δεν έχεις θέμα. Ζημιές κλπ δεν βγάζει, μην το σκέφτεσαι. Εφόσον το προσέχεις όπως πρέπει, τότε θα σε προσέξει και αυτό.


Μετα το στρώμα δεν θα είναι εύκολο να βρεις αντικαταστάτη. Δεν αστειεύομαι.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τα είπες όλα!
Τα ίδια λέω και γω.

Στάλθηκε από το S9 χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07
Κοίτα να δεις, το 990 το δίνω για να πάρω ένα ίδιας κατηγορίας αλλά μικρότερο σε κυβισμό. Η πρώτη εναλλακτική είναι F800gs και αν δεν βγουν τα οικονομικά θα πάω σε 660 tenere.
Ο λόγος που το δίνω είναι καθαρά τα έξοδα του και το κόστος συντήρησης του. Η υψηλή του κατανάλωση τα τελευταία χρόνια έχει γίνει αισθητή και δεν το χαίρομαι όπως θα έπρεπε. Οπότε είναι κρίμα να κάθεται και καλό θα ήταν, να συνεχίσω τις βόλτουλες μου με κάτι πιο οικονομικό
,ώστε να χαίρομαι και εγώ και αυτό.. Τα κριτήρια επιλογής για το επόμενο είναι να έχει ακτίνες, 21" μπροστά, να Φορτώνεται και να βάζει και διπλό άτομο άνετα.

Όσον αφορά το 990 το έχω καταχαρει παντού και με το παραπάνω. Έμαθα να οδηγώ με αυτό στο χώμα και σαν άπειρος οδηγός μου διόρθωσε πολλά και διορθώνει ακόμα, λάθη που μπορεί να κάνω.
Πολλοί μου είπαν να μην το δώσω γιατί θα το μετανιωσω. Εξι χρόνια μετά νομίζω ήρθε η ώρα.
Ναι το αγαπάω και λιώνω οπότε το βλέπω, αλλά αγαπάω την τσέπη μου περισσότερο και θέλω να χαίρομαι το μηχανάκι μου, χωρίς χρειάζεται να σκορπαω τα 50ευρα σε μόνοημερες βόλτες...

Εάν ταξιδεύεις πολύ θεωρώ ότι το 990 δεν κάνει, λόγω της πολύ υψηλής κατανάλωσης. Εκτός και αν η τσέπη σου είναι εντάξει και δεν έχεις θέμα. Ζημιές κλπ δεν βγάζει, μην το σκέφτεσαι. Εφόσον το προσέχεις όπως πρέπει, τότε θα σε προσέξει και αυτό.


Μετα το στρώμα δεν θα είναι εύκολο να βρεις αντικαταστάτη. Δεν αστειεύομαι.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τα είπες όλα!
Τα ίδια λέω και γω.

Στάλθηκε από το S9 χρησιμοποιώντας Tapatalk
+1
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Η μηχανή είναι το μοναδικό μου μεταφορικό, άρα πρέπει τάχιστα αν την πουλήσω να πάρουν κάτι γι'αυτό λέω ανταλλαγή) που να το καβαλήσω αμέσως....

Αυτό του αμερικανικού θα το (ξανά) δω προσεχτικά και βλέπουμε
Θοδωρή κοίτα"σοβαρά"και gs 650 dakar(το δίμπουζο καλύτερα),νομίζω ότι σου αρμόζει.
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Θοδωρή κοίτα"σοβαρά"και gs 650 dakar(το δίμπουζο καλύτερα),νομίζω ότι σου αρμόζει.
Και το Dakar είναι πολύ καλό απότι έχω διαβάσει.. Απλά είναι άσχημουλικο για εμένα (Υποκειμενικο). Λένε ότι για μονοκυλινδρο ταξιδεύει πολύ ωραία.

Μετά το φ800 είναι πολύ καλή πρόταση, αλλά για να πάρεις ένα αξιόλογο θεωρώ ότι πρέπει να δώσεις 6500+.. Ώστε να έχει τα έξτρα του και λογικά χιλιόμετρα για τα χρόνια του.


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
. Λένε ότι για μονοκυλινδρο ταξιδεύει πολύ ωραία.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λόγω του αντίβαρου (στο στρόφαλο νομίζω μπαίνει) που τοποθετείται οποιοδήποτε μονοκύλινδρο το έχει ,έχει μειωμένους κραδασμούς και είναι ομαλή λειτουργία.το διμπουζο δε,που λόγω του 2ου μπουζί έχει ακόμα ομαλότερη λειτουργία, το αισθάνεσαι λες και είναι δικυλινδρο,έχει διαφορά
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Λόγω του αντίβαρου (στο στρόφαλο νομίζω μπαίνει) που τοποθετείται οποιοδήποτε μονοκύλινδρο το έχει ,έχει μειωμένους κραδασμούς και είναι ομαλή λειτουργία.το διμπουζο δε,που λόγω του 2ου μπουζί έχει ακόμα ομαλότερη λειτουργία, το αισθάνεσαι λες και είναι δικυλινδρο,έχει διαφορά
Το διμπουζο το Dakar το περπάτησα αρκετά και δε με χάλασε καθόλου. Δε το πήρα επειδή δε μπορούσα να βολευτω πάνω του με τπτ,οι γωνίες στα γόνατα ήταν το θέμα, δε κουμπωναν τα πόδια μου μέσα στο ντεπόζιτο, κατά τα άλλα αξιοπρεπεστατο

Στάλθηκε από το S9 χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Reactions: kaf

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Είχα το μονοκύλινδρο και ίσως ήταν το καλύτερο all around...το έδωσα για να πάω στο f650gs το δικυλινδρο. Το μονοκύλινδρο δεν είχε κραδασμούς μέχρι τα 100...αλλά άμα θες να ταξιδεύεις πχ 140-150 το δικυλινδρο είναι νόμος...άποψη μου αφού έβαλες αγγελία να τα οδηγήσεις δηλαδή αν δεν έχεις γνωστούς που τα έχουν μιλά με ιδιοκτήτες που τα έχουν αγγελία...οδηγά πρώτα και μετά πούλα το...
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Το διμπουζο το Dakar το περπάτησα αρκετά και δε με χάλασε καθόλου. Δε το πήρα επειδή δε μπορούσα να βολευτω πάνω του με τπτ,οι γωνίες στα γόνατα ήταν το θέμα, δε κουμπωναν τα πόδια μου μέσα στο ντεπόζιτο, κατά τα άλλα αξιοπρεπεστατο

Στάλθηκε από το S9 χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είσαι σίγουρα πάνω από 1.75

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Κοίτα να δεις, το 990 το δίνω για να πάρω ένα ίδιας κατηγορίας αλλά μικρότερο σε κυβισμό. Η πρώτη εναλλακτική είναι F800gs και αν δεν βγουν τα οικονομικά θα πάω σε 660 tenere.
Ο λόγος που το δίνω είναι καθαρά τα έξοδα του και το κόστος συντήρησης του. Η υψηλή του κατανάλωση τα τελευταία χρόνια έχει γίνει αισθητή και δεν το χαίρομαι όπως θα έπρεπε. Οπότε είναι κρίμα να κάθεται και καλό θα ήταν, να συνεχίσω τις βόλτουλες μου με κάτι πιο οικονομικό
,ώστε να χαίρομαι και εγώ και αυτό.. Τα κριτήρια επιλογής για το επόμενο είναι να έχει ακτίνες, 21" μπροστά, να Φορτώνεται και να βάζει και διπλό άτομο άνετα.

Όσον αφορά το 990 το έχω καταχαρει παντού και με το παραπάνω. Έμαθα να οδηγώ με αυτό στο χώμα και σαν άπειρος οδηγός μου διόρθωσε πολλά και διορθώνει ακόμα, λάθη που μπορεί να κάνω.
Πολλοί μου είπαν να μην το δώσω γιατί θα το μετανιωσω. Εξι χρόνια μετά νομίζω ήρθε η ώρα.
Ναι το αγαπάω και λιώνω οπότε το βλέπω, αλλά αγαπάω την τσέπη μου περισσότερο και θέλω να χαίρομαι το μηχανάκι μου, χωρίς χρειάζεται να σκορπαω τα 50ευρα σε μόνοημερες βόλτες...

Εάν ταξιδεύεις πολύ θεωρώ ότι το 990 δεν κάνει, λόγω της πολύ υψηλής κατανάλωσης. Εκτός και αν η τσέπη σου είναι εντάξει και δεν έχεις θέμα. Ζημιές κλπ δεν βγάζει, μην το σκέφτεσαι. Εφόσον το προσέχεις όπως πρέπει, τότε θα σε προσέξει και αυτό.



Μετα το στρώμα δεν θα είναι εύκολο να βρεις αντικαταστάτη. Δεν αστειεύομαι.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Για πες λίγο πιό συγκεκριμένα:
Τι καταναλώσεις βλέπεις? & υπό ποιές συνθήκες κίνησης?
Τι έξτρα φοράς σε hardwares ?
Ποιό ακριβώς μοντέλο είναι?(πλαίσιο?)
Γνωρίζεις ποιόν χάρτη φοράει?
 
Top Bottom