και μετά το v-strom τι???

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εγώ συμφωνω αλλά που θα βρει f800 της προκοπής με 5 χιλιάρικα και χωρίς να θέλει κανα 1000αρικο από πάνω για πλάκα δε ξέρω

Στάλθηκε από το S9 χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φιλαράκι μου αγόρασε ένα σε πάρα πολύ κατάσταση με μόνο 4.000€.
Ευκαιρίες υπάρχουν, αρκεί να μην βιάζεται!!! ;)
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Καταναλωση 6.5 με 7 ,δεν είναι κάτι τραγικό.
Αν δεν χρησιμοποιείς το μηχανάκι και για "εργάτη" (που δεν κανει)΄,κ το'χεις μόνο για βόλτες με χαμόγελα ,κ το γουστάρεις ,κράτα το.
Για τους ίδιους λόγους έδωσα το δικό μου ΚΤΜ ,με το έμπα της κρίσης ,κ πήρα ΧΤ660Ζ.
Του'σκασα ένα σκασμό λ7 & εργατώρες για βελτιώσεις ,που τελικά ξεπέρασε την τιμή απόκτησης ενός 990.
Τα χαμόγελα του 990 όμως ,δεν μου τα'βγαλε ΠΟΤΕ!!!

Το μόνο που όντως κέρδισα ,ήταν η διαφορά σε βενζίνες ,ή οποία σε μια 500άρα 2κάβαλη ημερήσια ,μας έκανε το τραπέζι στην ταβέρνα.
Αλλά εγώ σε βόλτα κάτω από 8,5/100 δεν είδα ποτέ.(έχω φαγούρα στο δεξί)
Ενταξει εγω φαγουρα δεν έχω.. Όποτε ανεβαινω πανω του ωστόσο, το χαιρομαι και με το παραπανω.

Οσον αφορα τον λογο πωλησης, δεν ειναι μονο το 6.5 η 7 που θα ειναι σε μια χαλαρη βολτα. Ειναι και το 8 - 10 που θα καψει σε μια βόλτα στο βουνο με τους φίλους σου. Ειναι η συντηρηση του αλλα και του οτι τον τελευταιο καιρο δεν κινειται. Μπορεί να είναι και τα έξι χρόνια που το έχω κλπ κλπ

Απο την αλλη, επειδη ασχολούμαι και με άλλες ψυχαγωγικές δραστηριότητες στον ελεύθερο μου χρόνο, δεν θα ήθελα να παραμελήσω τίποτα απο όλα αυτά για οικονομικούς λόγους. Τουλάχιστον όσο ακόμα μπορώ, θέλω να έχω την δυνατότητα να κάνω ότι με ευχαριστεί.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Τουλάχιστον όσο ακόμα μπορώ, θέλω να έχω την δυνατότητα να κάνω ότι με ευχαριστεί.
Οτιδήποτε και αν είναι αυτό ή αυτά που ευχαριστούν κάποιον, όσο μπορεί ΠΡΕΠΕΙ να τα συνεχίζει.
Ψυχοθεραπεία λέγεται, και το χρειάζομαστε όλοι μας!!!!!
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Αφού δε φτανουν τα λεφτα για 800gs και δε πας σε 990 η μονη εναλλακτική ειναι η παλια η αφρικανα η καλη
Honda Africa Twin XRV 750 '03 - € 3.800 - Car.gr

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Ρε συ Γιατρέ, το ξέρω ότι το γράφεις για τον Θοδωρή, αλλά την ίδια σκέψη την έχω κάνει και εγώ χαχαχχα



Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Ρε συ Γιατρέ, το ξέρω ότι το γράφεις για τον Θοδωρή, αλλά την ίδια σκέψη την έχω κάνει και εγώ χαχαχχα



Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εσυ @Chester24 μηπως θες κανενα ΤΑ650 αστερατο να τα βρουμε μεταξυ μας εδω στην γειτονια μας...
 
Reactions: kaf

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Εσυ @Chester24 μηπως θες κανενα ΤΑ650 αστερατο να τα βρουμε μεταξυ μας εδω στην γειτονια μας...
Με πήραν προχθές Γιώργη για ανταλλαγή με του 06 αν δεν κάνω λάθος.. Αλλά δεν είναι στα σχέδια μου.. Ευχαριστώ πάντως!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Και το Dakar είναι πολύ καλό απότι έχω διαβάσει.. Απλά είναι άσχημουλικο για εμένα (Υποκειμενικο). Λένε ότι για μονοκυλινδρο ταξιδεύει πολύ ωραία.

Μετά το φ800 είναι πολύ καλή πρόταση, αλλά για να πάρεις ένα αξιόλογο θεωρώ ότι πρέπει να δώσεις 6500+.. Ώστε να έχει τα έξτρα του και λογικά χιλιόμετρα για τα χρόνια του.


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Με 3000€ άντε 3000€+max πέρνει dakarάκι πόμπα!!!!Πίστεψε με(το είχα)λειτουργεί σα δικύλινδρο,ταξιδεύει ΑΝΕΤΑ με 120-130χαω,σέλα-πολυθρόνα,κραδασμούς μηδέν(για μονοκύλινδρο ΠΑΝΤΑ),ΔΕΝ καίει ΤΙΠΟΤΑ,γκάζι μιά χαρά για 650 cc,abs που απενεργοποιείται και στο χώμα με μικροβελτιώσεις σε αναρτήσεις και αμορτισέρ πάει και περνάει απο ΠΑΝΤΟΥ!!!!
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
TA, AT, dakar 1150gs δεν με ενθουσιάζουν.... άντε ίσως λίγο το dakarάκι.. αλλά ως εκεί!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Παιδες επειδη αναφερθηκε πιο πανω πωληση Αφρικανας στο Car ενημερωτικα το λεω δινει ο συμφορουμιτης Πανος @Eversman αστερι Αφρικα, εχει φωτο στην ομαδα του Αdv στο facebook !!!!!
 
Last edited by a moderator:

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
καλά βρε Κώστα, 1 το βράδυ και με σκέφτεσαι???? θα το πάρω πάνω μου :);)

ευχαριστώ, αλλά δε με ενθουσιάζει αυτό το Ιταλικό....

άσε που αυτή τη βδομάδα και με τον νέο μήνα είμαι πάλι προς 950/990 (κ@υλες είναι αυτές)!!! για την επόμενη βδομάδα βλέπουμε :)
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
καλά βρε Κώστα, 1 το βράδυ και με σκέφτεσαι???? θα το πάρω πάνω μου :);)

ευχαριστώ, αλλά δε με ενθουσιάζει αυτό το Ιταλικό....

άσε που αυτή τη βδομάδα και με τον νέο μήνα είμαι πάλι προς 950/990 (κ@υλες είναι αυτές)!!! για την επόμενη βδομάδα βλέπουμε :)
Θοδωρή, δεν ξέρω αν το έχεις γράφει παραπάνω, αλλά μέχρι πόσα χρήματα είναι το budget σου;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Θοδωρή, δεν ξέρω αν το έχεις γράφει παραπάνω, αλλά μέχρι πόσα χρήματα είναι το budget σου;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν καταφέρω και δώσω το δικό μου, 4000+500€ για μεταχειρισμένο, αλλιώς, τα λεφτά της μηχανής + 3 (λέμε τώρα) χρόνια δόσεις των 100€ για καινούργιο.

Αλλά μιλάμε για τα μαξ λεφτά.... Το τοπ όριο
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
καλά βρε Κώστα, 1 το βράδυ και με σκέφτεσαι???? θα το πάρω πάνω μου :);)

ευχαριστώ, αλλά δε με ενθουσιάζει αυτό το Ιταλικό....

άσε που αυτή τη βδομάδα και με τον νέο μήνα είμαι πάλι προς 950/990 (κ@υλες είναι αυτές)!!! για την επόμενη βδομάδα βλέπουμε :)
Εχουμε μια ωρα διαφορα εδω που ειμαι. Ασε που καθε βραδυ πριν κοιμηθω χαζεύω "γκομενες" στο ιντερνετ, οποτε βλεποντας την Ιταλιδα θυμηθηκα την αναζητηση σου.

Καλα εγω 950/990 στηριζω φουλ, κι επιμένω οτι μονο η μεγαλη καταναλωση βενζινης ειναι το μείον.

Παρεμπιπτόντως και το Σουπερτενεκε μου του 92 καιει 7 εθνικη και 10 στα αργα...
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Αν καταφέρω και δώσω το δικό μου, 4000+500€ για μεταχειρισμένο, αλλιώς, τα λεφτά της μηχανής + 3 (λέμε τώρα) χρόνια δόσεις των 100€ για καινούργιο.

Αλλά μιλάμε για τα μαξ λεφτά.... Το τοπ όριο
Οκ... Τότε σε αυτά τα χρήματα θα σου πρότεινα 950 αν το θες οντως... Θα βρεις αρκετά σε πολύ καλή κατάσταση.

Τώρα μετά σε καινούργιο, σε αυτά τα λεφτά έχει πολλές επιλογές οι οποίες δεν έχουν καμία σχέση με το 950, αλλά είναι δεν παύει να είναι καινούργιο... Και νομίζω ότι σε αυτό που κάνεις με την μοτοσυκλέτα σου, δεν σου ταιριάζει το ΚΤΜ. Ίσα ίσα, θα βρεις 950 έξω που θα είναι σε άριστη κατάσταση.
Αν κρίνω όμως από τα χλμ που έχεις κάνει με το στρωμα τότε το 950 θα στα φάει όλα στις βενζίνες και πίστεψε με θελει πολλά..

Το κόστος κτήσης είναι χαμηλό. Το κόστος συντήρησης είναι υψηλό. Αν όχι τόσο στα σέρβις του, επειδή τα έχεις προγραμματισμενα, αλλά στα καύσιμα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom