και μετά το v-strom τι???

vkats

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
Triumph Tiger 800

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Οκ... Τότε σε αυτά τα χρήματα θα σου πρότεινα 950 αν το θες οντως... Θα βρεις αρκετά σε πολύ καλή κατάσταση.

Τώρα μετά σε καινούργιο, σε αυτά τα λεφτά έχει πολλές επιλογές οι οποίες δεν έχουν καμία σχέση με το 950, αλλά είναι δεν παύει να είναι καινούργιο... Και νομίζω ότι σε αυτό που κάνεις με την μοτοσυκλέτα σου, δεν σου ταιριάζει το ΚΤΜ. Ίσα ίσα, θα βρεις 950 έξω που θα είναι σε άριστη κατάσταση.
Αν κρίνω όμως από τα χλμ που έχεις κάνει με το στρωμα τότε το 950 θα στα φάει όλα στις βενζίνες και πίστεψε με θελει πολλά..

Το κόστος κτήσης είναι χαμηλό. Το κόστος συντήρησης είναι υψηλό. Αν όχι τόσο στα σέρβις του, επειδή τα έχεις προγραμματισμενα, αλλά στα καύσιμα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
το μηχανάκι το πήρα 2ο χέρι στα 65000 Δεκέμβριο του 2012 και έχω κάνει 40.000χλμ σε 6 χρόνια, που μάλλον δε τα λες και πολλά, ουσιαστικά 1 service/χρόνο
και τα περισσότερα από αυτά είναι σπίτι-δουλειά-σπίτι (περίπου 15 χλμ πάνε έλα, τα καλά του Βόλου)

η απόκτηση 990 είναι περισσότερο για να το βλέπω και να λιώνω (και τελειώνω) παρά για την πραγματική του χρήση... σα να έχω BMW Adve για να πηγαίνω για καφέ ένα πράμα ;)
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Beneli μονόδρομος

80km speed limit -TRANSALP's just do the best you can
είναι ίσως η πρώτη επιλογή για καινούριο... είδικά το 502Χ σε άσπρο.....
(πως θα κοροιδέυω τον Πέτρο @Simitis ότι το δικό μου είναι αυθεντικό Benelli ενώ το δικό του είναι ντεμέκ Benelli????)

ωστόσο, πρέπει και σ' αυτή την περίπτωση, να κατέβω Αθήνα για test ride και τετ-α-τετ κουβέντα για το οικονομικό (είτε με ανταλλαγή του δικού μου, είτε με λεφτά/δάνειο)
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
το μηχανάκι το πήρα 2ο χέρι στα 65000 Δεκέμβριο του 2012 και έχω κάνει 40.000χλμ σε 6 χρόνια, που μάλλον δε τα λες και πολλά, ουσιαστικά 1 service/χρόνο
και τα περισσότερα από αυτά είναι σπίτι-δουλειά-σπίτι (περίπου 15 χλμ πάνε έλα, τα καλά του Βόλου)

η απόκτηση 990 είναι περισσότερο για να το βλέπω και να λιώνω (και τελειώνω) παρά για την πραγματική του χρήση... σα να έχω BMW Adve για να πηγαίνω για καφέ ένα πράμα ;)
Ενταξει το πως το χρησιμοποιεις ειναι δικο σου θεμα.. Και με αυτα τα χιλιομετρα, παλι πιο πανω θα εισαι στα εξοδα σε σχεση με το στρωμα, η σε οτι αλλο αποφασισεις να καταληξεις εκτος του 950/990

Εννοειται , οτι η αποφαση του τι θα παρεις ειναι δικη σου, οπως επισης και σε οτι σε φτιαχνει και θελεις να καβαλας καθημερινα..

Εμεις τις κατίνες κάνουμε εδω αχχαχαχα
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
To tiger θα το ευχαριστηθείς στην άσφαλτο, αλλά στο χώμα θα σε παιδέψει. Αν δεν έχεις σκοπό να μπαίνεις χώμα τότε είναι super επιλογή.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
είναι ίσως η πρώτη επιλογή για καινούριο... είδικά το 502Χ σε άσπρο.....
(πως θα κοροιδέυω τον Πέτρο @Simitis ότι το δικό μου είναι αυθεντικό Benelli ενώ το δικό του είναι ντεμέκ Benelli????)

ωστόσο, πρέπει και σ' αυτή την περίπτωση, να κατέβω Αθήνα για test ride και τετ-α-τετ κουβέντα για το οικονομικό (είτε με ανταλλαγή του δικού μου, είτε με λεφτά/δάνειο)
Benelli ενα μηχανακι με ιδιο βαρος με το δικο σου και 20+ αλογα πιο αδυναμο. Στο χωμα δεν θα διαφερει απο το Strom σε θεμα βαρους και στην ασφαλτο θα χανει σε πολλα.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
αυτό εδώ που με αρέσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ θα με βολέψει για την καθημερινή μου ασφάλτινη χρήση (και τυχόν μακρινές βόλτες, με "φυσιολογικές" ταχύτητες) ?

(τώρα είμαι στην περίοδο που κοιτάω ΜΟΝΟ 640,.....)
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
αυτό εδώ που με αρέσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ θα με βολέψει για την καθημερινή μου ασφάλτινη χρήση (και τυχόν μακρινές βόλτες, με "φυσιολογικές" ταχύτητες) ?

(τώρα είμαι στην περίοδο που κοιτάω ΜΟΝΟ 640,.....)
Να ρωτησεις τον Γιωργο Μουρικι απο το Κρανιδι που παει παντου με αυτο κ δικαβαλος....εχουμε κανει πολλες βολτες μαζι.....μια χαρα φαινεται !!!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Να ρωτησεις τον Γιωργο Μουρικι απο το Κρανιδι που παει παντου με αυτο κ δικαβαλος....εχουμε κανει πολλες βολτες μαζι.....μια χαρα φαινεται !!!!!
Προς διευκόλυνση... @ΜΟΥΡΙΚΗΣ
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Aντε φωτιές θα μας ανάψει τώρα ο @todor με τα βίντεα και τα εξισαράντα-μω.τη.ντρέλαμουμέσα

Γιωργο Μουρίκη επιδή δεν μπορώ να σε κάνω μένσιον, για πες πως πας με το 640?
 
Τελευταία επεξεργασία:

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Δώστε πόνο οι έχοντες
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αντε να δουμε που θα κατσει η μπιλια οταν δωσεις το Στρομ...
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
αυτό εδώ που με αρέσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ θα με βολέψει για την καθημερινή μου ασφάλτινη χρήση (και τυχόν μακρινές βόλτες, με "φυσιολογικές" ταχύτητες) ?

(τώρα είμαι στην περίοδο που κοιτάω ΜΟΝΟ 640,.....)
κολλητος που το εχει και εχουμε παει και μαζι μακρινες ειναι ικανοποιημενος πολυ. Παραπονιεται ομως για κραδασμους πολλους μετα τα 120-130 και αυξημενη καταναλωση στις ταχυτητες αυτες.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
ψιτ, καλόπαιδα.... αν πάρει το αυτί σας ή το μάτι σας κανένα καλό KTM 640 adventure (αν γουστάρει και ανταλλαγή με v-strom ακόμα καλύτερα, θα τα βρούμε στα υπόλοιπα) ρίξτε μια φωνή, ένα τηλέφωνο, ένα π.μ.

Η απόφαση έχει παρθεί για την αγορά, το μόνο που μένει είναι να βρεθεί και να φύγει και το δικό μου ;)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Η απόφαση έχει παρθεί για την αγορά, το μόνο που μένει είναι να βρεθεί και να φύγει και το δικό μου ;)
Ζούμε ιστορικές στιγμές...!!!:brv:
Να γραφεί στα πρακτικά...:ltsg:
 
Τελευταία επεξεργασία:

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
ψιτ, καλόπαιδα.... αν πάρει το αυτί σας ή το μάτι σας κανένα καλό KTM 640 adventure (αν γουστάρει και ανταλλαγή με v-strom ακόμα καλύτερα, θα τα βρούμε στα υπόλοιπα) ρίξτε μια φωνή, ένα τηλέφωνο, ένα π.μ.

Η απόφαση έχει παρθεί για την αγορά, το μόνο που μένει είναι να βρεθεί και να φύγει και το δικό μου ;)
:omg2::omg2::omg2:
 
Top Bottom