και μετά το v-strom τι???

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Έλα όλο τα θέματα με καραντίνα δουλεύουν....
Για πάμε λίγο...
Και τώρα που έφυγε το δικό μου στρώμ....
Τι;;;;:cool:
ας τα πάρουμε τα πράγματα από την αρχή....
σε ενδιαφέρει μονόδρομος??

αν ναι, παρακαλώ περάστε έξω από το θέμα αυτό!

αν όχι, θα ξεκινήσει η κουβέντα-ανάκριση....
Γιατί το έδωσες???
asl (Που λέγαμε παλιά και στο mirc...-AgeSexLocation) ??
η παντόφλα το ξέρει?
η παντόφλα έχει κάποια καψούρα?
Γιατί το έδωσες???

πχιά η χρήση?
πόσο το budget?
έχεις κάπχια καψούρα?
Γιατί το έδωσες???

είσαι σίγουρος ρωτάς εμένα?? μόνο 640 ρε μνια!!!!!!
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Καιρό παλεύω λοιπόν να πάρω κάτι πιο χωμάτινο με εσάς που έχω μπλέξει εδώ μέσα...:happy:
Όλο κάτι συμβαίνει και τα λεφτά πάνε αλλού.οποτε το σενάριο το στρώμ + 2-3000€ και κάποιο εκ των 800 δεν....
Σχεδόν ένα χρόνο τώρα μπαμπάς οπότε τα ταξίδια μας προς το παρόν δεν...
Καμία μονοήμερη στο τόσο.αν κάτσει κάνα Σουκού φεύγουμε με ότι να ναι.
Στα 4000€ περίπου που έφυγε το στρώμ δεν βρίσκω κάτι να με τραβάει,οπότε πάμε λίγο πίσω σε χρόνια και κάτω σε τιμή.
Η διαφορά μου με τον φιλτατο βολιωτη είναι πως κατά 99% έχω καταλήξει!!
Απλά έτσι για την φάση.
Μένουμε σπίτι κλπ.
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Καιρό παλεύω λοιπόν να πάρω κάτι πιο χωμάτινο με εσάς που έχω μπλέξει εδώ μέσα...:happy:
Όλο κάτι συμβαίνει και τα λεφτά πάνε αλλού.οποτε το σενάριο το στρώμ + 2-3000€ και κάποιο εκ των 800 δεν....
Σχεδόν ένα χρόνο τώρα μπαμπάς οπότε τα ταξίδια μας προς το παρόν δεν...
Καμία μονοήμερη στο τόσο.αν κάτσει κάνα Σουκού φεύγουμε με ότι να ναι.
Στα 4000€ περίπου που έφυγε το στρώμ δεν βρίσκω κάτι να με τραβάει,οπότε πάμε λίγο πίσω σε χρόνια και κάτω σε τιμή.
Η διαφορά μου με τον φιλτατο βολιωτη είναι πως κατά 99% έχω καταλήξει!!
Απλά έτσι για την φάση.
Μένουμε σπίτι κλπ.
Και που εχεις καταληξει αν επιτρεπεται;;;για να μπορουμε να σου πουμε μετα οτι δεν κανει αυτο για σενα..

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Και που εχεις καταληξει αν επιτρεπεται;;;για να μπορουμε να σου πουμε μετα οτι δεν κανει αυτο για σενα..

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
αφου εξελιχθηκαν τα πραγματα ετσι και το μπατζετ οριστηκε περι τις 2000 ευρω (με μαξ τα 2500) υπηρξαν 3 λυσεις στο μυαλο μου.
1)τρανσαλπ 650.
το εχουν φιλοι,το ξερω,ειναι χοντα ολο προσοντα κλπ,αλλα vstrom-ιζει πολυ και δεν ειναι αυτο που θελω στην παρουσα φαση.
2)κλε 500.
ενα μηχανακι που για καποιο λογο συμπαθω πολυ.με 1500 βρισκεις καλα μηχανακια,και σκεφτηκα:δωσε 1500 παρε ενα,δωσε αλλα 300-400 να του βαλεις κατι που θες,ενα σερβις κλπ και εισαι κομπλε.
3)ντακαρ 650.
βρισκεις απο πολυ φθηνα αλλα ψιλοερειπια,μεχρι αδικαιολογητα ακριβα μηχανακια.δυστυχως οχι πολλες αγγελιες.
στα συν οτι ειναι ψεκαστο και καποια με αβς συγκριτικα με τα αλλα.στα πλην,η..... καταγωγη του.
σαν γιαπωνεζοφιλος θα προτιμουσα κατι πιο κοντα στην δικια μου φιλοσοφια,αν και αποτι εχω διαβασει τα "χουγια" του λιγα και γνωστα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ντακάρ 650, έχει ωραία μόντα με πιρούνια από WR450 για όποτε θες, το αμορτισέρ παίρνει πατέντα για ρυθμιστήρι συμπίεσης, θέλει ένα καλό πέρασμα και καθάρισμα φίσες κλπ (οι καίριες είναι στεγανές ευτυχώς) και προσοχή να έχει πάντα καλοφορτισμένη μπαταρία. Και πολύ ωραία σέλα για τα μακρινά. Το έχω δει στις εξτρίμ εκδρομές του Νίκου Σπανού που το έχει κάποιος, δείχνει μάχιμο.
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
αφου εξελιχθηκαν τα πραγματα ετσι και το μπατζετ οριστηκε περι τις 2000 ευρω (με μαξ τα 2500) υπηρξαν 3 λυσεις στο μυαλο μου.
1)τρανσαλπ 650.
το εχουν φιλοι,το ξερω,ειναι χοντα ολο προσοντα κλπ,αλλα vstrom-ιζει πολυ και δεν ειναι αυτο που θελω στην παρουσα φαση.
2)κλε 500.
ενα μηχανακι που για καποιο λογο συμπαθω πολυ.με 1500 βρισκεις καλα μηχανακια,και σκεφτηκα:δωσε 1500 παρε ενα,δωσε αλλα 300-400 να του βαλεις κατι που θες,ενα σερβις κλπ και εισαι κομπλε.
3)ντακαρ 650.
βρισκεις απο πολυ φθηνα αλλα ψιλοερειπια,μεχρι αδικαιολογητα ακριβα μηχανακια.δυστυχως οχι πολλες αγγελιες.
στα συν οτι ειναι ψεκαστο και καποια με αβς συγκριτικα με τα αλλα.στα πλην,η..... καταγωγη του.
σαν γιαπωνεζοφιλος θα προτιμουσα κατι πιο κοντα στην δικια μου φιλοσοφια,αν και αποτι εχω διαβασει τα "χουγια" του λιγα και γνωστα.


Tο dakar πολυ καλο αλλα δυσκολο να βρεις προσεγμενο.ειχα το απλο.για μονοκυλινδρο ωραια λειτουργια ανετη σελα κανεις και ταξιδακι χωρις να το σκεφτεσαι..transalp για να καλυψεις κυριως χωματινες ανησυχιες χωρις αλλαγες σε αναρτησεις δεν ξερω κατα ποσο θα σε βοηθησει...εμενα προσωπικα δεν με ξετρελανε.νομιζα θα σπασει καθε φορα που το βαζα σε δασικο.δεν εχω την εμπειρια και δεν τολμησα το κατι παραπανω και ηταν οι μαμα αναρτησεις.kle ενδιαφερον αλλα δεν ξερω καθολου...το δυσκολο με ολα αυτα ειναι να βρεις καποιο σε καλη κατασταση και με οσο το δυνατον περισσοτερα extra.και τα τρια θελουν προσοχη στα σημεια παντως.ειχαν ενα δυο κλασσικα προβληματακια.οποτε εχε και αλλα μοντελα κατα νου και ψαχνε..εγω καταλαθος επεσα σε ενα g650 x chal κοντα στα λεφτα που ψαχνεις με 13000km.αλλα ακομα και αυτο ηθελε ενα 500αρικο στην ξεφτιλα.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Dakar υπάρχει από συμφορουμίτη που κάποια στιγμή -αν θυμάμαι καλά- σκεφτόταν να το δώσει για να περάσει σε κατί πιο ελαφρύ, πιο χωμάτινο.. δε θυμάμαι.
Καλό, όχι απλά καλό δηλαδή πολύ-πολύ καλό, ίσως το ομορφότερο από όσα έχω δει... και όμορφο και με εξοπλισμό. Αν θέλει και αν μας διαβάζει ας εκδηλωθεί.
Αν δεν έχει δει το θέμα και σε ενδιαφέρει θα του στείλω Pm εγώ.

Η γνώμη μου είναι πως το trasalp θέλει λίγη δουλειά αλλά είναι από αυτά που πραγματικά δε χαλάνε και το KLE είναι καλό μεν... σαύρα δε (πολύ χαμηλό).
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Εγω θα σου προτεινα.....καταλαβες εεε...!!!
Για χωμα...θα εχεις δει τι κανει στα χερια του Καλαματιανου..
Εγω θα σου πω για βολτες μονοημερες 500-600χλμ ανετα χωρις κουραση αρκει να αλλαξεις σελα κ βαζοντας μια ζελατινα μικρη για τον αερα..
Το γραφω γιατι κοιτας χαμηλου μπατζετ μηχανακια....κ το κουλουρι το βρισκεις σε πολυ καλες τιμες κ σχετικα νεα σε χρονολογια κ με νορμαλ χλμ
Ανταλακτικα αφθονα οικονομικα οπως κ η χρηση του κ το σημαντικο για εμενα οτι ειναι οσο πιο απλο γινεται κ made in Japan....!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εγω θα σου προτεινα.....καταλαβες εεε...!!!
Για χωμα...θα εχεις δει τι κανει στα χερια του Καλαματιανου..
Εγω θα σου πω για βολτες μονοημερες 500-600χλμ ανετα χωρις κουραση αρκει να αλλαξεις σελα κ βαζοντας μια ζελατινα μικρη για τον αερα..
Το γραφω γιατι κοιτας χαμηλου μπατζετ μηχανακια....κ το κουλουρι το βρισκεις σε πολυ καλες τιμες κ σχετικα νεα σε χρονολογια κ με νορμαλ χλμ
Ανταλακτικα αφθονα οικονομικα οπως κ η χρηση του κ το σημαντικο για εμενα οτι ειναι οσο πιο απλο γινεται κ made in Japan....!!!
Να συμπληρώσω επίσης ότι στην απέναντι πλευρά του Ατλαντικού τιμάται ιδιαιτέρως, ειδικά η τελευταία του έκδοση ως ένα πολύ καλό adventure bike...;)
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Να συμπληρώσω επίσης ότι στην απέναντι πλευρά του Ατλαντικού τιμάται ιδιαιτέρως, ειδικά η τελευταία του έκδοση ως ένα πολύ καλό adventure bike...;)
Σωστα φιλε κ πολυ κριμα που λογω ρυπων δεν ερχοταν Ευρωπη γιατι εχει ολες τις αναβαθμισεις που θα χρειαζοσουν...
Ειναι εως του '18 μοντελα με μεγαλυτερο ρεζερβουαρ ενιαιο μπροστα με μεγαλη ζελατινα οργανα πληρες...καλυτερεες αναρτησεις κ βελτιωμενα φρενα....μονο ο κινητηρας παρεμεινε ιδιος....κ αλεξισφαιρος....!!!!
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Εγω θα σου προτεινα.....καταλαβες εεε...!!!
Για χωμα...θα εχεις δει τι κανει στα χερια του Καλαματιανου..
Εγω θα σου πω για βολτες μονοημερες 500-600χλμ ανετα χωρις κουραση αρκει να αλλαξεις σελα κ βαζοντας μια ζελατινα μικρη για τον αερα..
Το γραφω γιατι κοιτας χαμηλου μπατζετ μηχανακια....κ το κουλουρι το βρισκεις σε πολυ καλες τιμες κ σχετικα νεα σε χρονολογια κ με νορμαλ χλμ
Ανταλακτικα αφθονα οικονομικα οπως κ η χρηση του κ το σημαντικο για εμενα οτι ειναι οσο πιο απλο γινεται κ made in Japan....!!!

η αλήθεια είναι ότι κι εγώ το κοιτούσα πολύ σοβαρά (όπως και το bmw dakar)
αλλά έχε χάρη που οδήγησα 640 και ο έρωτας μου έπεσε in to the glory's father......

ίσως αργότερα :)
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Να συμπληρώσω επίσης ότι στην απέναντι πλευρά του Ατλαντικού τιμάται ιδιαιτέρως, ειδικά η τελευταία του έκδοση ως ένα πολύ καλό adventure bike...;)
Αυτό όντως κρίμα που δεν ήρθε και κρίμα που η Καβασάκι δεν το εξέλιξε λίγο να παίζει μπάλα με το τενερε.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Τρανσαλπ 650 Αφού το γουστάρεις, και θα βρεις και λουλούδι αδουλευτο που λέμε
Το χα και είναι η μοναδική μοτο που μετάνιωσα που έδωσα..
Οι τιμες βέβαια είναι λίγο κάπως....αλλά αν δε βιάζεσαι θα βρεις όπως πρέπει..
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Τρανσαλπ 650 Αφού το γουστάρεις, και θα βρεις και λουλούδι αδουλευτο που λέμε
Το χα και είναι η μοναδική μοτο που μετάνιωσα που έδωσα..
Οι τιμες βέβαια είναι λίγο κάπως....αλλά αν δε βιάζεσαι θα βρεις όπως πρέπει..
Το τρανσαλπ σε σχέση με τα υπόλοιπα τείνει στο πιο τουριστικό,βαρύ κλπ και νομίζω ότι θέλω κάτι πιο μαζεμένο κλπ.
Έχουν δύο φιλαράκια και θα τους τσιμπήσω ένα απτά δύο για ενδελεχή βόλτα
 
Top Bottom