και μετά το v-strom τι???

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σε τι είναι καλύτερο το 660R από το Dakar; Εντάξει, είναι πιο ελαφρύ, όχι τόσο όσο θα περίμενε κανείς από ένα (εμφανισιακά) γυμνό εντουράκι.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Το μεγαλο +.....του ΧΤ R....ειναι οτι βρισκεις νεοτερης χρονολογιας με λιγοτερα χλμ σε τιμες ιδιες η κ πιο κατω απο Dakar
Ελαφρυ...εξισου δυνατο...με καλυτερη καμπυλη ροπης...απο Dakar
Το μειον του...η μετρια ποιοτητα κατασκευης κ φινιρισματος
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Το xt εχει πιο σπιρτοζικο κινητηρα και ειναι πιο καινουριο...βρισκεις σε χαμηλες τιμες ενω δεν εχουν αναφερθει θεματα εκτος απο tps και πλαστικα.βρισκεις ανταλλακτικα παντου και τσαμπα και ειναι αλεξισφαιρο.δεν ταξιδευεις ανετα βεβαια.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

strokt up

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
hayabusa junior 110cc
Σε τι είναι καλύτερο το 660R από το Dakar; Εντάξει, είναι πιο ελαφρύ, όχι τόσο όσο θα περίμενε κανείς από ένα (εμφανισιακά) γυμνό εντουράκι.
Ότι βρίσκεις με 2 χιλιάρικα εύκολα.
 

strokt up

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
hayabusa junior 110cc
Το xt εχει πιο σπιρτοζικο κινητηρα και ειναι πιο καινουριο...βρισκεις σε χαμηλες τιμες ενω δεν εχουν αναφερθει θεματα εκτος απο tps και πλαστικα.βρισκεις ανταλλακτικα παντου και τσαμπα και ειναι αλεξισφαιρο.δεν ταξιδευεις ανετα βεβαια.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τα ανταλλακτικά του δεν είναι και τόσο τσάμπα. Για το ταξίδι πάντως υπάρχει μέλος που έχει γυρίσει την ευρώπη δικάβαλος με το χτ.
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Τα ανταλλακτικά του δεν είναι και τόσο τσάμπα. Για το ταξίδι πάντως υπάρχει μέλος που έχει γυρίσει την ευρώπη δικάβαλος με το χτ.
Ε βρισκεις οτι θες με τοσα που χουν πουληθει μεταχειρισμενα...προφανως και μετραει ο αναβατης και οι αντοχες του αλλα το συγκρινω με το f650.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

strokt up

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
hayabusa junior 110cc
Ε βρισκεις οτι θες με τοσα που χουν πουληθει μεταχειρισμενα...προφανως και μετραει ο αναβατης και οι αντοχες του αλλα το συγκρινω με το f650.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σίγουρα το bmw είναι πιο άνετο σε όλες τι συνθήκες.
Το χτ έχει και το άλλο κακό με το κοντέρ και την μασκα-φανάρι. Φοβάσαι να το παρκάρεις έξω γιατί πας για 500αρι άνετα με δυο πραγματάκια που ξηλώνονται σε δευτερόλεπτα..
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Το εχω ξαναπει σε παρομοιο νημα...
Αμα εισαι λιγο ψειρας...σε μεταχειρω δεν κοιτας ενα μοντελο...εκτος κ αν εχεις μεγαλο κολλημα με καποιο
Στοχευεις σε δυο-τρεις επιλογε...κ οποιο κατσει ( τιμη..καλη κατασταση..χλμ..)
Τις διαφορες μεταξυ τους..πχ. σελα κ καλυψη στο Dakar ευκολα φτιαχνονται κ στο XT R....οπως κ αν το θες πιο χωματινο η ασφαλτινο...!!!!
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
το χτ ειναι ελαφρυτερο, και αν πεταξεις τα θεοβαρα τελικα γινεται ακομα πιο ελαφρυ...επισης αν καποιος θελει να γαργαλισει λιγο τον κινητηρα υπαρχει αρκετο περιθώριο
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Αν μου επιτρεπεται να προσθεσω..

Πριν καιρο ειχα βαλει μια αγγελια για ΧΤ660 αδερφικου φιλου που ζει πλεον μονιμα Ροδο.
Γιατρος (αυτος οντως ειναι..χα,χα) με 2 μικρα παιδια,
Δλδ χρηση μηδενικη.
Αν ενδιαφερει τον φιλο Ακη το προτεινω κ αναλαμβανω με υπςυθηνη δηλωση την καθαρότητα αυτης της μοτοσυκλετας.


Σιγουρα δεν βοηθα την δικη μου αγγελια η παραθεση αγγελιας
"μιας αλλης" μοτοσυκλετας αλλα θεωρω υποχρεωση μου να προτεινω σε συμφορουμιτη κατι εγγυημενα καλο αν τον ενδιαφερει βεβαιως.
Εξω πωλειται πολυ σαβούρα γυαλισμενη...
Το ιδιο θα εκανα ακομα κ αν δεν ηταν αδερφικος φιλος ο πωλητης.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
να πω οτι το χτ δεν με ψηνει.
αν ηταν να παω σε τετοιας φασης μηχανακι ,ξεβρακωτο δηλαδη,θα προτιμουσα κανενα κουλουρι που ειπε και ο πετρος παραπανω.
περιμενουμε τον κουλη αυριο να μας δωσει το πρασινο φως μπας και κανουμε καμια κινηση....
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
και τώρα, το θέμα πλεον μπορεί να αλλάξει σε


" μετά το KTM 640 τι??? "
βρε, ένας χρόνος ακριβώς???? κοίτα κάτι συμπτώσεις
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
σιγά μη σας το έκανα τόσο απλό...

οκ το κουλούρι είναι ίσως το ιδανικό για μένα και αφού μου το έχει παρουσιάσει και ο petros KLR σαν ένα όνειρο πάνω σε 2 ρόδες....

μια άλλη επιλογή είναι και το yamaha XT660R! το έχει συναδελφος και το βλέπω καθημερινά.... δεν είναι κακό θα έλεγα....
για πείτε εντυπώσεις, γνώμες και απόψεις... :)
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Να συμπληρώσω ιδέες;

1. Το XT660Z καλύτερο σαν ποιότητα κατασκευής, ποιό άνετο στο ταξίδι με καλύτερη συνολικά μεταφορική ικανότητα. Ακριβό σαν μεταχειρισμένο αλλά το ίδιο θα ισχύει στη μεταπώληση.

2. Επίσης η αρχική σου ιδέα για ένα BMW 650 DaKar (η ακόμη και το Sertao), είναι πολύ τίμιες επιλογές και σίγουρα με πολύ πιο μικρό πονοκέφαλο.

Ερώτηση, αποκλειστικά για μονοκύλινδρο ψάχνεις;
 
Top Bottom