και μετά το v-strom τι???

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Αφου είναι φίλος σου το 1150,ζήτα το για ενα ΣΚ.
Και πηγαινε μια εκδρομη.

Μεγαλη.

Με στροφες.

Με ωραία τοπια.
Αυτο με τα "τοπιια" ειναι το πιο σημαντικο :p
Σωστη ομως η προταση σου, αφου ειναι γνωστος, παρτο μια βολτα οποτε σου κατσει να δεις αν ταιριαζεται!

Οσο για το 650dakar ,καλο,τιμιο,ωραιο και περιποιημενο αλλα υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να ξενερωσεις αφου εισαι απο Βστρομ.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Αν θες πιο χωματινο το Dakar ειναι σαφως αναβαθμηση σε σχεση με το στρωμα.
Εχω οδηγησει πολλες φορες κ τα δυο.....το Dakar για εμενα εχει καλυτερη θεση οδηγησης πιο επιθετικη ιδανικη για χωμα αλλα κ στη πολη....σελα πολυ ανετη για δυο.....κ δυνατο κινητηρα χωρις κραδασμους......υστερει σε απολυτη δυναμη κ στην εθνικη σε σχεση με το στρωμα.....α ειναι κ πολυ οικονομικο σε καυσιμο.
Το γλυκοκοιταζω κ εγω γιατι ειναι το μονοκυλινδρο που τα συνδιαζει ολα καλα....χωρις να υστερει καπου.....προσωπικα το προτιμω απο το στρωμα....εκτος αν θελεις ταξιδια τριβαλιτσος εθνικη με υψηλες ταχυτητες....εκει υπερτερει σαφως το δικυλινδρο.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
αυτό με το 1150 δεν παίζει, γιατί έχει καταθέση πινακίδες το παλικάρι και δεν μπορώ να το βγάλω παρα έξω, παρα μόνο γύρω από το τετράγονο....
βέβαια, τώρα παίζει και το άλλο δίλημμα.. 1150 (που το ξέρω) του 2002 ή 650 του 2006 (αν και μάλλον είναι προφανής η απάντηση... μένω με το στρόμα!!)
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
επανέρχομαι λοιπόν, για περισσότερες πληροφορίες, αφού ο γάμος πλησιάζει όλο και περισσότερο...

υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω στο 1150??
(το ABS είναι χωρίς servo, έχει αλλαγμένα όλα τα υγρά και τα λάδια και καινούρια λάστιχα (αν και θα τα αλλάξω με πιο χωμάτινα). Έχει αλλάξει και συμπλέκτη!! Έχει μαμά προβολάκια, κάγκελα προστασίας των κυλίνδρων, το δικό του αυθεντικό τριβάλιτσο και εξτρά μεγαλύτερη ζελατίνα).
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Άντε με το καλό!!!:ok:
Να προσεξεις την προίκα...:p
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
δεν το πήρα ρε παιδιά ακόμα!! βασική προυπόθεση να φύγει το δικό μου στα λεφτά που θέλω!!! (ευχαριστώ πάντως)

Δημήτρη @KORAX γιατί ρε συ??? είναι σίγουρα καλύτερο από το δικό μου, θα ταξιδεύει καλύτερα, θα πατάει χώμα καλύτερα. Είναι ένα μεταχειρισμένο μηχανάκι που το ξέρω 100% τι και πως (που είναι πάρα πολύ σημαντικό).

Tο δικό μου με τα 100.000χλμ θα πρέπει σιγά σιγά να του επισκευάσω (στην καλύτερη, αν όχι καινούρια να βάλω καινούρια aftermarket) την πίσω ανάρτηση!
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
1ο ποστ σου :¨¨η επιθυμία: ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ χώμα!
Σε ολα τα υπολοιπα που ανεφερες συμφωνω.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
περισσότερο χώμα και το βαρέθηκα (διακριτικά) συνεχίζει η πρόταση... με τι θα είμαι καλύτερα?? με το strom ή με gs? και με δεδομένο ότι υπάρχει και περιορισμός στο budget...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
περισσότερο χώμα και το βαρέθηκα (διακριτικά) συνεχίζει η πρόταση... με τι θα είμαι καλύτερα?? με το strom ή με gs? και με δεδομένο ότι υπάρχει και περιορισμός στο budget...
1150 δεν είχα, v-strom είχα.
Κρίνοντας από το 1200, το 1150 θα σε πάει όπου θες, σε όλα τα χώματα! Θα το εμπιστευτείς και αυτό θα σε πάει!
Το v-strom πρέπει ΕΣΥ να το πας (παντού επίσης, όπου και με το άλλο).
Σε αίσθηση (εμπειρία χρήσης, πώς να το πω;) 1150 δαγνωτό!!! (σε όλα τα τεραιν).
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
ρε φιλε πολυ παλιο καλυτερα να πας σε 1200 το αλλο ειναι αρχαιολογια
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
το αλλο ειναι αρχαιολογια
Προφανως εννοει,οτι εχει ροπή που σκαβει.
Θα σε βολεψει αν κανεις ανασκαφες για αρχαια.

Αν πεσει δε,βρισκει κατευθειαν πυρήνα της Γης.
Για πιο αμεσα αποτελεσματα.
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Αν πάρεις 1150 κια η παρέα σου έχει 1200 π.χ. και πάτε άσφαλτο, άστο. Θα τους κινηγάς, θα ανάβεις τα φρένα σου, θα μένεις απο βενζίνη, κλπ κλπ. Πάρε 1200.
 

chaosm

Μέλος
Αν πάρεις 1150 κια η παρέα σου έχει 1200 π.χ. και πάτε άσφαλτο, άστο. Θα τους κινηγάς, θα ανάβεις τα φρένα σου, θα μένεις απο βενζίνη, κλπ κλπ. Πάρε 1200.
4.500 διαθέτει ο άνθρωπος λέει max. Και να φανταστώ υπολογίζει να δώσει και το vstrom σε καλή τιμή που η καλή τιμή θα γίνει παζάρι και τα 4500 θα γίνουν 4000 μαζί με κάτι μεταβιβάσεις κλπ.

Όποτε τι 1200 gs του λέτε;

Αν το μηχανάκι σου σε καλύπτει και δεν έχει κάποιο θέμα κράτησε το γιατί θα πέσεις σε καμία αμαρτία σε αυτά τα λεφτά και θα λες τι ωραίο που ήταν το στρώμα. Γιατί ότι μεταχειρισμένο και να πάρεις κάτι θα ζητήσει.

Και καλά να σου ζητήσει τπτ πράγματα που τα έχεις δει και έχεις υπολογίσει. Μη σου βγάλει κανένα λαγό και το ρίξετε στα τσίπουρα μετά με τον μάστορα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
4.500 διαθέτει ο άνθρωπος λέει max. Και να φανταστώ υπολογίζει νάσαι δώσει και το vstrom σε καλή τιμή που η καλή τιμή θα γίνει παζάρι και τα 4500 θα γίνουν 4000 μαζί με κάτι μεταβιβάσεις κλπ.

Όποτε τι 1200 gs του λέτε;

Αν το μηχανάκι σου σε καλύπτει και δεν έχει κάποιο θέμα κράτησε το γιατί θα πέσεις σε καμία αμαρτία σε αυτά τα λεφτά και θα λες τι ωραίο που ήταν το στρώμα. Γιατί ότι μεταχειρισμένο και να πάρεις κάτι θα ζητήσει.

Και καλά να σου ζητήσει τπτ πράγματα που τα έχεις δει και έχεις υπολογίσει. Μη σου βγάλει κανένα λαγό και το ρίξετε στα τσίπουρα μετά με τον μάστορα
+990

Από την άλλη, αν σου μπει το μικρόβιο να αλλάξεις μοτόρι, ίσως δεν υπάρχει επιστροφή.:D

Πέρα από την τελική απόφασή σου, αν είναι να πάρεις κάποιο, φρόντισε να το οδηγήσεις πολύ...πάρα πολύ, έτσι ώστε να είσαι σίγουρος για την αλλαγή. :)
 

chaosm

Μέλος
+990

Από την άλλη, αν σου μπει το μικρόβιο να αλλάξεις μοτόρι, ίσως δεν υπάρχει επιστροφή.:D

Πέρα από την τελική απόφασή σου, αν είναι να πάρεις κάποιο, φρόντισε να το οδηγήσεις πολύ...πάρα πολύ, έτσι ώστε να είσαι σίγουρος για την αλλαγή. :)
Γιάννη αυτό ειναι το μόνο σίγουρο αλλά η λογική λέει ότι δεν κοιτάς ανά κατηγορία να πάρεις το πιο φθηνό. Ή ότι θα πάρει το 1150 και θα πει τι αγορά έκανα, εδικά όταν μιλάμε και για χώμα.

Και απ ότι κατάλαβα είναι και ένα καθημερινό μεταφορικά μέσο.

Το φαντάζεσαι να γεννήσει τπτ ωραίο και να μείνει μέσα 15 μέρες;
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Αν πάρεις 1150 κια η παρέα σου έχει 1200 π.χ. και πάτε άσφαλτο, άστο. Θα τους κινηγάς, θα ανάβεις τα φρένα σου, θα μένεις απο βενζίνη, κλπ κλπ. Πάρε 1200.
Η παρέα μου έχει 1200 , και δεν τους κυνηγάω πολύ !! :p:D:roflmao: ΕΕ @Goukos ???

Αλλά θα ήθελα ένα 990 να κυνηγάν εμένα !!! :friendship::friendship:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Γιάννη αυτό ειναι το μόνο σίγουρο αλλά η λογική λέει ότι δεν κοιτάς ανά κατηγορία να πάρεις το πιο φθηνό. Ή ότι θα πάρει το 1150 και θα πει τι αγορά έκανα, εδικά όταν μιλάμε και για χώμα.

Και απ ότι κατάλαβα είναι και ένα καθημερινό μεταφορικά μέσο.

Το φαντάζεσαι να γεννήσει τπτ ωραίο και να μείνει μέσα 15 μέρες;
Εντάξει ρε συ, υποτίθεται ότι το 1150 είναι γνωστό μηχανάκι το οποίο ελλατώνει τις πιθανότητες για ξαφνική βλάβη από το πουθενά.
 

chaosm

Μέλος
Εντάξει ρε συ, υποτίθεται ότι το 1150 είναι γνωστό μηχανάκι το οποίο ελλατώνει τις πιθανότητες για ξαφνική βλάβη από το πουθενά.
Δεν ξέρω αν είναι ένα μηχανάκι για τη χρήση που το θέλει. Εγώ πιστεύω ότι έχει μπει στη λογική ότι το στρώμα παλιώνει φορτώνει και χλμ και φοβάται ότι αν δε το στείλει τώρα θα του μείνει.
 
Top Bottom