και μετά το v-strom τι???

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Ειχα κι εγω vstrom.
Δε μου χει λειψει δευτερολεπτο.
Δεν νομιζω οτι θα πω το ιδιο οταν δωσω το 1150.
Δερ ηζ ε λοτ του λαηκ που λενε.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Τα Dog Bones...
Με μικρότερα το ψηλώνεις...;)
αυτό δηλαδή ε???
http://www.cosmo-accessories.com/el/moto-accesorries/electronics-computers/dl-650-v-strom/κιτ-χαμηλώματος-κοκαλα-info.html

τώρα, αν σου πω ότι τόσο καιρό το έβλεπα μόνο ως κιτ χαμηλώματος και δεν πρόσεχα ότι μπορεί να σηκωθεί κι όλας??? και τι να επιλέξω?? 20,30 ή 40??
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
1. Υπάρχουν πολλά κιτ για το μοχλικό. Διάβασε τι γράφει για το ψήλωμα πίσω. Μπορείς να το κάνει πιο μετά, δεν είναι κάτι αναγκαίο αλλά θα σε βοηθήσει και επιπλέον θα αυξήση την απόσταση από το έδαφος.

http://www.lustracing.co.uk/suspension/suzuki-dl650-v-strom-jack-up-kits.html
2. Βάλε μπροστινό tkc 80 και πίσω Ε 07 αλλά στις λάσπες να εχεις το νου σου. Στα πρώτα σου βήματα στο χώμα καλύτερα να βάλεις και πίσω tkc 80, θα σε κάνει να νιώθεις μεγαλύτερη σιγουριά. Στην στεγνή άσφαλτο κρατάσει καλά, στο χώμα είναι από τα καλύτερα. Απλά τελειώνει σχετικά γρήγορα και θέλει λίγο παραπάνω προσοχή στο βρεγμένο.

3. Το κοντό γρανάζωμα βοηθάει πολύ στο χώμα. Αν εχεις όμως αλλάξει πρόσφατα αλυσιδογράναζα μη κάνεις τίποτα.


Ξεκίνα τις βόλτες σιγά σιγά, και αν γίνει σχολείο χωμάτινο για big on/of μη το χάσεις.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
2. Βάλε μπροστινό tkc 80 και πίσω Ε 07 αλλά στις λάσπες να εχεις το νου σου. Στα πρώτα σου βήματα στο χώμα καλύτερα να βάλεις και πίσω tkc 80, θα σε κάνει να νιώθεις μεγαλύτερη σιγουριά. Στην στεγνή άσφαλτο κρατάσει καλά, στο χώμα είναι από τα καλύτερα. Απλά τελειώνει σχετικά γρήγορα και θέλει λίγο παραπάνω προσοχή στο βρεγμένο.
Το προβλημα με το πισω TKC80 Κωστα ειναι οτι τρωγεται γρηγορα οταν χρησιμοποιει κανεις τη μηχανη καθε μερα, σε δε ταξιδι με πανω απο 120-130χμω εντυπωσιακα γρηγορα. Και δυστυχως οι τιμες τους εχουνε ξεφυγει, ειναι πια ακριβα λαστιχα. Αν ειναι να κανει ΚΑΙ ταξιδια ο Θοδωρης με το μηχανακι, τοτε σιγουρα Ε07 πισω - και απ'οτι εχω διαβασει για απλη διασχιση σε λασπωμενο τεραιν ειναι σχεδον αποδεκτο. Απο την αλλη Θοδωρη @todor αν δεν σε πειραζει το κοστος μπορεις να βαλεις και πισω για μεγαλυτερη ασφαλεια στα πρωτα χωματινα βηματα και στο πιθανο χωματινο σχολειο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σε περίπτωση που θες να ξεδιαλύνει το τοπίο....


Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν φαινεται ο ιμαντας.....:p:D
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Σε περίπτωση που θες να ξεδιαλύνει το τοπίο....


Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
το περτικαλί είναι σκέτη ονείρωξη!!!!!!! το άλλο, καλό μεν, αλλά...



α σας είπα ότι αυτή τη βδομάδα θα μείνω με το στρόμα???? για την άλλη δεν υπόσχομαι τίποτα :)
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Κυριάκο @zorro τώρα μου μπήκε στο μυαλό να αλλάξω την πίσω ανάρτηση (που χρειάζεται), να επιλέξω, επιτέλους, τι λάστιχα 60-40 θα βάλω και να το κρατήσω!!!!



(ότι νάναι είμαι λέμε!!!)
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
7 σελιδες συζητησεων για να καταληξεις στην αναρτηση... μαγκα μου τελικα καποιοι γεννηθηκαν vstromades....
ανοιξε ΤΑ ΦΤΕΡΑ ΣΟΥ ΕΛΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΩΝ ΚΤΜ
δεν υπαρχει σωτηρια.




(Πλακα κανουμε ετσι)
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
ανοιξε ΤΑ ΦΤΕΡΑ ΣΟΥ ΕΛΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΩΝ ΚΤΜ
δεν υπαρχει σωτηρια.
ε, γι' αυτό θα μείνω με το στρόμα!!!! για να τα μαζέψω για ΚΤΜ!!!! ;)

σωτηρία??? πάει αυτό.... από την ώρα που καβαλήσαμε μηχανή, δεν έχει επιστροφή!!!
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα ελα
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Για τον ιμάντα λες Κώστα. Δε λες που το δίπλα είναι σαν να το βάρεσε εγκεφαλικό..
:pointu::he:ha
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Για τον ιμάντα λες Κώστα. Δε λες που το δίπλα είναι σαν να το βάρεσε εγκεφαλικό..
Από το να πάθει ο ίδιος εγκεφαλικό με τα τερτίπια του ΚΤΜ :):yew: καλύτερα η μαστουρωμένη χήνα, όπως λένε οι αμερικάνοι το 1150.

Σοβαρά τώρα μετά το 990 το χάος, ακόμα και για τα νεώτερα ΚΤΜ.
 
Top Bottom