καμια βολτα?

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Επειδή ζήλεψα την βόλτα που δεν πήγα σήμερα και επειδή έλιωσα στο ποδήλατο, είναι κανείς αύριο για βόλτα από Επίδαυρο και κατάληξη στο κολιακη στο μαγαζί ή βρύση του Νταβέλη? Είναι κάνα 15λεπτο μετά το στορκ με τέλεια τυρόπιτα και γαλακτομπουρεκο. Λοιπόν 10 διόδια Ελευσίνας κανείς?
Mου αρέσεις γιατί δεν κάθεσαι πουθενά!!! ;)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σπίτι.

Βολτάρα.

Εντάξει, το -άρα δεν αφορά χιλιόμετρα που ήταν κάτω από 500 αλλά το περιεχόμενο. Βροχή σταγόνες, ίσα να πεις ότι το έκανε, δεν θα έβρεχε ούτε καλοκαιρινό μπουφάν, ευτυχώς που δεν πήρα στα σοβαρά τις προβλέψεις.

Από την συνταγή της πετυχημένης βόλτας έλειψε μόνο το να χαθούμε που ήταν δύσκολο να συμβεί (αν και ίσως μπορώ να μετρήσω το ότι μπήκα στο βενζινάδικο στο Στορκ και δεν το πρόσεξαν τα παιδιά, δεν είχα υπόλοιπο για να φτάσω πάλι στην ΒΡ της εκκίνησης, οπότε έκαναν ένα μπρος πίσω, ευχαριστώ πολύ και με συγχωρείτε, έβγαλα φλας και ήλπιζα ότι το πρόσεξε κάποιος από τους δύο). Θάλασσα, βουνό, λίγη εθνική, στροφές, καλή παρέα, καλό φαγητό, ένας νέος δρόμος.

Πήραμε πόντο από την κυρία Λένη που δεν βαρέθηκε. Κατάφερα πάλι να έχω το πιο γρήγορο μηχανάκι στον πιο αργό ρυθμό της παρέας αν και λιγότερο από άλλες φορές.

Ο μανιακός δεν το πήρε τεστ. Ο Άρηςχίος συμπαθέστατο παλικάρι.

Χρήσιμα από την συζήτηση:
-Το μπουφάν δεν είναι ζεστό. Από την άλλη δεν είναι και κρύο, συγκριτικά με την βόλτα που πήγαμε με τον Κωνσταντίνο στα χιόνια δεν κατάλαβα χειρότερη ή καλύτερη θερμική άνεση. Στους 14 βαθμούς το revit west end σε συνθήκες πόλης είναι για να φτάσεις ιδρωμένος (δεν το έχω βγάλει εκτός γιατί δεν το πήρα για τέτοια χρήση, ίσως το κάνω δοκιμαστικά κάποια άλλη φορά). Περίεργη σχεδίαση από την BMW. Σε συνθήκες εκδρομής εννοείται προτιμώ να μην ιδρώσω.
-Το δεξί μανίκι μπάζει αέρα. Ήμουν βέβαιος ότι έφταιγε η φόδρα ή κάτι τέτοιο, πολλοί την κόβουν στην άκρη του μανικιού γιατί δεν τους βολεύει. Σταματάμε στο Πόρτο Χέλι και μου λέει ο μανιακός "η δεξιά χούφτα είναι χαμηλά, από πίσω δεν την βλέπεις". Η δεξιά χούφτα. Που στηρίζεται στον καθρέφτη. Που είναι σε άλλη κλίση από τον αριστερό, που το OCD με πιάνει όταν το θυμάμαι αλλά ποτέ όταν έχω εργαλείο μαζί και που δεν ενοχλεί κανονικά γιατί μιά χαρά βλέπεις πίσω και μιά χαρά πιάνεις το φρένο με τα μεγάλα σου χέρια. Που επειδή είναι χαμηλά όλο το σύστημα οδηγεί τον αέρα με όλη την πίεση στο μανίκι... Ε, ρε φίλε. Ε.
-Γιατί πήρες το 950 με ρώτησε ο φίλος του Βασίλη και... πραγματικά δεν υπάρχει λόγος πέραν του "για την εμπειρία". Ευγνωμονούμε τις κοσμικές συγκυρίες γιατί είναι εφικτό κάτι τέτοιο.

Βασίλη πολλά ευχαριστώ για την παρέα, το ξεσήκωμα, τον ρυθμό.

Αντώνη και Άλεξ έπρεπε να έρθετε.
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Εγώ τελικά με bmw θα μπορούσα να έρθω?
Ο μανιακός άκουσε τι του είπα γιαυτό δεν πήρε xr 1000 τεστ ;)
Του το είπε και η Ελένη :muted:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εγώ τελικά με bmw θα μπορούσα να έρθω?
Και με το KTM ερχόσουν στα στεγνά.


Παππούδες στο Πόρτο Χέλι "όλοι με BMW, πόσο πάνε αυτά;" Τελική του λέω η πόσα λεφτά έχουν; Τιμή ήθελε να μάθει, δεν έδειξε να εντυπωσιάζεται, δεν ήταν καρχια. Χαμογελαστοί άνθρωποι, έδωσαν τις ευχές τους.
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Ο καιρός μας έκανε το χατίρι κάτι χαζές σταγόνες και αυτό ήταν όλη

Η παρέα Καταπληκτική η διαδρομή πανέμορφη Τι άλλο να ζητήσει κανείς για να περάσει καλά

Ένα ευχαριστώ στα παιδιά που με περιμένανε για να προλάβω και εγώ να έρθω στο ραντεβού

Με το καλό και στην επόμενη
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ευχαριστώ τον Βασίλη και τον Φώτη για την βόλτα.
Τον θανασεν τον κτμα....χωρίς λόγο.
Τον αμιρου και τον Άρη...φυσικά.

Η κυρά λενη έχει να πει τα καλύτερα για τον Ρυθμό της βόλτας....σβέλτα και όμορφα, χωρίς πολλές στάσεις και στρίψιμο τόσο όσο.

Στραβωσε άσχημα με την σέλα του xr και όχι μόνο.
Θα δώσεις την μηχαναρα μας για αυτή την μυξα???.....
Οποτε δεν προχώρησα την κουβέντα, για να μην χάσω την μάχη.

Ένα κατηγορώ στον αμιρου που μας έχει ζαλίσει με τα 130 και ο τύπος πάει τάπα το εργαλείο....έρχεται βιδεο απόδειξη.

Φωτό μόνο από Πόρτο Χέλι και Γαλατά
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Εντάξει να μην πάω το κορίτσι να κάτσει σε GSA μετά θα γίνουν δύο αυτοί που πιέζουν για αλλαγή σε μπόξερ
Ο δεύτερος?
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Ευχαριστώ τον Βασίλη και τον Φώτη για την βόλτα.
Τον θανασεν τον κτμα....χωρίς λόγο.
Τον αμιρου και τον Άρη...φυσικά.

Η κυρά λενη έχει να πει τα καλύτερα για τον Ρυθμό της βόλτας....σβέλτα και όμορφα, χωρίς πολλές στάσεις και στρίψιμο τόσο όσο.

Στραβωσε άσχημα με την σέλα του xr και όχι μόνο.
Θα δώσεις την μηχαναρα μας για αυτή την μυξα???.....
Οποτε δεν προχώρησα την κουβέντα, για να μην χάσω την μάχη.

Ένα κατηγορώ στον αμιρου που μας έχει ζαλίσει με τα 130 και ο τύπος πάει τάπα το εργαλείο....έρχεται βιδεο απόδειξη.

Φωτό μόνο από Πόρτο Χέλι και Γαλατά
Χάρηκα πολύ έστω και για λίγο που σας είδα!!
Ήθελα ντοπαριστω στο χώμα γιαυτό δεν ήρθα.
Ο λόγος που έχω ktm είναι ότι με κάνει 17 χρόνων (βασικός λόγος Κώστα) ;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Χάρηκα πολύ έστω και για λίγο που σας είδα!!
Ήθελα ντοπαριστω στο χώμα γιαυτό δεν ήρθα.
Ο λόγος που έχω ktm είναι ότι με κάνει 17 χρόνων (βασικός λόγος Κώστα) ;)
Ναι...ο λόγος που δεν ήρθες στην βόλτα σήμερα ,είναι γιατί έχεις ΚΤΜ.
Να τα λεμε όλα νεαρέ μου.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ο δεύτερος?
Ο φίλος από Αγγλία... "Πάρε ένα gs, τι έχεις να χάσεις, αν δεν σου αρέσει το δίνεις εύκολα με τις τιμές που έχει εκεί"
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Θέλει νιάτα το xr δυστυχώς.
Χωρίς γράπωμα δεν καβαλιεται ευχάριστα
Κάνετε όλοι λάθος κύριοι. Το πολύ πολύ πολύ ελαστικό μοτέρ το κάνει μια χαρά αργό βολταδόρο (οκ το καλοκαίρι θα σε ζεστάνει αν πας αργά). Και στο road δεν σε κοπανάει, το τελευταίο μοντέλο είναι ακόμα πιο ενδοτικό αν το ρυθμίσεις έτσι.

Μπορεί να πάει όπως και το τυπικό σούπερ σπορ αν το στύψεις και αυτό όντως θέλει την θεώρηση του άτρωτου που έχουν οι νέοι.

Έχω διαβάσει αρκετά παράπονα για gs lc ότι σου βράζει τα πόδια αν πας αργά και το adv ότι σε "πνίγει" από την ζέστη γιατί δεν κυκλοφορεί αέρα πίσω από την ζελατίνα το καλοκαίρι.

Γενικά το "αργό" μεγάλο δεν ξέρω αν υπάρχει.
 
Top Bottom