κοντερ ktm 990 adv προβλημα

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Προχτες διαβαζα το θεμα και ελεγα μεσα μου μακρια απο μας....
Παω πριν λιγο σε πλυντηριο self-servise και τα γαμησα ολα....ειχε λασπη το μηχανακι, εβαλα κοντα το πιεστικο παω να φυγω....και τι να δω???? 0 χιλιομετρα στο κοντερ, ABS ομως δουλευει κανονικα οπως επισης και το ρολοι...δηλαδη το ιδιο ακριβως προβλημα!!

Οπως επισης το button του ABS που σου ειπαν οτι χαλαει,μου εσπασε τις προαλες και απο τοτε το επλυνα για πρωτη φορα, λες να πηρε νερα απο κει και να γινε η ζημια;;
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Αφού δουλεύει το abs τσέκαρε τα καλώδια που πάνε στο όργανο, όργανο κάνει και από 640 αν θες να δοκιμάσεις

Στάλθηκε από το E2303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βρες οργανο αγορι μου να ρθω για δοκιμη ;) :p χαχαχαχαχαχαχαχα
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Νίκο, έλα μεσημέρι στου Σπύρου σε ώρα αιχμής. Θα βρεις 3-4 990 και κάνα δυο 640 για να διαλέξεις... :D
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Νίκο, έλα μεσημέρι στου Σπύρου σε ώρα αιχμής. Θα βρεις 3-4 990 και κάνα δυο 640 για να διαλέξεις... :D
Χχαχαχαχαα,το ξερω...γνωστο φαινομενο αυτο...Μια βδομαδα πριν πατε πανω περναω μια μερα και ημασταν 7x990 χωρις εσενα :p
Σε σχεση με το προβλημα που υπαρχει τωρα...ξερεις τι σκεφτηκα?? παιζει να εχει υγρασια ακομα αυτο μεσα μιας και ειναι 3 ωρες μετα το πλυσιμο αυτη τη στιγμη...αν στεγνωσει αυριο μεθαυριο λες να στρωσει??? :/
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Δεν ξέρω Νικολή με τα παλιομηχανάκια που μπλέξαμε! :p Παίζει να πήρε και νερό από το μπουτόν του ABS.. Αν και το δικό μου (στο οποίο το μπουτόν του ABS στον Πάρνωνα βυθίστηκε σαν τον Λεονάρντο Ντι Κάπριο στον Τιτανικό από το πάτα-ξεπάτα) δεν έπαθε τίποτα μετά το πλύσιμο.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Δεν ξέρω Νικολή με τα παλιομηχανάκια που μπλέξαμε! :p Παίζει να πήρε και νερό από το μπουτόν του ABS.. Αν και το δικό μου (στο οποίο το μπουτόν του ABS στον Πάρνωνα βυθίστηκε σαν τον Λεονάρντο Ντι Κάπριο στον Τιτανικό από το πάτα-ξεπάτα) δεν έπαθε τίποτα μετά το πλύσιμο.
Μα και μενα Λεοναρντο πηγε να το παιξει του κατεβασα 2-3 καντηλια και ξαναβγηκε εξω μονο του σαν να μη τρεχει τιποτα αλλα το γυρω γυρω εγινε θριψαλα...και φοβαμαι οτι εμπασε νερο απο κει....:/
Τωρα προσπαθω να σκεφτω πατεντα να το σουλουπωσω..
 

Antwnhs990

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
KTM ADV 990
Γεια σας παλικαρια,εχω ακριβως το ιδιο προβλημα και υποψιαζομαι οτι μπαζει νερο απο το button του abs (εχει τρυπισει σε ενα σημειο) Μαλλον κραταει υγρασια εκει οταν το πλενω και δεν λειτουργει το κοντερ μετα απο καθε πλυσιμο και για μεγαλο χρονικο διαστημα μεχρι να στεγνωσει.Τωρα εχει στρωσει αλλα παλι εχω να το πλυνω 2 βδομαδες..
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Γεια σας παλικαρια,εχω ακριβως το ιδιο προβλημα και υποψιαζομαι οτι μπαζει νερο απο το button του abs (εχει τρυπισει σε ενα σημειο) Μαλλον κραταει υγρασια εκει οταν το πλενω και δεν λειτουργει το κοντερ μετα απο καθε πλυσιμο και για μεγαλο χρονικο διαστημα μεχρι να στεγνωσει.Τωρα εχει στρωσει αλλα παλι εχω να το πλυνω 2 βδομαδες..
Χαχαχαχαχαχαχα....τι σκατα γριπη ειναι αυτη???????? @yns ερχετε η σειρα σου...κολλητικο ειναι απο οτι φαινεται..
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
το μπουτον εχει γινει χρεπι.αρα βρηκαμε τον ενοχο.55.50ε κανει για να ξερετε
 

Antwnhs990

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
KTM ADV 990
Ναι φιλε για τα δικα μας τοσο κανει,απο βδομαδα λεω να παρω ενα κ αν τα καταφερω να το αλλαξω μονος μου! Ελπιζω οτι ειναι απο εκει το προβλημα παντως αν δεν σου κανει κοπος και το αλλαξεις πιο μπροστα απο μενα ποσταρε αν λυθηκε το προβλημα για να μαθουμε και μεις :biker2:
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
φιλε,θα παραγγελθει δευτερα. θα ερθει με κουριερ λεωνιδιο μαζι με κατι αλλλα.το κοβω παρασκευη να μονταρετε,οποτε και θα ενημερωσω αμεσα.λιγο υπομονη
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Ξυπναω,ετοιμαζομαι,ξεσκεπαζω το μωρο,κουμπωνω πρωτη και το κοντερ εκανε τα δικα του, ενω πηγενα με 20χλω αυτο εγραφε 80-175-229-160 και σκαμπανεβασε μονο του οτι να ναι...παω σε βενζιναδικο φυσαω το κουμπι απο κει που πιστευω οτι πηρε τα νερα, ξαναξεκιναω 0 παλι...
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
να σου πω,το παλιο εχει παει σε ηλεκτρολογο τζιμανι για τον τελευταιον ασπασμο..
 
Top Bottom