κουβέντα για χασομέρηδες και καφενόβιους

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Aυτό όμως δεν είναι προβιά!!!
Χαλί είναι !
:p
Η γνησια προβια, απο μπεεεεε οριτσιναλ εχει κανα 50αρι και βαλε. Εκει μπαινεις σε χωραφια ανατομικης. Στον Τενεκε παντως που την ειχα δοκιμασει εκανε δουλιτσα αλλα 1ον φαινοταν γελοιο και 2ον γλυστρουσε και μου ειχε σπασει αυτα που υποτιθεται οτι προστατευε...
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
H προβια βοηθαει και στην ανεση καθως μεταβαλει συνεχως τα σημεια πιεσης της σελας στο πιτσιποπακι μας (κατι σαν το υποστρωμα κατάκλισης που βαζουν στα νοσοκομεια), αλλα και στη θερμοκρασια, καθως δροσιζει την ευαισθητη περιοχη το καλοκαιρι και την κραταει ζεστη το χειμωνα.

Εχει στα ΙΚΕΑ ενα, φτηνο. Μια δοκιμη θα σας πεισει.

Καλα...οτι να'ναι διαβαζω.....ημουν μια ωρα στο κεντρο με τη μηχανη.....γυρναω μαγαζι μπαινω στο φορουμ κ βλεπω......τοτουνο ψηλο χαλι πεος....τι δαολο βαλανε διαφημιση σαν το φατσο βιβλιο σκεφτομαι.......χαχαχα !!!!!
 

XRτημένος

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
v strom 650
Eίχα το xt σαν το δικό σου. Με pirelli mt60 βγάζεις άνετα τους δασικούς. Εναλλάκτικά, πάρε 2ο σετ ζαντολάστιχα μαμά και καλή διασκέδαση.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Eίχα το xt σαν το δικό σου. Με pirelli mt60 βγάζεις άνετα τους δασικούς. Εναλλάκτικά, πάρε 2ο σετ ζαντολάστιχα μαμά και καλή διασκέδαση.
Το mt60 είναι το αγαπημένο μου λάστιχο αλλά δεν κάνει για τέτοια χρήση , είναι πολύ μαλακό και τρώγεται για πλάκα ,ιδικά το πίσω .


Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Αν ξέρεις το XT και είναι σε καλή κατάσταση δεν υπάρχει λόγος να πας να μπλέξεις .
Αγόρασε ένα πίσω αμορτισέρ μεταχειρο που είναι τσάμπα , πάρε και δύο ζαντολαστιχα και έφυγες .
Έχεις καλό μοτέρ ,μίζα και μηχανάκι που σηκώνει φόρτωμα ,μην το ψάχνεις παραπάνω .
Κρατάς τα sm πράγματα για να κινείσαι στην γύρο περιοχή και ασφαλταδες ,καλοκαιρια κτλ.

Τα καινούργια μηχανάκια προσφέρουν άνεση και ασφάλεια , δεν μπορείς να συγκρίνεις το ταξίδι που κάνει το XT με αυτό που κάνει το GS ,παρόλα αυτά και με τα δύο θα πας και με τα δύο θα περάσεις καλά .

Τώρα για τις αλεπούδες και τα κρεμασταρια , συνήθως είναι μηχανάκια φορτωμένα για ταξίδι , κυκλοφορούν 3βαλιτσα ,έτοιμα για τον γύρο του κόσμου, και στην καλύτερη να πάνε έως την Κόρινθο ένα σκ και κλασικά στην 5αετια ταξίδι Ιταλία για να λένε ότι κάπου πήγαν στους κολλητούς τους .

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Το mt60 είναι το αγαπημένο μου λάστιχο αλλά δεν κάνει για τέτοια χρήση , είναι πολύ μαλακό και τρώγεται για πλάκα ,ιδικά το πίσω .
Παίζει τίποτε πιο ανθεκτικό σ αυτές τις διαστάσεις?
Για να γίνει ξανά το ΧΤ μου ον οφ πρέπει ν αλλαχτεί και ολόκληρο το μπροστινό πράγμα που δεν παίζει.
(πιο καλά να πάρω άλλο ένα δηλαδή) χαχαχαχα
 

XRτημένος

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
v strom 650
Eμένα έβγαλε 15000 χλμ περίπου. Εννοείται στο στεγνό κρατάει καλύτερα. Το χω πάει και σε λάσπη στα Γεράνεια. Θα τη βγάλεις, με περισσότερη προσοχή όμως. Σε κάθε περίπτωση μιλάμε να πηγαίνεις δασικούς μαξ 60 στεγνό ή μαξ 40 βρεγμένο. Παραπάνω δεν πήγα ποτέ. Εννοείται επίσης, ότι το νεροφάγωμα που περνάς με 21΄΄ δεν το περνάς πάντα με 17΄΄. Αυτό μαθαίνεται και χαρντ γουέι. Είχα αγοράσει ένα ζευγάρι μαμά ζαντολάστιχα με 50Ε. Δεν τα βαλα τελικά ποτέ. Αν πάντως έχεις γκαράζ, σου βγαίνει φτηνότερα από τα mt60 και σου μένουν κι οι ζάντες.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Eμένα έβγαλε 15000 χλμ περίπου. Εννοείται στο στεγνό κρατάει καλύτερα. Το χω πάει και σε λάσπη στα Γεράνεια. Θα τη βγάλεις, με περισσότερη προσοχή όμως. Σε κάθε περίπτωση μιλάμε να πηγαίνεις δασικούς μαξ 60 στεγνό ή μαξ 40 βρεγμένο.
3000κμ το πίσω και 5000-6000κμ το μπροστινό .

Το κράτημα είναι από άλλο πλανήτη στεγνό-βρεγμενο



Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Πριν λιγο καιρο διαβαζα και γουσταρα αυτον τον τρελο-Ρωσο με το XR του. Αναφορα στα μονοκυλινδρα που λεμε.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Eμένα έβγαλε 15000 χλμ περίπου. Εννοείται στο στεγνό κρατάει καλύτερα. Το χω πάει και σε λάσπη στα Γεράνεια. Θα τη βγάλεις, με περισσότερη προσοχή όμως. Σε κάθε περίπτωση μιλάμε να πηγαίνεις δασικούς μαξ 60 στεγνό ή μαξ 40 βρεγμένο. Παραπάνω δεν πήγα ποτέ. Εννοείται επίσης, ότι το νεροφάγωμα που περνάς με 21΄΄ δεν το περνάς πάντα με 17΄΄. Αυτό μαθαίνεται και χαρντ γουέι. Είχα αγοράσει ένα ζευγάρι μαμά ζαντολάστιχα με 50Ε. Δεν τα βαλα τελικά ποτέ. Αν πάντως έχεις γκαράζ, σου βγαίνει φτηνότερα από τα mt60 και σου μένουν κι οι ζάντες.
Δεν μπορώ να βάλω ζαντολάστιχα ΧΤ πια έχω αλλάξει τις μπότες με τρανς απλ και έχει διπλούς δίσκους.
Αν βάλω τρανσαλπ δεν θα πατάω κάτω. γμτ δεν παίζει με την καμία
Πιρελάκια είχα αλλά φοβάμαι πως θα σκάνε εύκολα στον κωλόδρομο.
Αν δεν πας τάπα βγάζουν χλμτράκια στην Ελλάδα που είναι οι δρόμοι γυαλί
υγ
υπάρχει ΚΑΙ μεγάλο μηχανάκι αλλά δεν πάει χώμα καθόλου
κι έχω σπάσει στραβώσει 3 φορές τις ζάντες στον κωλόδρομο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Karellen

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Dax 72
Παίζει τίποτε πιο ανθεκτικό σ αυτές τις διαστάσεις?
Για να γίνει ξανά το ΧΤ μου ον οφ πρέπει ν αλλαχτεί και ολόκληρο το μπροστινό πράγμα που δεν παίζει.
(πιο καλά να πάρω άλλο ένα δηλαδή) χαχαχαχα
Mitas MC30 Αρκετά τακουνάτο (70-30),στην άσφαλτο βεντούζα και στα μονοπάτια αξιοπρεπέστατο.
Α και 140€ !!
 
Top Bottom