κριτική ελαστικών Mitas E-07

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Του τα ελιωσα εγώ στο τροφυ....
Μια φώτο με το ΚΤΜ....ρεεεεεε:p

advφον!!
Oλο σε λαθος σημεια σε πετυχαινω...
Καποιος να βγαλει τη βαλιτσα απο την εικονα?

 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat

elrodeo

Μέλος
Περιοχή
Βύρωνας
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Tuareg 660 & Husqvarna TE 610
Σαν πελμα που το χω δει ειναι σαφως κλάσεις ανωτερο του Heidenau. To Heidenau, φόρεσα για 4.000χλμ μίκτα, για πολλα χώματα δεν λένε ειδικά σε χειμωνιάτικο τεραίν. Ετσι ξαναγύρισα σε τακουνια.

Φαίνονται καλά τα Μίτας συμφωνω αλλα....όλα αυτα που ειναι ντεμι χρήσης το μονο σιγουρο είναι ότι θα φέρουν και ντεμι αποτέλεσμα σε όλες τις χρήσεις
 

elrodeo

Μέλος
Περιοχή
Βύρωνας
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Tuareg 660 & Husqvarna TE 610
Σαν πελμα που το χω δει ειναι σαφως κλάσεις ανωτερο του Heidenau. To Heidenau, φόρεσα για 4.000χλμ μίκτα, για πολλα χώματα δεν λένε ειδικά σε χειμωνιάτικο τεραίν. Ετσι ξαναγύρισα σε τακουνια.

Φαίνονται καλά τα Μίτας συμφωνω αλλα....όλα αυτα που ειναι ντεμι χρήσης το μονο σιγουρο είναι ότι θα φέρουν και ντεμι αποτέλεσμα σε όλες τις χρήσεις
Και κάτι τελευταίο , ενας κάλος συνδιασμος θα ήταν Τ63 μπροστα (πολυ τιμιο λάστιχο και χωμα και ασφαλτο) και πισω Mitas
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Και κάτι τελευταίο , ενας κάλος συνδιασμος θα ήταν Τ63 μπροστα (πολυ τιμιο λάστιχο και χωμα και ασφαλτο) και πισω Mitas
Παίζει σοβαρά ως ή επόμενη επιλογή ελαστικών στο 800 μου...
 

foogr01

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
F800GS
Γιώργο έχω πάρει δεν έχει.
Sorry που αργώ να απαντήσω. Δοκίμασες στη μοτοένδυση ; Πάρε τους ένα τηλ. αυτοί αν θυμάμαι καλά τα φέρνουν από εξωτερικό και στα στέλνουν με courier σπίτι σε κάνα 10ήμερο. Κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ...
 

zandesiro

3MA owner.
Περιοχή
Πολυγυρος Χαλκιδικης
Όνομα
zandesiro
Μοτό
ΧΤ600Ε,Typhoon 50,ST1300A
Τα φορω απο τον Μαρτιο εχω 4000χλμ περιπου...

(+) Τιμη,αντοχη στην φθορα,στο χωμα εμπιστα,ωραια εμφανιση.

(-) Ποιοτητα,μετριο προς το καλο στην ασφαλτο.

Πριν κανω ενα ταξιδι παρατηρησα σκισηματα στα τακουνια.


Εψαξα στο horizons και στο advrider και πολλοι ειπαν οτι τα εχουν εδω και 10.000χλμ χωρις να τους δημιουργηθει καποιο θεμα.
Οποτε τα αφησα πανω και οντως δεν εχω θεμα εδω και 3000 χλμ!

Στην ερωτηση θα τα ξαναεβαζες?
Θα απαντουσα, ναι!
 
Τελευταία επεξεργασία:

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Παιδιά, γράφετε για λάστιχο value 4 money, αλλά νομίζω ότι δεν γράφετε πουθενά το value ...:D
Ρωτάω από περιέργεια, γιατί χωμάτινα Mitas δεν έχω βάλει ποτέ, λόγω μικρής σχετικά "ψαλίδας" τιμής με τα επώνυμα.
Τα Ε08 που φοράω και τώρα, πράγματικά αξίζουν σαν σχέση τιμής με απόδοση, καθώς η διαφορά τους
με τα αντίστοιχα επώνυμα είναι αρκετά μεγάλη.
Θα ήθελα πολύ να δοκιμάσω, και τα Ε07 αλλά και τα Ε09, Ε010,
αλλά είναι αυτό το ρημάδι το Karoo 3, που δεν με αφήνει ...:D
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Και γιατι δεν ειδα πουθενα να λες μια κουβεντα ΚΑΙ για αυτα;:Watching:...Μοναχοφαη...:p
δεν κάνουνε ρε Κώστα, αυτά για μας ... παρένθεση είναι και για μένα, που κλείνει σύντομα ... τα είχα στο λαστιχάδικο,
από το καλοκαίρι το '12, που είχα πάει ταξίδι, και είπα να τα "φάω" να φύγουν από τη μέση :D

Εξάλου, ο Δημητρός, ρώτησε ο άνθρωπος, για Ε07 ... ξέρεις τώρα ... εμείς δεν θέλουμε και πολύ να το κάνουμε "σώβρακο" ένα θέμα :D

Με δύο λόγια, τα αξίζουν τα λεφτά τους, και με το παραπάνω ...
Θα γράψω όμως κάποια στιγμή , ένα θεματάκι για αυτά :)
 

zandesiro

3MA owner.
Περιοχή
Πολυγυρος Χαλκιδικης
Όνομα
zandesiro
Μοτό
ΧΤ600Ε,Typhoon 50,ST1300A
Παιδιά, γράφετε για λάστιχο value 4 money, αλλά νομίζω ότι δεν γράφετε πουθενά το value ...:D
Ρωτάω από περιέργεια, γιατί χωμάτινα Mitas δεν έχω βάλει ποτέ, λόγω μικρής σχετικά "ψαλίδας" τιμής με τα επώνυμα.
Τα Ε08 που φοράω και τώρα, πράγματικά αξίζουν σαν σχέση τιμής με απόδοση, καθώς η διαφορά τους
με τα αντίστοιχα επώνυμα είναι αρκετά μεγάλη.
Θα ήθελα πολύ να δοκιμάσω, και τα Ε07 αλλά και τα Ε09, Ε010,
αλλά είναι αυτό το ρημάδι το Karoo 3, που δεν με αφήνει ...:D
125 ευρω αντι 200+ πιστευω ειναι καλο value 4 money...:)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
δεν κάνουνε ρε Κώστα, αυτά για μας ... παρένθεση είναι και για μένα, που κλείνει σύντομα ... τα είχα στο λαστιχάδικο,
από το καλοκαίρι το '12, που είχα πάει ταξίδι, και είπα να τα "φάω" να φύγουν από τη μέση :D

Με δύο λόγια, τα αξίζουν τα λεφτά τους, και με το παραπάνω ...
Θα γράψω όμως κάποια στιγμή , ένα θεματάκι για αυτά :)
Τριγυρω θα ειμαι...ενδιαφερον...γιατι σκεφτομαι τα επομενα ασφαλτινα ελαστικα να τα τιμησω...Ε08.
Και σαφως,συμφωνουμε,οτι για αυτα που θελουμε στο...90% απο τη μοτοσυκλετα μας-καποιοι απο εμας-δεν κανουν "μονοπλευρης χρησης λαστιχα".Αλλά για τις μεγαλες αποστασεις τις ασφαλτινες...ειναι μονοδρομος μια τετοια καβατζα Δημητρη.Κοινως "αστα να υπαρχουν"...:)
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
125 ευρω αντι 200+ πιστευω ειναι καλο value 4 money...:)
φίλε Zandesiro, αν εννοεις 125 € τα Mitas, ναι αξίζει, αλλά αυτό το νούμερο, δεν το βρήκα πουθενά.
Την τελευταία φορά που παράγγειλα τα Ε08, πλήρωσα 145 τα λάστιχα + 6 μεταφορικά + 15 τοποθετηση και ζυγοστάθμιση.
Φαντάζομαι παρόμοια θα είναι τα νούμερα, και για τα Ε07, Ε09 και Ε10.
Νομίζω ότι η τιμή αυτή δεν παίζει Αθήνα, αν χάνω κάτι διορθώστε με, γιατί το E09, είναι λάστιχο που με ενδιαφέρει.
Φαντάζομαι ότι μιλάς για διαστάσεις 19" μπροστά και 150/18" πίσω.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Την τελευταία φορά που παράγγειλα τα Ε08, πλήρωσα 145 τα λάστιχα + 6 μεταφορικά + 15 τοποθετηση και ζυγοστάθμιση.
Φαντάζομαι παρόμοια θα είναι τα νούμερα, και για τα Ε07, Ε09 και Ε10.
Νομίζω ότι η τιμή αυτή δεν παίζει Αθήνα, αν χάνω κάτι διορθώστε με, γιατί το E09, είναι λάστιχο που με ενδιαφέρει.
Φαντάζομαι ότι μιλάς για διαστάσεις 19" μπροστά και 150/18" πίσω.
Tην ιδια ΑΚΡΙΒΩΣ τιμη εδωσα για Ε09 στις διαστασεις του 800(90/90-21 150/70-17)...απο Σαλονικα στο...πιατο μου :)
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
http://www.e-panelast.gr/index.php?route=product/category&path=67&page=1

πριν λίγο μπήκα στο site της panelast, και ζευγάρι Ε09 κάνουν για το GS, 156 €, αν προσθέσω μεταφορικά + τοποθέτηση,
η διαφορά με τα karoo είναι πολυ μικρή (τα βάζω 195 € τοποθετημένα)
Αν στο λαστιχάδικο, αυτό το ζευγάρι έχει 125 € τοποθετημένα, τότε είναι εξαιρετική τιμή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

zandesiro

3MA owner.
Περιοχή
Πολυγυρος Χαλκιδικης
Όνομα
zandesiro
Μοτό
ΧΤ600Ε,Typhoon 50,ST1300A
φίλε Zandesiro, αν εννοεις 125 € τα Mitas, ναι αξίζει, αλλά αυτό το νούμερο, δεν το βρήκα πουθενά.
Την τελευταία φορά που παράγγειλα τα Ε08, πλήρωσα 145 τα λάστιχα + 6 μεταφορικά + 15 τοποθετηση και ζυγοστάθμιση.
Φαντάζομαι παρόμοια θα είναι τα νούμερα, και για τα Ε07, Ε09 και Ε10.
Νομίζω ότι η τιμή αυτή δεν παίζει Αθήνα, αν χάνω κάτι διορθώστε με, γιατί το E09, είναι λάστιχο που με ενδιαφέρει.
Φαντάζομαι ότι μιλάς για διαστάσεις 19" μπροστά και 150/18" πίσω.
Εγω μιλησα για την δικια μου μηχανη 120/90/17 και 90/90/21 απο 125(+5 αποστολη) στα 200+ για εμενα εχει μεγαλη διαφορα.

Αλλα ακομα και τα 40 ευρω που εχεις διαφορα, ειναι αρκετη (για την δικια μου τσεπη)!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Τα E07 τα είχα βάλει στο Ηράκλειο 135€ στο 800 (σε προσφορά).
 
Top Bottom