κριτική ελαστικών Mitas E-07

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Κατσε να κανω μια χαζοερωτηση:

Το "γλιστρανε πολυ σε βρεγμενη μετρια/κακη ασφαλτο" ειναι σε βολτα φαση "Ωωωωωωμ, Κρισναααα, χαλαρωνω, τι ωραια λιβαδακια και προβατακια βλεπω" ή "ταπα διχως αυριο σαν να το εκλεψα πριν λιγο ενω προσπαθω να ταξιδεψω στο μελλον"?
Κυρίως το πρώτο. Μια φορα μου ετυχε σε βροχη και το 990 αφηνε ακομα και τη 3η κατω. Απλα για εμενα το απιστευτο vfm τους αξιζει μια υποχωρηση.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Εσείς οι Νότιοι () τα βρίσκετε τα Ε07+??? Γιατί ο λαστιχάς μου (λέμε τώρα για το "μου") λέει ότι ο αντιπρόσωπος των mitas στην Αθήνα του είπε ότι δεν έχουν έρθει ακόμα....
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
elastika-online.gr

Καλες τιμες και σε 2 εβδομαδες το πολυ ερχονται σπιτι σου.
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Ναι, επισημα ετσι ειναι, καποιος απο τους δυο (αντιπροσωπος ή mitas) τον επαίζουν,.. Το συζητουσα με εναν πωλητή του πατμαν πριν λιγες μερες.

Οποιος καιγεται να ψωνισει απο Ελλαδα - απο Πατμανίδη (αντιπρόσωπος), θα παρετε τηλ, θα ζητήσετε τον Θοδωρή και θα του πειτε να σας τα φερει - μαζί του είχα μιλησει κι εγω τον Ιουλιο.
Για 120/70-19 και 170/60-17 που φοραω, κόστος 190 για παράδοση στο χερι, και.... τα 100ε προκαταβολη


Αλλιως ιντερνετικα οπως λεει ο Κωστας.

Εναλλακτικα μπορειτε να οργανωθειτε οσοι ενδιαφερεστε για το λαστιχο (με εχουν ρωτησει πριβε αρκετα ατομα), και να δουμε τι μπορει να γινει..
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Μάλιστα.... Οκ θα δω τι θα κάνω

Η αλήθεια είναι ότι ο λαστιχάς "μου", δεν ξέρει τι απέγιναν τα λάστιχα που είχα (πριν από 5 μήνες τα αλλάξαμε) και τώρα που ήθελα να τα ξανά βάλω δεν τα βρίσκει και μου πρότεινε να μου κόψει τιμή από τα καινούργια..... (ή να μου βάλει άλλα μεταχειρισμένα....)
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Εσείς οι Νότιοι () τα βρίσκετε τα Ε07+??? Γιατί ο λαστιχάς μου (λέμε τώρα για το "μου") λέει ότι ο αντιπρόσωπος των mitas στην Αθήνα του είπε ότι δεν έχουν έρθει ακόμα....
Θόδωρα κάνε ένα τηλ στον Γαβρίλο. Έχει μαγαζί στην Γιάννουλη Λάρισας
+302410591065
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Θόδωρα κάνε ένα τηλ στον Γαβρίλο. Έχει μαγαζί στην Γιάννουλη Λάρισας
+302410591065
Στον Κουτσολικακη?? Περιμένω απάντηση κι από εκεί

Ευχαριστώ
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ενα σχολιο για τα Ε07+: βγηκανε σαν βελτιωμενη εκδοση των Ε07 και συμφωνα με την Mitas, στις διαστασεις που βγαινει το Ε07+ το Ε07 θα παψει να βγαινει. Να πω οτι το Ε07+ ΔΕΝ βγαινει σε 90/90-21, οποτε οποιοσδηποτε με 21" θελει το Ε07+ πισω, θα πρεπει να βαλει το Ε07 μπροστα. Ο συνδυασμος τους ειναι "fully compatible" συμφωνα με την Mitas.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ενα σχολιο για τα Ε07+: βγηκανε σαν βελτιωμενη εκδοση των Ε07 και συμφωνα με την Mitas, στις διαστασεις που βγαινει το Ε07+ το Ε07 θα παψει να βγαινει. Να πω οτι το Ε07+ ΔΕΝ βγαινει σε 90/90-21, οποτε οποιοσδηποτε με 21" θελει το Ε07+ πισω, θα πρεπει να βαλει το Ε07 μπροστα. Ο συνδυασμος τους ειναι "fully compatible" συμφωνα με την Mitas.
Σύμφωνα με τον Χαλαση???
 

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07
Ενα σχολιο για τα Ε07+: βγηκανε σαν βελτιωμενη εκδοση των Ε07 και συμφωνα με την Mitas, στις διαστασεις που βγαινει το Ε07+ το Ε07 θα παψει να βγαινει. Να πω οτι το Ε07+ ΔΕΝ βγαινει σε 90/90-21, οποτε οποιοσδηποτε με 21" θελει το Ε07+ πισω, θα πρεπει να βαλει το Ε07 μπροστα. Ο συνδυασμος τους ειναι "fully compatible" συμφωνα με την Mitas.
Μπροστά αφού θα φοράμε το TKC80 ρε Γιώργη!
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Μπροστά αφού θα φοράμε το TKC80 ρε Γιώργη!
Εννοειται Γρεγκ ;) :ok: απλα καποιοι δε θελουν να ανακατευουν διαφορετικους τυπους μπρος-πισω, γι'αυτους ανεφερα οτι υπαρχει το Ε07 σε 90/90-21 που μπορει να μπει με το Ε07+ πισω.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Επίσης ξέχασα να πω στο θέμα του σκελετού, ότι είναι όντως κούτσουρο. Προχθές στη Θήβα ήμουν με 12psi μπρος πίσω. Και δεν έκανε κιχ η ζάντα. Με τα tkc 80 αν πέσω κάτω από τα 23-24 αρχίζουν τα γκντιν-γκνταν.
Απ'οτι ειδα στο site της Mitas, τα 120/70-19 κ 170/60-17 που φοραει το 1190S ΔΕΝ βγαινουν σε Dakar, οποτε αν και τα μη-Dakar εχουν τοσο σκληρα πλαϊνα θα υπαρχει πιθανον θεμα (ξε)ζανταρισμανος σε σκασιμο γι'αυτους που θα βαλουν το πισω με σαμπρελα πχ το 150/70-18. Αλεξ, μπορεις να επιβεβαιωσεις οτι δεν ητανε τα Dakar με την κιτρινη γραμμη?
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Το + δεν βγαίνει σε ντακαρ/οχι-ντακαρ, 1 εκδοση ειναι ολη κι ολη.
(Για μενα)
 
Τελευταία επεξεργασία:

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Το + δεν βγαίνει σε ντακαρ/οχι-ντακαρ, 1 εκδοση ειναι ολη κι ολη.
Συμφωνα με το site της Mitas για το E07+ τα 150/70-17 και 150/70-18 βγαινουν ΚΑΙ σε Dakar με την κιτρινη ριγα, ολα τα αλλα οχι. Αρα τελικα και τα μη-ντακαρ εχουν πολυ σκληρα πλαϊνα, να τοχουμε υπ'οψη.
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Συμφωνα με το site της Mitas για το E07+ τα 150/70-17 και 150/70-18 βγαινουν ΚΑΙ σε Dakar με την κιτρινη ριγα, ολα τα αλλα οχι.
Ναι, το προσθεσα μετα σε περιπτωση που δεν ηταν προφανες, αναφερομουν στις δικες μου διαστασεις!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Τα Ε07+ σε 150/70-18 σιγουρα βγαινουν και στις 2 εκδόσεις γιατι εχω και τα δυο (λογω λαθους παραγγελίας). Και οντως το απλο Ε07+ ειναι σκληρό αλλα το dakar ειναι απλα βραχος...
 
Top Bottom