λάστιχα ποια...?

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
Καλημέρα στη παρέα . Σε 40 μέρες έχει το πρόγραμμα 2500-3000 χιλιόμετρα σε Βαλκανικούς δρόμους με και σκέφτομαι και εγώ να δοκιμάσω το Dunlop Trailsmart...
2καβαλο τριβάλιτσο κτλ και καθότι απέχω πολύ απ το να στρίβω στα όρια της μηχανής θεωρρώ ότι θα είναι safe επιλογή. Με το Metzeler Next που φοράει τώρα δεν μπορώ να πω ότι δεν ήμουν ευχαριστημένος αλλά αν δε δοκιμάσουμε και κατι άλλο δε θα μπορούμε να ξέρουμε σωστά ?
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Καλημέρα στη παρέα . Σε 40 μέρες έχει το πρόγραμμα 2500-3000 χιλιόμετρα σε Βαλκανικούς δρόμους με και σκέφτομαι και εγώ να δοκιμάσω το Dunlop Trailsmart...
2καβαλο τριβάλιτσο κτλ και καθότι απέχω πολύ απ το να στρίβω στα όρια της μηχανής θεωρρώ ότι θα είναι safe επιλογή. Με το Metzeler Next που φοράει τώρα δεν μπορώ να πω ότι δεν ήμουν ευχαριστημένος αλλά αν δε δοκιμάσουμε και κατι άλλο δε θα μπορούμε να ξέρουμε σωστά ?
Πιο safe επιλογή γι αυτό που θες είναι τα Μπρίτζε Α40 ;)
 

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
φίλε @forester ανάμεσα σ αυτά τα 2 είμαι οπότε θα σε εμπιστευθώ ... Έτσι και αλλιώς αν δε δοκιμάσεις δε θα μάθεις !!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
φίλε @forester ανάμεσα σ αυτά τα 2 είμαι οπότε θα σε εμπιστευθώ ... Έτσι και αλλιώς αν δε δοκιμάσεις δε θα μάθεις !!
Είδατε του @gsmaniac τα λάστιχα τα Α40 εδω με 17000 χλμ.
Το λάστιχο δε μασάει σε φορτώματα και πολύωρα ταξίδια. Του αδερφού μου με 10000 χλμ, είναι σαν καινούρια, τα χάζευα χθες.
Εφόσον η χρήση που τα θες τώρα κατακαλόκαιρο, είναι ταξίδι 2κάβαλος και με τα σχετικά μπαγκάζια , τότε είναι μονόδρομος τα Α40!
Τα trailsmart θα τα ξεφτυλίσεις.... και βασικά με τόσο βάρος, δε χρειάζεσαι το κάτι παραπάνω σε κράτημα, στρίψιμο κλπ που προσφέρουν. Το βάρος και μόνο, σου δίνει όση πρόσφυση θες σε κάθε επιφάνεια, ειδικά σε ρυθμούς ταξιδιού κι όχι σε ρυθμούς "κυνηγητού" ;)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Σαφής και κατατοπιστικός όπως πάντα . :thanx:
Οτι ξερει εγω του τα μάθα και τωρα παιρνει πιο πολλα Λαικ απο μενα
 

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
Οτι ξερει εγω του τα μάθα και τωρα παιρνει πιο πολλα Λαικ απο μενα
Ναι αλλά εσένα όσα παίρνεις είναι αδιευκρίνηστα- απροσδιόριστα τα οποία έχουν ειδικό βάρος!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ναι αλλά εσένα όσα παίρνεις είναι αδιευκρίνηστα- απροσδιόριστα τα οποία έχουν ειδικό βάρος!
Ε ναι !!!
( Μαρεσεις )
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Οτι ξερει εγω του τα μάθα και τωρα παιρνει πιο πολλα Λαικ απο μενα
Επιβεβαιώνω!
ρισπεκτ 2 δε μαστερ :)
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Θα αλλάξω λάστιχα τέλος του μήνα ώστε να είμαι φρέσκος Και για το διήμερο και ήθελα να σας ρωτήσω απόψεις ανάμεσα σε trailsmart και scorpion trail 2 σε caponord 1000. Φοράω ήδη τα trailsmart και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος μετά από 13.000 χιλιόμετρα αλλά πλέον έγιναν τετράγωνα.

βλέπω ότι κανένας δεν έχει να πει κακό λόγο για το trailsmart (εκτός ίσως από την αντοχή του σε εθνικη, την οποία ούτως ή άλλως αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβανι), ενώ διάβασα αρκετά αρνητικά για τα scorpion...

Έφυγα για trailsmart στα 220 ξανά.

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
@dimos47ki7 και πολυ καλα θα κανεις.
Εσυ που τα εχεις συνηθισει, θα σου κακοφανει καθε αλλη επιλογη ;)
 
Top Bottom