λαστιχο για adventure lc8

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays


Για το tkc70 δε μιλάς εδώ;;;;;




Sent from my iPhone using Tapatalk
Ενα δικιο το εχεις....

Αλλο εννουσα και αλλιως το εγραψα. Εξ αλλου ειπα παρα κατω πως καθαρα ασφαλτο αξιζει το conti trail 2.

Εν παση περιπτωση. Ειναι και αλλα που θελω να γραψω για την διαφορα των 2 αλλα θα σεντονιασουμε.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Ενα δικιο το εχεις....

Αλλο εννουσα και αλλιως το εγραψα. Εξ αλλου ειπα παρα κατω πως καθαρα ασφαλτο αξιζει το conti trail 2.

Εν παση περιπτωση. Ειναι και αλλα που θελω να γραψω για την διαφορα των 2 αλλα θα σεντονιασουμε.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Δεκτή η συγνώμη σου αγόρι μου!!!!
Χαχαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Στείλε του κοπελιοϋ το 1190 για κάνα μήνα να ξεθυμάνει,να πατσίσετε κιόλα,2 βδομάδες χωρίς 990 έχει ΦΡΙΚΑΡΕΙ!!!:ha
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Επειτα απο συζητηση με το λαστιχα μου ο οποιος εχει και αυτος ενα αφρικα με έπεισε οτι για τη χρηση που κανω, δηλαδη κυριως δρομο, η ιδανικοτερη επιλογη ειναι το scorpion trail 2...τα χρησιμοποιει και ο ιδιος στο αφρικα του οποτε μαλλον δε μου ελεγε μπουρδες

Οποτε μαλλον για εκει με βλεπω τελικα
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
δοκιμασα 1η φορα το mt90 στο μηχανακι... ολα καλα! ωραιο μεσα στην αθηνα! γλιστραει οπου ειναι καθρεφτης ο δρομος.. κανενα προβλημα..

στο οδοιπορικο στο λεωνιδιο με αρκετη βροχη το λαστιχο ηταν υποδειγματικο! δεν εχω ξαναπαει ετσι σε βρεγμενο, δεν σε προδιδει ποτε.
ΠΡΟΣΟΧΗ δεν λεω οτι αν παρεις το μηχανακι και προσπαθησεις να το μπαντιλικωσεις δεν θα τα καταφερεις.. αλλα αν πηγαινεις με σταθερο ρυθμο (ειτε αργο ειτε γρηγορο οπως πηγαιναμε) δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα..
τωρα μενει να δουμε και διαρκεια.. επειδη εχω ακουσει οτι δεν κραταει πολυ προσεχω γενικα δεν το σπινιαρω..

επειδη δεν το βρισκετε το εβαλα πριν κανα μηνα στο wheelcity (αν επιτρεπεται)
:friendship:
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
δοκιμασα 1η φορα το mt90 στο μηχανακι... ολα καλα! ωραιο μεσα στην αθηνα! γλιστραει οπου ειναι καθρεφτης ο δρομος.. κανενα προβλημα..

στο οδοιπορικο στο λεωνιδιο με αρκετη βροχη το λαστιχο ηταν υποδειγματικο! δεν εχω ξαναπαει ετσι σε βρεγμενο, δεν σε προδιδει ποτε.
ΠΡΟΣΟΧΗ δεν λεω οτι αν παρεις το μηχανακι και προσπαθησεις να το μπαντιλικωσεις δεν θα τα καταφερεις.. αλλα αν πηγαινεις με σταθερο ρυθμο (ειτε αργο ειτε γρηγορο οπως πηγαιναμε) δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα..
τωρα μενει να δουμε και διαρκεια.. επειδη εχω ακουσει οτι δεν κραταει πολυ προσεχω γενικα δεν το σπινιαρω..

επειδη δεν το βρισκετε το εβαλα πριν κανα μηνα στο wheelcity (αν επιτρεπεται)
:friendship:
Αυτο ειναι το λαστιχο για αυτο το μηχανακι.Και με λογικη χρηση κραταει γυρω στις 20 με 22000 με ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
όταν βλέπω πενταψήφια νούμερα, με το 2 μπροστά και μιλάμε για on/off λάστιχα, με πιάνει ένα τρέμουλο

:brr::brr::brr:
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
ε καλα οχι και 22000.. τα heidenau που ειναι σκληρα σχετικα με τα mt90 μου κρατησαν 15500 (ασφαλτο-χωμα) και στην ουσια 12-13Κ δουλευαν.. μετα τιποτα. αυτα πιστευω με πολυ ηπια χρηση θα βγαλουν ενα 10αρι.. χωρις χωματα και πολυ σμουθ χρηση στην ασφαλτο!
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Tα 10κ για ενα πισω μτ90 ειναι ρεαλιστικο νουμερο αποδοσης για καποιον που οδηγαει ζοριζοντας λιγο το λαστιχο αλλα χωρις να το λιωνει με καγκουριες οπως παντες σπινιαρισματα κλπ...εμενα βγηκε στα 7-8κ οφφ αλλα αυτο με fcr και ρυθμισματα οποτε ειχε αρκετη χρηση τερμα γκαζι απο χαμηλες ταχυτητες...επισης εθνικη σταθερα με ταυχτητες 160 μονος η διπλος...

Ρεαλιστικη προσδοκια χιλιομετρων για το μτ θα ελεγα πως ειναι 10 αμα δε το ζοριζεις, μιλαμε να εχεις λαστιχο πισω στο τελος με προσφυση απλα θα εχει τετραγωνισει. 20κ με αυτα τα λαστιχα μαλλον μιλαμε για οδηγηση που θα σε περνανε καο τα ποδηλατα σε ανηφορες
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
ε καλα οχι και 22000.. τα heidenau που ειναι σκληρα σχετικα με τα mt90 μου κρατησαν 15500 (ασφαλτο-χωμα) και στην ουσια 12-13Κ δουλευαν.. μετα τιποτα. αυτα πιστευω με πολυ ηπια χρηση θα βγαλουν ενα 10αρι.. χωρις χωματα και πολυ σμουθ χρηση στην ασφαλτο!
έτσι ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Tα 10κ για ενα πισω μτ90 ειναι ρεαλιστικο νουμερο αποδοσης για καποιον που οδηγαει ζοριζοντας λιγο το λαστιχο αλλα χωρις να το λιωνει με καγκουριες οπως παντες σπινιαρισματα κλπ...εμενα βγηκε στα 7-8κ οφφ αλλα αυτο με fcr και ρυθμισεις οποτε ειχε αρκετη χρηση τερμα γκαζι απο χαμηλες ταχυτητες...επισης εθνικη σταθερα με ταυχτητες 160 μονος η διπλος...

Ρεαλιστικη προσδοκια χιλιομετρων για το μτ θα ελεγα πως ειναι 10 αμα δε το ζοριζεις, μιλαμε να εχεις λαστιχο πισω στο τελος με προσφυση απλα θα εχει τετραγωνισει. 20κ με αυτα τα λαστιχα μαλλον μιλαμε για οδηγηση που θα σε περνανε καο τα ποδηλατα σε ανηφορες
σωστα ;)
 

chaosm

Μέλος
Μιας και η χρήση που κάνω είναι συγκεκριμένη είπα να δοκιμάσω τα metzeler tourance next. Υπήρχαν λίγα κομμάτια και χρειάστηκε παραγγελία. Τα mt 90 δεν τα βρήκα πουθενά. Κ όσα έβρισκα ήταν μόνο το μπροστά
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Νομιζω παει για καταργηση το λαστιχο, ειναι παρα πολλα χρονια στην παραγωγη εξ αλλου
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Tα 10κ για ενα πισω μτ90 ειναι ρεαλιστικο νουμερο αποδοσης για καποιον που οδηγαει ζοριζοντας λιγο το λαστιχο αλλα χωρις να το λιωνει με καγκουριες οπως παντες σπινιαρισματα κλπ...εμενα βγηκε στα 7-8κ οφφ αλλα αυτο με fcr και ρυθμισματα οποτε ειχε αρκετη χρηση τερμα γκαζι απο χαμηλες ταχυτητες...επισης εθνικη σταθερα με ταυχτητες 160 μονος η διπλος...

Ρεαλιστικη προσδοκια χιλιομετρων για το μτ θα ελεγα πως ειναι 10 αμα δε το ζοριζεις, μιλαμε να εχεις λαστιχο πισω στο τελος με προσφυση απλα θα εχει τετραγωνισει. 20κ με αυτα τα λαστιχα μαλλον μιλαμε για οδηγηση που θα σε περνανε καο τα ποδηλατα σε ανηφορες
Και για του λόγου το αληθές μετά από περίπου 5000χλμ

Μάλλον ακατόρθωτο το 20000....
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Και για του λόγου το αληθές μετά από περίπου 5000χλμ

Μάλλον ακατόρθωτο το 20000....

Έχω έναν πολύ καλό, και παιδικό φίλο με 990 στη γειτονιά μου. Πίνουμε καφέ πολύ συχνά στο συνεργείο του (φαναρτζής). Αυτά τα ΜΤ90 πάντα έτσι τα βλέπω μετά από 5 έως 7000 χλμ μάξιμουμ, χρόνια τώρα!!!!
Πώς μπορεί κάποιος να βγάλει 20000, τι να πω;
Η εικόνα φίλος @sothrhs είναι γνωστή, όπως ακριβώς την έβαλες!
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Πώς μπορεί κάποιος να βγάλει 20000, τι να πω;
Με τον ίδιο τρόπο που κάποιος αλλάζει αλυσιδογραναζα μετά από 60,100,η και 150000 χλμ.......
Τεσπα δε λέω κάτι άλλο....
Γνωρίζω πως επειδή δε το χρησιμοποιώ το μηχανάκι καθημερινά ότι θα βγάλω κάνα 3-4000 ακόμα,δλδ για μένα το καλοκαίρι
Μετά βλεπουμε, ας είμαστε καλα:)
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Στείλε του κοπελιοϋ το 1190 για κάνα μήνα να ξεθυμάνει,να πατσίσετε κιόλα,2 βδομάδες χωρίς 990 έχει ΦΡΙΚΑΡΕΙ!!!:ha
.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Το 20.000 χλμ ειναι μη ρεαλιστικο νουμερο για MT90. Γυρω στα 10,000-12,000 με νορμαλ οδηγηση νομιζω ειναι πιο ρεαλιστικο!
 

martinacos

Μέλος
Όνομα
anestis
Μοτό
Ktm 950 adventure
Kαλησπέρα,ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο για χρήση on road περισσότερο?Απο τα trailsmart δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Ευχαριστώ
 
Top Bottom