οδικοι αξονες αλβανια

intruder

Μέλος
Περιοχή
Καζανη
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟς
Μοτό
SUZUKI GSX1250FA ''ADVENTURE''
προσφατα γνωστος οδηγος της εταιριας που δουλευω που καταγεται απο αλβανια κ ανεβαινει συχνα πυκνα,μου ανακοινωσε οτι ο οδικος αξονα κορυτσα- τιρανα εχει ανοιξει.
περσι σε μια διασχισει της αλβανια απο μαυροβουνιο εως τιρανα ο δρομος ηταν ανοιχτος κ καναμε περιπου 1.5 ωρα.
απο τιρανα κ κατω πηγαμε απο τον ''παλιο'' απο το βουνο,αλλα βλεπαμε τα συνεργεια να δουλευουν με ζηλο κτι συραγγες.
ξερει κανεις εαν δοθηκε οντως στην κυκλοφορια.?υπολογιζω εαν δοθηκε απο κρυσταλοπηγη εως σκοδρα θα ειναι περι τις 4 ωριτσες
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ενδιαφέρον!!!!:thinking:
 

vpentza

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
βασίλης
Μοτό
R1200GS SE 2010
υπάρχει πληροφορία εάν από Κακαβιά προς Φίερ, ο καινούριος δρόμος εχει τελειώσει ???? αυτός που περνά μπροστά από Αργυρόκαστρο, εννοώ.....Εάν ναι, η Αλβανία γίνεται αρκετά κοντινός προορισμός
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
προσφατα γνωστος οδηγος της εταιριας που δουλευω που καταγεται απο αλβανια κ ανεβαινει συχνα πυκνα,μου ανακοινωσε οτι ο οδικος αξονα κορυτσα- τιρανα εχει ανοιξει.
περσι σε μια διασχισει της αλβανια απο μαυροβουνιο εως τιρανα ο δρομος ηταν ανοιχτος κ καναμε περιπου 1.5 ωρα.
απο τιρανα κ κατω πηγαμε απο τον ''παλιο'' απο το βουνο,αλλα βλεπαμε τα συνεργεια να δουλευουν με ζηλο κτι συραγγες.
ξερει κανεις εαν δοθηκε οντως στην κυκλοφορια.?υπολογιζω εαν δοθηκε απο κρυσταλοπηγη εως σκοδρα θα ειναι περι τις 4 ωριτσες
Αν εννοείς Τίρανα Κορυτσά μέσω Ελβασαν Λιβρατσι Κορυτσά είναι υπό κατασκευή απο Τιρανα μέχρι Ελβασαν, έχουν κάνει σήραγγες κλπ αλλά προφανώς θα εννοείς, νέα χάραξη. ... γιά αυτό δεν γνωρίζω. ..

from wolves city's boy
 

elis_GS

Μέλος
Περιοχή
Tirana - Albania
Όνομα
elis
Μοτό
2015 BMW R1200GSA LC
Τίρανα - Ελμπασάν έχει τελείωση η εθνική, αλλα είναι μονή λωρίδα σε κάποια σημεία του δρόμου, ακόμη δεν έχει ολοκληρωθεί το έργο.

ενώ στο pogradec ακόμη δεν έχουν ολοκληρωθεί τα έργα, πιθανόν να τελειώσουν κατά τον αύγουστο(δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά)
 

GEORGE

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ-ΛΟΥΤΡΑΚΙ
Όνομα
Γιωργος
το καλοκαιρι στο Αργυροκαστρο που περασα ,ειχε ενα μικρο κοματι που το κατασκευαζανε ,πρεπει να ειναι ετοιμο.κακαβια-σκοδρα δεν υπαρχει προβλημα
 

elis_GS

Μέλος
Περιοχή
Tirana - Albania
Όνομα
elis
Μοτό
2015 BMW R1200GSA LC
υπάρχει πληροφορία εάν από Κακαβιά προς Φίερ, ο καινούριος δρόμος εχει τελειώσει ???? αυτός που περνά μπροστά από Αργυρόκαστρο, εννοώ.....Εάν ναι, η Αλβανία γίνεται αρκετά κοντινός προορισμός
δεν είναι ολοκλήρους έτοιμο, υπάρχει ακόμη αυτό το μικρό κομμάτι που αναφέρει ο φίλος μας @GEORGE
 

elis_GS

Μέλος
Περιοχή
Tirana - Albania
Όνομα
elis
Μοτό
2015 BMW R1200GSA LC
δεν ξέρω τη συμβαίνει στην απάντηση μου ! παρακαλώ έναν moderator να διαγράψει της πολλαπλές απαντήσεις
 

korobilis7

Μέλος
Περιοχή
rentis
Όνομα
kostas
Μοτό
AFRICA TWIN XRV 750 rd07a
Προτεινομενη διαδρομη απο κακαβια προς valbona valey?
Συνδιασμος ,οσο το δυνατον ενδιαφερουσα και με καλο οδοστρομα.
 

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
korobilis7 απο την παραλιακη θα κανεις καναδυο ωρες παραπανω,αλλα αξιζει τον κοπο.

Εχει καποια σχετικα σφιχτα κομματια,αλλα ειναι πολυ πιο ομορφη η διαδρομη.
Kαι εγώ που θέλω διάσχιση της Αλβανίας για να φτάσω την ίδια μέρα Κοτόρ μου αρέσει αυτή η διαδρομή αλλά μου φαίνονται πολλές ωρές για 490 χιλ....
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Συντεκνε εσυ αποφασιζεις.Δεν υπαρχει καποια αλλη διαδρομη που να αξιζει τον κοπο και να μην σε φορτωνει χιλιομετρα.
 

korobilis7

Μέλος
Περιοχή
rentis
Όνομα
kostas
Μοτό
AFRICA TWIN XRV 750 rd07a
Ευχαριστω παναγιωτη.
Η αληθεια ειναι οτι θα περασουμε κυριακη και φανταζομαι πολυ κοσμο στα παράλια.
Τεσπα.
Οπως μας την σβουριξει...
 

STELTH

Μέλος
Περιοχή
ΧΙΟΣ-ΑΘΗΝΑ-ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Όνομα
ΣΤΕΛΙΟΣ
Μοτό
GS 1200 ADV DOHC
TRICITY 125 YAMAHA
Kαι εγώ που θέλω διάσχιση της Αλβανίας για να φτάσω την ίδια μέρα Κοτόρ μου αρέσει αυτή η διαδρομή αλλά μου φαίνονται πολλές ωρές για 490 χιλ....
Μια απο τα ιδια θελω να περασω γρηγορα για να προλαβω ,για αυτο ρωταω ποια ειναι η πιο γρηγορη διαδρομη για να διασχισω την Αλβανια κ σε ποια κατασταση ειναι το οδικο δικτιο ,αλλαξε κ η διαδρομη κ μαλλον θα μπω απο Κρυσταλλοπηγη Ελμπασαν Τιρανα ,εχουμε καποια καινουρια ενημερωση?
 

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
Μια απο τα ιδια θελω να περασω γρηγορα για να προλαβω ,για αυτο ρωταω ποια ειναι η πιο γρηγορη διαδρομη για να διασχισω την Αλβανια κ σε ποια κατασταση ειναι το οδικο δικτιο ,αλλαξε κ η διαδρομη κ μαλλον θα μπω απο Κρυσταλλοπηγη Ελμπασαν Τιρανα ,εχουμε καποια καινουρια ενημερωση?
Πότε θα το κάνεις ;;; εμείς ανεβήκαμε απ την Κακαβιά τον sh4 ο δρόμος σε ελάχιστα σημεία είχε θεμα ... βέβαια πριν τα Τιρανα παρα πολυ κίνηση και με 34 βαθμούς οι γυναίκες ήθελαν καθε 90 -100 λεπτά στάση ... ανεβήκαμε σε 8 ώρες Κοτορ και πηγαίναμε +10 απ τα όρια ταχύτητας ... τα οποία ειναι εκνευριστικά χαμηλά .... βέβαια απ την άλλη σε 4 μπλόκα που πέσαμε κανένα δε μας σταμάτησε !!! την Κυριακή που θα κατέβουμε ξανα λέμε να δοκιμάσουμε ελμπασαν ... θα σου πω απο Δευτέρα νεότερα ....
 

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
22 Αυγουστου λεω ,περιμενω νεοτερα φιλε μου ,καλα χιλιομετρα να εχετε !!!
Καλησπέρα ! Κατεβήκαμε λοιπόν πάλι απο sh4 / Ε853 και όλα καλά . Είχε 38 κολλημένους και κίνηση αρκετή και κάναμε Ουλτσιν- Κακαβιά 5:20 πάνω στη μηχανή .. Με 3 στάσεις 20 λεπτές ! Συνολικά λοιπόν 6:20! Ο δρόμος εκτός 2 χιλιομέτρων στο Τεπελένι που τον ασφαλτοστρώνουν δεν έχει θέμα . Μια χαρά .
Κινούμασταν πάντα + 20 απ τα όρια ταχύτητας οπότε ούτε στα μπλόκα μας σταμάτησαν .
Αν ταξίδευα μόνος θα πήγαινα απ το δρόμο που λέει ο Παναγιώτης αλλά δικάβαλοι 2 μηχανές φορτωμένες είναι η καλύτερη επιλογή .
 
Top Bottom