προταση για γαντια

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Ειμαι νεος αναβατης και δεν εχω παρει γαντια ακομα,και σημερα το πρωι την ακουσαν λιγο τα χερια μου,καποια οικονομικη προταση μεχρι 50€?
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Εξαρταται για το αν θες ανεση στην οδηγηση ή να ειναι ζεστα, περα απο αδιαβροχα. Συνηθως τα χειμερινα ζεστα γαντια ειναι χοντρα και δεν εχεις καλη αισθηση στα γκριπ και τις μανετες.
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Θελω να εχουν καλη προστασια ,δεν με ενδιαφερει να ειναι κουβερτες,θελω να εχω καλη αισθηση στον χειρισμο!
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Και εγω τα five ειχα για αρκετα χρονια.
Ειναι μια χαρα για τα 50 ευρω που τα ειχα παρει...
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Θελω να εχουν καλη προστασια ,δεν με ενδιαφερει να ειναι κουβερτες,θελω να εχω καλη αισθηση στον χειρισμο!
Clover WP,κοστιζουν κανα 15αρι παραπανω αλλα κανουν με βεβαιοτητα οσα ζητας.
Τα χω 8 χρονια,σκυλοι.
 

nikos_pc

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
TIGER 800 XC

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Θελω να εχουν καλη προστασια ,δεν με ενδιαφερει να ειναι κουβερτες,θελω να εχω καλη αισθηση στον χειρισμο!
Ναι αλλα το νημα ξεκινησε λέγοντας οτι ψάχνεις γάντια επειδη τα χερια σου την άκουσαν, προφανως απο κρυο και βροχη.

Τεσπα, εγω σου προτείνω να πας να δοκιμασεις σε ενα μαγαζι γαντια της Nordcap ή αλλων παρεμφερων εταιριων που ειναι φτηνά αλλα αρκετα καλα, γιατι το γαντι οσα και να σου πω εγω και ο Μακης και ο Τακης δεν ειναι ουτε μπουφαν ουτε κρανος, εχει να κανει 100% με την αισθηση που σου δίνει . Συμβουλή που μου εδωσε πριν πολλα χρονια ενας σοφος γεροντας στο Θιβετ (το σκυλαδικο στην εθνικη) : αν βρεις γαντακι που σου αρεσει, δοκιμασε το στα γκριπ της μηχανης σου ή βρες στο μαγαζί καλύμματα γκριπ, τιμονομπαρα κατι τελος παντων να δοκιμάσεις το γαντι πως "καθεται" οταν η παλαμη σου κλεινει.

Επίσης μαζεψε αλλα 50€ να βαλεις θερμαινομενα γκριπ της Oxford ωστε να φορας ανετα (ακομη και καλοκαιρινα) γάντια 340 μερες το χρονο.
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Θερμενομενα γκριπ εχω αλλα εχουν χαλσει ,θα τα φτιαξω μαλλον οποτε και μετα θα κοιταξω, παντως σημερα που εβαλα που εβαλα καποια στρατιωτικου τυπου που εχω(M-PACT GLOVE - MULTICAM - Γάντια - ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ) ημουν κομπλε.
 
Top Bottom