σΚΤΜοΠύραυλος -ή- ΜπεΜπεδοΜονόδρομος ???

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Τα μηχανάκια είναι ξεκάθαρα για το χαρακτήρα του το κάθε ένα.

Προσωπικά νομίζω δεν υπάρχει κανένα μέτρο σύγκρισης ούτε καν μπορούμε να τα συγκρίνουμε.
(Δεν μπορώ να καταλάβω πως τα έχουμε καταφέρει εμεις μέχρι στιγμής)

Αν μπει κάποιος στη διαδικασία να συγκρινει ποιο από τα δυο θέλει, τα οποία προέρχονται από διαφορετικό πλανητη-απευθύνονται σε άλλο κοινό το κάθε ένα- φτιάχτηκαν για εντελώς διαφορετικά πράγματα, δεν μπορώ να το περιγράψω διαφορετικά...

Την ψυχολογική διαταραχή την έχει αυτός που έχει και το δίλημμα :p
Και μετά σου φταίει το κτμ ή σου φταίει το bmw.... εμμμ ρε μάστορα!!
Και τα δυο καλά είναι αλλά εσυ δεν ξέρεις τι θες!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τα μηχανάκια είναι ξεκάθαρα για το χαρακτήρα του το κάθε ένα.

Προσωπικά νομίζω δεν υπάρχει κανένα μέτρο σύγκρισης ούτε καν μπορούμε να τα συγκρίνουμε.
(Δεν μπορώ να καταλάβω πως τα έχουμε καταφέρει εμεις μέχρι στιγμής)

Αν μπει κάποιος στη διαδικασία να συγκρινει ποιο από τα δυο θέλει, τα οποία προέρχονται από διαφορετικό πλανητη-απευθύνονται σε άλλο κοινό το κάθε ένα- φτιάχτηκαν για εντελώς διαφορετικά πράγματα, δεν μπορώ να το περιγράψω διαφορετικά...

Την ψυχολογική διαταραχή την έχει αυτός που έχει και το δίλημμα :p
Και μετά σου φταίει το κτμ ή σου φταίει το bmw.... εμμμ ρε μάστορα!!
Και τα δυο καλά είναι αλλά εσυ δεν ξέρεις τι θες!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Το πιο σωστό!!! ;)
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Στη ντελική, βάζεις ένα rekluse (έτσι γράφεται;) και το κάνεις παπί...και στο χώμα.
Στανταρ στην rekluse ειχαν Ελληνα marketing manager και φυσικα ο θεουλης εδωσε το ονομα απο την ''ρεκλα''
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Στανταρ στην rekluse ειχαν Ελληνα marketing manager και φυσικα ο θεουλης εδωσε το ονομα απο την ''ρεκλα''
Χαχαχαα! Με σήμα το φραπέ!

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Μόλις έδωσα το τζιεσοχτακοσια λεω τι να πάρω, μιας και την είχα δει μπεμβε κατάσταση και με έψηνε και η κερά μου λεω πάμε για τζιεσαντβεντσουρχιλιαδιακοσα
Πάω το βλέπω, ωραίο, το δοκιμάζω.....
Παιδιά ευχαριστώ.. βαρύς προβληματισμός σκέπασε το βλέμμα μου, μια χαρά ήταν το 800 και τοδωσα...
Τι ΕΙΠΕΣ τωρα!!!Μα ΑΚΡΙΒΩΣ την ιδια σκεψη εκανα...και μενω εδω...και καραγουσταρω...:stm::inlove: I LOVE my GS
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Παντως αν σημερα ημουν στο διλημμα του ερωτηματος ΚΤΜ990adv ή R1200GS για να δωσω το 800αρι μου:inlove: τοτε σιγουρα θα διαλεγα ΑΥΤΟ σε μεταχειρω!!!:happy:και ενα χωματινο μικροτερο για χωματα
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ αδυνατώ να φανταστώ έναν άνθρωπο να έχει δίλημμα ανάμεσα σε ένα 990 και ένα 1200GS! Είναι σαν να λέμε θα πάρω Mazda RX8 η Audi A4 Quattro. ΝΑΙ, αν πεις οτι θέλω να πάρω μια μοτοσυκλέτα τις λες μοτοσυκλέτες και τις 2 και αν είσαι απο αυτους που βάζεις τίτλους τις λες και τις 2 on-off αλλά απο εκεί και πέρα τί κοινό μπορεί να έχουν αυτές οι 2 μοτοσυκλέτες? Είναι τόσο μακρυά σε φιλοσοφία που είναι άτοπο κάν να τις συγκρίνουμε.

Θα μου πεις υπάρχουν άνθρωποι που έχουν πάρει 990 και δεν έχουν πατήσει ούτε σκόνη και άνθρωποι που έχουν GS και δεν έχουν περάσει ποτέ διόδια.. Ναι, ο άνθρωπος είναι περίεργο όν!!

Αν πλησιάζει ένα ΚΤΜ στην φιλοσοφία του GS αυτό είναι πλέον το 1290, αλλά το 990 δεν νομίζω.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μα γι αυτό ρώτησα εξ αρχής τον Κώστα @el-Gatto αν πρόκειται γι αυτόν τον ίδιο....
Ξέρω τι είναι, τι έχει , τι του λειπει οποτε η απάντηση υπάρχει ;)
Αλλά το αφήνει ασχολίαστο για να σεντονιάζει τζάμπα ο κόΖμος.

Σίγουρα το ερώτημα του τίτλου, όπως είπε ο Βαγγέλης κι ο Γιάννης πριν κάμποσα ποστ, απλώς δεν τίθεται! Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.



ΥΓ : κι είπα το πρωί ότι σ αυτό το θέμα δε θα γραψω:D:D:D:D:D
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST
Το κάψαμε.....και είχε τα φόντα να γίνει ωραίο θέμα, αν έγραφαν μόνο αυτοί που είχαν και τα 2:(
Μάλλον φταίει ο καιρός...:rolleyes:
Δεν έχει πλάκα να διαβάζεις απόψεις ανθρώπων που έχουν επιχειρήματα.
 
Top Bottom