τεχνικα προβληματα χαρτογραφησης....

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Γιωργο μην ακούς κανενα !!!
Εγω θα στα πω ολα !!!!
Τι πρεπει και τι δε πρεπει
Βασικά πρεπει να παρεις ενα φυλαχτό και μια εικόνα της Παναγίας
Μετα ενα όνειροκριτη
Νομιζω οτι αυτα ειναι αρκετα και με μια δόση τύχης ολα παντα θα πηγαίνουν καλα !!!!
Και ουτε σκοτούρες ουτε τιποτα !!
( βάλε ομως και ενα τρακινγκ τζιπιες για την μηχανη , οταν θα σε ψάχνουν τουλαχιστον να βρούνε την μηχανη κάπου εκει θα εισαι και εσυ )
Αυτα απο εμενα και θεωρώ το θεμα λειξαν καλο ξημέρωμα να εχουμε
:hh::prft::wtng:
Σπαμ οφ:fls:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Γιωργο μην ακούς κανενα !!!
Εγω θα στα πω ολα !!!!
Τι πρεπει και τι δε πρεπει
Βασικά πρεπει να παρεις ενα φυλαχτό και μια εικόνα της Παναγίας
Μετα ενα όνειροκριτη
Νομιζω οτι αυτα ειναι αρκετα και με μια δόση τύχης ολα παντα θα πηγαίνουν καλα !!!!
Και ουτε σκοτούρες ουτε τιποτα !!
( βάλε ομως και ενα τρακινγκ τζιπιες για την μηχανη , οταν θα σε ψάχνουν τουλαχιστον να βρούνε την μηχανη κάπου εκει θα εισαι και εσυ )
Αυτα απο εμενα και θεωρώ το θεμα λειξαν καλο ξημέρωμα να εχουμε
:hh::prft::wtng:
Σπαμ οφ:fls:
Φ.Α.Ρ.Σ.Α. speaking......:yrk:


:ha:ha:ha:ha:ha:ha:ha:ha:ha:ha:ha:ha
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
μητσο νομιζω οτι η λυση του ευθυμη ειναι η πιο ευκολη....
με αυτη θα ξεκινησω και βλεπουμε...https://rever.co/
ευκολη για σας με τα σμαρτφον..
εγω παλευω με κινητο με κομβια ακομα
:cool:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
ευκολη για σας με τα σμαρτφον..
εγω παλευω με κινητο με κομβια ακομα
:cool:
τα ιδια θεματα εχουμε....:UH:
εχω ενα νοκια c3...
αυτο που πατας τα κουμπια με οδοντογλυφιδα και φορας τηλεφακους για να βλεπεις τα πληκτρα...:D:D:D
εγω θα παρω δανεικο ....:ok:
της κορης μου...:inlove:
θα ''φαω'' και κανα δυο μερες να το μαθω....:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 
Τελευταία επεξεργασία:

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Για iOS τουλάχιστον θέλει 6 ευρώ μηνιαία συνδρομή ή 60 ευρώ το χρόνο για να σου ξεκλειδώσει τους offline χάρτες. (Το οποίο θεωρώ και το πιο χρήσιμο feature σε αυτά τα μπλιμπλίκια, γιατί στα περισσότερα κορφοβούνια σιγά μην έχεις σήμα και 3/4G ).
Έχω αρχίσει να καταλήγω πως σαν ένα καλό Navi..τίποτα.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Για iOS τουλάχιστον θέλει 6 ευρώ μηνιαία συνδρομή ή 60 ευρώ το χρόνο για να σου ξεκλειδώσει τους offline χάρτες. (Το οποίο θεωρώ και το πιο χρήσιμο feature σε αυτά τα μπλιμπλίκια, γιατί στα περισσότερα κορφοβούνια σιγά μην έχεις σήμα και 3/4G ).
Έχω αρχίσει να καταλήγω πως σαν ένα καλό Navi..τίποτα.
στο wikiloc αναφερε να υποθεσω...γιατι αυτο ναι, ισχυει...
στο rever δεν ειδα κατι τετοιο...για android...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λοιπόν......το rever το δοκίμασα πρωινιατικα με το τρελό φορτηγο.
Λειτουργεί χωρίς Internet και το μόνο που χρειάζεται είναι να ενεργοποιησουμε το GPS του κινητού.
Έχει πολλές επιλογές και πληροφορίες και φαίνεται πολύ καλή επιλογή



advφον
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Λοιπόν......το rever το δοκίμασα πρωινιατικα με το τρελό φορτηγο.
Λειτουργεί χωρίς Internet και το μόνο που χρειάζεται είναι να ενεργοποιησουμε το GPS του κινητού.
Έχει πολλές επιλογές και πληροφορίες και φαίνεται πολύ καλή επιλογή



advφον
Γιες!
Επιπλέον όπως πχ στα social media, βρίσκεις τους φίλους σου που έχουν και αυτοί την συγκεκριμένη εφαρμογή και μοιράζεσαι αν θες μαζί τους τις διαδρομές που επιλεγεις.
Στις ρυθμίσεις έχει επιλογή να μην κλειδώνει το τηλέφωνο αυτόματα όταν η εφαρμογή είναι σε χρήση και μπορείς μέσω υπολογιστή να σχεδιάσεις κιόλας μια διαδρομή.
Τέλος, υπάρχει μια ομάδα υποστήριξης που είναι σε ανοιχτή επικοινωνία μαζί με τους χρήστες, πάλι μέσω του app και απαντάνε εντός μικρού διαστήματος σε ερωτήσεις απορίες που τυχόν προκύπτουν.
Αυτά είναι μεταξύ άλλων κάποια ωραία χαρακτηριστικά της.
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
στο wikiloc αναφερε να υποθεσω...γιατι αυτο ναι, ισχυει...
στο rever δεν ειδα κατι τετοιο...για android...
Για το Rever λέω, η apple θέλει λεφτά.. (ρε που μπλέξαμε με τους παλιοχαρακτήρες..:p )
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Εγώ σας λέω και να το θυμηθείτε: το Rever θα χρησιμοποιούμε όλοι σε μερικά χρόνια (οχι πολυ μακριά από τώρα).
Δεν είναι τυχαίο που μεγάλες εταιρίες όπως η BMW συνεργάζονται μαζί τους και θα το τοποθετούν κατευθείαν στις μοτοσυκλέτες.

Όταν το εγκατέστησα εγω και έφτιαξα λογαριασμό (Φεβ. 2016, δηλαδή πριν 1 χρόνο) ήταν άχρηστο γιατί έπαιζε μόνο Αμερική.
Το έφτιαξαν κάτι φίλοι που τριγυρνούσαν σε ερημικά τοπία στην Baja, μετά άρχισε να διαδίδεται και να γίνεται ευρύτερα γνωστό.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ σας λέω και να το θυμηθείτε: το Rever θα χρησιμοποιούμε όλοι σε μερικά χρόνια (οχι πολυ μακριά από τώρα).
Δεν είναι τυχαίο που μεγάλες εταιρίες όπως η BMW συνεργάζονται μαζί τους και θα το τοποθετούν κατευθείαν στις μοτοσυκλέτες.

Όταν το εγκατέστησα εγω και έφτιαξα λογαριασμό (Φεβ. 2016, δηλαδή πριν 1 χρόνο) ήταν άχρηστο γιατί έπαιζε μόνο Αμερική.
Το έφτιαξαν κάτι φίλοι που τριγυρνούσαν σε ερημικά τοπία στην Baja, μετά άρχισε να διαδίδεται και να γίνεται ευρύτερα γνωστό.
Στο Android είναι τσαμπε....έχει φυσικά και έκδοση με πληρωμή.
Φαίνεται πολύ καλό...θα δοκιμαστεί βέβαια και στα χωματα, που οι απαιτήσεις είναι μεγαλύτερες.
Το θετικό είναι ότι δεν χρειάζεται δεδομενα
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Εγώ αυτό που κανω ιδίως οταν είναι πάω προς κάποιο άγνωστο βουνό είναι το εξής.Φτιαχνω από το Google earth την διαδρομή την οποία αποθηκεύω σαν .kml και κατόπιν ανοίγω το basecamp και αφού την αποθήκευσω σε αυτό σαν .gpx την περνάω στην συσκευή της garmin 64 που έχω.Η συγκεκριμένη διαδικασία με έχει βολέψει πολυ ως προς την χαρτογράφηση αλλα και ως προς την ανευρεση σημείων και διαδρομών τις οποίες θα ήταν αλλιώς πολυ δύσκολο να βρω.
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Στο Android είναι τσαμπε....έχει φυσικά και έκδοση με πληρωμή.
Φαίνεται πολύ καλό...θα δοκιμαστεί βέβαια και στα χωματα, που οι απαιτήσεις είναι μεγαλύτερες.
Το θετικό είναι ότι δεν χρειάζεται δεδομενα
Και στο iOS είναι το ίδιο
 

spyg

Μέλος
Περιοχή
Χολαργός
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
701 Enduro
Ωραία εφαρμογή αλλά όντως σε IOS ζητάει μηνιαία ή ετήσια συνδρομή για χρήση offline χαρτών.
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
αφου μου σπασε τα νευρα ενα .net framework καταφερα και κατεβασα το basecamp,συνδεσα ενα παλιοgarmin που ειχα,και εβγαλε τις διαδρομες που ειχα κανει!:ok:

How cool is that!!?!:cool:

επομενο βημα πως να τις περναω στο pc.

θα το παρω μαζι στην επομενη βολτα να την καταγραψω,μιας και το google μaps δεν εχει τους δρομους που περναω.

ενας νεος κοσμος ανοιγεται μπροστα μου!:D
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
προσεξτε αυτα τα πραματα ειναι του ακατανομαστου σε κανουν και μπερδευεσαι !!
μπειτε σε ρεαλιστικες εφαρμογες οπως
ιερο του ναου(ανατολη)
παρακειμενη στανη,σταβλος,αρα βοσκος(πληροφοριες)
,αμπεμπαμπλομ στα σταυροδρομια,(διαισθηση)
γλυψιμο του δεικτη και τοποθετησης του στον αερα (δηλαδη κατα που φυσαει εκει πας,αυτοσχεδιαζμος)
ακολουθεις νοητα γραμμες τραινου οπου υπαρχουν,(τακτικη)
πολλα μαζεμενα κορακια σημαινει δεν εχει δρομο και καποιος δεν ειναι μαζι μας πια...,(αμην)
στο πρωτο χωριο που πατας μιλας με τους παπουδες στο καφενειο αν δεν βρεις χωριο μιλα με τον εαυτο σου,(ενδοσκοπηση)
να εισαι παντα αισιοδοξος και καλοδιαθετος(συναισθηματικη νοημοσυνη)
το συμπαν ειναι μαζι σου (κοελιο)
σπαμ2 οφ
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
αφου μου σπασε τα νευρα ενα .net framework καταφερα και κατεβασα το basecamp,συνδεσα ενα παλιοgarmin που ειχα,και εβγαλε τις διαδρομες που ειχα κανει!:ok:

How cool is that!!?!:cool:

επομενο βημα πως να τις περναω στο pc.

θα το παρω μαζι στην επομενη βολτα να την καταγραψω,μιας και το google μaps δεν εχει τους δρομους που περναω.

ενας νεος κοσμος ανοιγεται μπροστα μου!:D

"επομενο βημα πως να τις περναω στο pc."

Δε σε πιάνω....
Τις πέρασες στο pc, έτσι δεν είναι? ("συνδεσα ενα παλιοgarmin που ειχα,και εβγαλε τις διαδρομες που ειχα κανει"). Τι άλλο θες?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
προσεξτε αυτα τα πραματα ειναι του ακατανομαστου σε κανουν και μπερδευεσαι !!
μπειτε σε ρεαλιστικες εφαρμογες οπως
ιερο του ναου(ανατολη)
παρακειμενη στανη,σταβλος,αρα βοσκος(πληροφοριες)
,αμπεμπαμπλομ στα σταυροδρομια,(διαισθηση)
γλυψιμο του δεικτη και τοποθετησης του στον αερα (δηλαδη κατα που φυσαει εκει πας,αυτοσχεδιαζμος)
ακολουθεις νοητα γραμμες τραινου οπου υπαρχουν,(τακτικη)
πολλα μαζεμενα κορακια σημαινει δεν εχει δρομο και καποιος δεν ειναι μαζι μας πια...,(αμην)
στο πρωτο χωριο που πατας μιλας με τους παπουδες στο καφενειο αν δεν βρεις χωριο μιλα με τον εαυτο σου,(ενδοσκοπηση)
να εισαι παντα αισιοδοξος και καλοδιαθετος(συναισθηματικη νοημοσυνη)
το συμπαν ειναι μαζι σου (κοελιο)
σπαμ2 οφ
Πραγματικα πρέπει να ανοίξεις νέο θέμα με τις τρομερές τακτικές πλοήγησης.....:eek:
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
"επομενο βημα πως να τις περναω στο pc."

Δε σε πιάνω....
Τις πέρασες στο pc, έτσι δεν είναι? ("συνδεσα ενα παλιοgarmin που ειχα,και εβγαλε τις διαδρομες που ειχα κανει"). Τι άλλο θες?
τις εμφανισε μεσα στο basecamp,πως τις περναω στο google maps εννοω.
 
Top Bottom