τροχόσπιτο μτχ

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
οκ, άκυρη η ζήτηση με το αντικείμενο του forum, αλλά λόγω ανάγκης μεγάλης, "πρέπει" να ρωτήσω παντού....

ψάχνω για τροχόσπιτο, μάλλον 4 κρεβατιών (?? - 2 άτομα θα μείνουν, αλλά να είναι και λίγο άνετο....) σε καλή κατάσταση. Δεν με ενδιαφέρει το πόσο παλιό θα είναι...
να είναι λειτουργικό, να μη μπάζει νερά και δεν ξέρω τι άλλο θα πρέπει να έχω κατά νου....

οποιαδήποτε πρόταση/συμβουλή είναι καλοδεχούμενη :)
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Είχα μπλέξει και εγώ κάποτε σε αυτή την αναζήτηση και έμαθα αρκετά πράγματα για αυτά. Είχα ξεκινήσει από Ελευσίνα και έφτασα μέχρι Β. Ελλάδα.
Το κυριότερο για τα μεταχειρισμένα είναι να βρίσκονται εντός σκιερού χώρου, όσο λιγότερος ήλιος τόσο το καλύτερο. Τα συγκολλητικά, πολυεστερικά, πλαστικά κλπ. υλικά, φορτώνουν πολύ κόπωση από τις μεγάλες θερμοκρασίες ειδικά όταν είναι εκτεθειμένα στον ήλιο. Σε έναν έλεγχο μας έμεινε ο φεγγίτης οροφής στο χέρι, διαλύθηκε τελείως. Πρέπει να δοκιμάσεις τα πάντα αν είναι πραγματικά λειτουργικά και χωρίς διαρροές, χημική τουαλέτα, ντουζιέρα, κουζίνα, θέρμανση κλπ.
Το ηλικιακό κομμάτι είναι σημαντικό καθώς όπως είπα και το που βρίσκεται τοποθετημένο (κοντά σε θάλασσα και χωρίς στέγαστρο απο πάνω άστο καλύτερα ?). Φυσικά το ίδιο ισχύει και σένα αφού το αποκτήσεις.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ωραια, να πεταξω εγω μια κοτσανα , μηπως να κοιτουσαμε να βρουμε καποιον ιδιοκτητη τροχοσπιτου μεσω γνωστων κτλ που να μπορει να το "δανεισει" για λιγο καιρο στο μουσατο αγορι? Εξαλλου μεχρι να το χρησιμοποιησει ξανα καποιος για διακοπες θα εχει σβησει και ο ηλιος...
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Κώστα k0k0s βολική η λύση του δανεισμού, αλλά καθώς δεν ξέρω πόσο καιρό θα πάρει η όλη φάση (γραφειοκρατικά και επισκευαστικά), θα επιθυμούσα να το πάρω για μόνιμα ή έστω με ενοικίαση (όπου θα υπάρχει και περισσότερη "άνεση" χρόνου) όπως προτείνει ο άλλος Κώστας gsmaniac


ας ελπίσουμε να είμαστε ΤΟΣΟ τυχεροί που στην αυριανή κλήρωση (έτσι θα μοιραστούν τα 10 διαθέσιμα τροχόσπιτα στο χωριό) μας κάτσει και "κερδίσουμε"...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κώστα k0k0s βολική η λύση του δανεισμού, αλλά καθώς δεν ξέρω πόσο καιρό θα πάρει η όλη φάση (γραφειοκρατικά και επισκευαστικά), θα επιθυμούσα να το πάρω για μόνιμα ή έστω με ενοικίαση (όπου θα υπάρχει και περισσότερη "άνεση" χρόνου) όπως προτείνει ο άλλος Κώστας gsmaniac


ας ελπίσουμε να είμαστε ΤΟΣΟ τυχεροί που στην αυριανή κλήρωση (έτσι θα μοιραστούν τα 10 διαθέσιμα τροχόσπιτα στο χωριό) μας κάτσει και "κερδίσουμε"...
Ποιο δίπλα στα 14km στο Κουτσόχερο υπάρχουν οικισμοί -κοντεϊνερ- για μετανάστες.
Δεν υπάρχουν κενά για να τα δώσουν στους σεισμοπαθείς...?
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Κώστα k0k0s βολική η λύση του δανεισμού, αλλά καθώς δεν ξέρω πόσο καιρό θα πάρει η όλη φάση (γραφειοκρατικά και επισκευαστικά), θα επιθυμούσα να το πάρω για μόνιμα ή έστω με ενοικίαση (όπου θα υπάρχει και περισσότερη "άνεση" χρόνου) όπως προτείνει ο άλλος Κώστας gsmaniac


ας ελπίσουμε να είμαστε ΤΟΣΟ τυχεροί που στην αυριανή κλήρωση (έτσι θα μοιραστούν τα 10 διαθέσιμα τροχόσπιτα στο χωριό) μας κάτσει και "κερδίσουμε"...
Θοδωρη περιμενω απαντηση απο παιδικο φιλο...ειχε ο πατερας του μεταχ. τροχοσπιτα κ τροχοβιλες στα Σπατα...εφυγε απ τη ζωη κ περασε στα παιδια που κσνουν εκαθαριση...ισως σου ειναι δυσκολο απο Αθηνα..παντως θα σε ενημερωσω μολις εχω νεα..
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Θοδωρη περιμενω απαντηση απο παιδικο φιλο...ειχε ο πατερας του μεταχ. τροχοσπιτα κ τροχοβιλες στα Σπατα...εφυγε απ τη ζωη κ περασε στα παιδια που κσνουν εκαθαριση...ισως σου ειναι δυσκολο απο Αθηνα..παντως θα σε ενημερωσω μολις εχω νεα..
ευχαριστώ πολύ Πέτρο! οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη :)


Ποιο δίπλα στα 14km στο Κουτσόχερο υπάρχουν οικισμοί -κοντεϊνερ- για μετανάστες.
Δεν υπάρχουν κενά για να τα δώσουν στους σεισμοπαθείς...?
ανοίγεις μεγάλη κουβέντα, που δεν "κολλάει" στον χώρο που είμαστε....
 

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Οπως λεει και φιλτατος Θοδωρης μεγαλη κουβεντα εδω στον Τυρναβο οικογενειες εχουν αυτη τι στιγμη ακαταλληλα σπιτια με παιδια μικρα και κοιμουντα στα αυτοκινητα.
Ψαχνουν σπιτι για ενοικιαση αμμεση.
Τα τροχοσπιτα πηγαν στο Δαμασι οπου ειναι επειγον αλλα μονο 20
Κρυο χωρις ρευμα και νερο ποσιμο

Ο οικισμος των μεταναστων επειδη λογω δουλειας ετυχε να δουλεψω για να στηθει ηταν αμμεση και γρηγορη ανταποκριση της πολιτειας.


Τα συμπερασματα δικα σας .
Θοδωρη υπομονη φιλε....
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
παίδες, σας ευχαριστώ για την βοήθειά σας ;)

ευτυχώς τους έδωσαν τροχόσπιτο κι έτσι το πρώτο μεγάλο πρόβλημα για την ώρα λύθηκε...
 

LARRY

ADVENTURA ADRENALINA
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Dimitris
Μοτό
T 7 - KMX200
Θοδωρη περιμενω απαντηση απο παιδικο φιλο...ειχε ο πατερας του μεταχ. τροχοσπιτα κ τροχοβιλες στα Σπατα...εφυγε απ τη ζωη κ περασε στα παιδια που κσνουν εκαθαριση...ισως σου ειναι δυσκολο απο Αθηνα..παντως θα σε ενημερωσω μολις εχω νεα..
:friendship:
 
Top Bottom