χωματινες διαδρομες στο δασος Ελατιας-Καραντερε

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δεν ανέβηκες καθόλου από δάσος ελατιας?
Έως το δασικό χωριό νομίζω ότι έχει άσφαλτο...
Και οι υπόλοιποι βατοί ήταν απ' ότι θυμάμαι...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έως το δασικό χωριό νομίζω ότι έχει άσφαλτο...
Και οι υπόλοιποι βατοί ήταν απ' ότι θυμάμαι...
Είναι ασφαλτος μέχρι το δασικο και μετά στρώνουν 3Α λόγω ότι περνάνε νταλίκες για ξυλεία.
Ρώτησα μήπως ο κωστης πέρασε πιο μέσα στο δάσος.
Τεσπα.... Θα το δω μόνος μου.
 

LARRY

ADVENTURA ADRENALINA
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Dimitris
Μοτό
T 7 - KMX200
Γνωριζει καποιος ποιες διαδρομες ειναι ευκολες για διασχιση? Με ΤΑ650 πιθανως φορτωμενο και με ασφαλτινα λαστιχα
Κατα πασα πιθανοτητα θα βρισκομαι εκει κοντα σε καμια 10ρια μερες και θα μεινω μαλλον Ξανθη περιπου 3-4 μερες (ή Παρανεστι)
Το σημειο που δειχνω στον χαρτη περναει? Η υπολοιπη διαδρομη που δειχνω πως ειναι? Αλλα επιφοβα για δυσκολιες σημεια γενικα στην περιοχη?
Αλλες προτεινομενες χωματινες διαδρομες στα δαση εκει πανω? Δωστε πληροφοριες γενικως οσοι εχετε πατησει τα χωματα εκει πανω

Φίλε, θα πρότεινα με ασφάλτινα να μην μπεις βουνό που δεν το ξέρεις κιόλας - πόσο μαλλον αν είσαι και μόνος σου
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Φίλε, θα πρότεινα με ασφάλτινα να μην μπεις βουνό που δεν το ξέρεις κιόλας - πόσο μαλλον αν είσαι και μόνος σου
Σε γενικές γραμμές συμφωνώ. Για τα μέρη αυτά πάντως Αύγουστο, θα πήγαινα (και έχω πάει) εύκολα με εντελώς ασφαλτινα. Δε θυμάμαι ούτε μια διαδρομή εκεί πάνω με τον παραμικρό βαθμό δυσκολίας.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σε γενικές γραμμές συμφωνώ. Για τα μέρη αυτά πάντως Αύγουστο, θα πήγαινα (και έχω πάει) εύκολα με εντελώς ασφαλτινα. Δε θυμάμαι ούτε μια διαδρομή εκεί πάνω με τον παραμικρό βαθμό δυσκολίας.
Μία από τα ίδια... 5 μερες γύριζα εκεί μέσα με φουλ εξοπλισμό κατασκήνωσης χωρίς πρόβλημα με ασφάλτινα ελαστικά
Φετος λέω να φάω κάτι χωμάτινα που έχω για τη χοντρή.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Τι να προτοπρολαβεις σε 4 Μόνο μέρες?
Πάντως δεν μετανοιωσα καθόλου που δεν πήγαμε με την μηχανή με δεδομένο ότι την 12η μέρα βρισκόμασταν στις Πρέσπες και όλες αυτές τις μέρες η βροχή μας κυνηγούσε
Δεν ανέβηκες καθόλου από δάσος ελατιας?
 
Top Bottom