1η Ορεινή του 2018 για να φωτιστούμε by syggelakis bynight

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Κάνουμε καμιά προπόνηση γιατί έχουμε βαρύ πρόγραμμα φέτος! :)
Μακάρι να καταφέρουμε να έρθουμε σε 1-2 από τις 4...
.....
του α' εξαμήνου ;)
:laugh::roflmao:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Άψογοι ;)

Κι ο Γιάννης με το φακό του, εκεί για να αποτυπώσει τα πάντα με τρόπο που να το βλέπεις και να είναι σαν να ήσουν εκεί!
Πάντα τέτοια!
Ευχαριστώ! Η αλήθεια είναι πως το έχω λίγο παρατήσει το σπορ τελευταία αλλά είναι όμορφο να βλέπεις αποτυπωμένες τις αναμνήσεις σου μετά..
:)
 
Περιοχή
Ηράκλειο κρήτης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Transalp 600 '95,VFR 800 vtec '02
Η παρέα ήταν σούπερ...! Η βόλτα ήταν φανταστική...! Πέρασα τέλεια...!:yew:
Απ'ότι ξέρω ο @syggelakis bynight θα ξαναχτυπήσει ,σύντομα,με βόλτα πάλι σε ...καταφύγιο!
--Εντύπωση μου έκαναν εκτός από το τοπίο και τον τόπο...τα ''κανόνια'' που κρατούσαν μερικοί και οι όροι πυρηνικής αστροφυσικής που χρησιμοποιούσαν...έβαλα και εγώ το κινητό σστην τσέπη και περίμενα να πάρω τις φωτογραφίες από τους ειδήμονες !:D
--Η βόλτα ήταν όσο οργανωμένη χρειαζόταν και τόσο ανοργάνωτη που δεν σε κούραζε (...παν μέτρο άριστον):ok:
Μπράβο κύριε bynight,μπράβο σε όλους!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
@Christoforos Kolombos Γιώργη αυτό με τα κανόνια και το κινητό στην τσέπη, το έχω πάθει κι εγώ (ακόμα και η 5100 έμεινε στο tank bag παρουσία γνωστών κανιοφόρων εδώ μεσα ;) )
 
Περιοχή
Ηράκλειο κρήτης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Transalp 600 '95,VFR 800 vtec '02
@Christoforos Kolombos Γιώργη αυτό με τα κανόνια και το κινητό στην τσέπη, το έχω πάθει κι εγώ (ακόμα και η 5100 έμεινε στο tank bag παρουσία γνωστών κανιοφόρων εδώ μεσα ;) )
φαντάσου εγώ με samsung s3 ....MINI.:ha
έραψα και την τσέπη...!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ευχαριστώ! Η αλήθεια είναι πως το έχω λίγο παρατήσει το σπορ τελευταία αλλά είναι όμορφο να βλέπεις αποτυπωμένες τις αναμνήσεις σου μετά..
:)
Οσο και να τα παρατησεις....η τεχνη και το ματι δεν χανεται!
Ειναι γνωστο οτι εισαι μεσα στο top των φωτογραφων του advride:photo:

Για το αλλο τωρα με τις δυσκολιες που εχεις σε δυσκολα κομματια, εγω ειμαι σιγουρος οτι μετα το 800 ολα ειναι δυσκολα:D
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Πανέμορφες φωτογραφίες, σας έκατσε άριστος καιρός!!!
Δύσκολη η ανάβαση στο καταφύγιο αλλά η έμπειρη παρέα τα κατάφερε και μπράβο σας.
Με το καλό και στο επόμενο, καταφύγιο ή σκηνή.
 
Περιοχή
Ηράκλειο κρήτης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Transalp 600 '95,VFR 800 vtec '02
Πανέμορφες φωτογραφίες, σας έκατσε άριστος καιρός!!!
Δύσκολη η ανάβαση στο καταφύγιο αλλά η έμπειρη παρέα τα κατάφερε και μπράβο σας.
Με το καλό και στο επόμενο, καταφύγιο ή σκηνή.
σκηνή ...μέσα στο καταφύγιο για να καλυφτούν όλα τα γούστα!;)
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Ας βάλω και γω ένα λιθαράκι στο θέμα , ο καιρός ήταν απίστευτος και ιδανικός για βόλτα, συναντήσαμε αρκετή λάσπη,είχαμε και τα μπρος-πίσω μας,πολύ ωραία διαδρομή...
Δεν μπορείτε να φανταστείτε τον χαιρετισμό του F16, οδηγούσαμε παράλληλα στον αεροδιάδρομο στο Καστέλλι και μας έκανε επιδεικτικό ελιγμό.

Οι φωτογραφίες λίγες..




Εδώ φτάσαμε τακτοποιήθηκαμε και αραζουμε μπροστά στη φωτιά


Εδώ ξυπνάμε, κάποιοι πρωινοί, κάποιοι ας μη πω τι ώρα ξύπνησαν..έχω βγει κατά τις 7μησι έξω να απολαύσω την ησυχία με το καφεδάκι..
πάει 8, τίποτα, 8μιση-9, λέω όπου να ναι θα σηκωθούν, ξεπροβάλει ο πρώτος ο Λευτέρης, πάει 9μησι πάει 10, τίποτα!!
Όλοι τούφα και ροχαλιζανε... λες και τους πηγες σε 5 αστέρων διακοπές!!
Αν δεν έμπαινα μέσα να τους ξυπνήσω θα σηκωνόταν κατά τις μια η νεολαία!!!





Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
@yns να σε διορθώσω για ένα και να προσθέσω άλλο ένα σχετικά με το καταφύγιο.

Δεν σπάσαμε το μπουζί,δεν έβγαινε καν η μπουζοπιπα της γεννήτριας, ήταν ένα σώμα με το μπουζί και στην προσπάθεια μας να την βγάλουμε έμεινε το μισό μπουζί κολλημένο μέσα στην πίπα.
Το δεύτερο ήταν αυτό με την εξώπορτα.
Μας έδωσαν 1 κλειδί,φτάνουμε στο καταφύγιο και είχε λουκέτο, βάζουμε το κλειδί , τίποτα... παίρνουνε τηλ τον υπεύθυνο και μας είπε να παραβιάσουμε καθώς όλοι όσο πάνε στο καταφύγιο παραβιάζουν λέει και μπαίνουν από το δίχτυ στο πλάι.. τελοσπαντων μαμηθηκαμε για να μπούμε!
Στο φεύγα όμως και το αφήσαμε πιο καθαρό από ότι ήταν, και βάλαμε ξύλα μέσα για τον επόμενο να τα βρει στεγνά καθώς δεν είχε για εμάς αλλά και κλείσαμε την τρύπα που ανοίξαμε για να μπούμε!!

Παρόλα τα περίεργα,περάσαμε τέλεια!!
Και στην άλλη με το καλό ;)



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Με την ευκαιρια των λεπτομερειων του καταφυγιου απο το Νικο, να πω ξανα ποσο προσεκτικοι ειμαστε ολοι εδω μεσα, απο οπου κι αν εχουμε περασει.
Δειχνει επιπεδο κι υπευθυνοτητα αυτη η συμπεριφορα και μπραβο σ ολους σας!!!!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Σωστός ο Νίκος, δεν ήμουν μπροστά στο μπουζί της γεννήτριας και μετέφερα αυτό που κατάλαβα. Όπως και να'χει το αναφέραμε στον υπεύθυνο για να ενημερωθεί ο επόμενος που θα πάει να το αντικαταστήσει. Αν είχε και νερό θα ρίχναμε και ένα σφουγγάρισμα, το ήθελε (από πριν) να πούμε την αλήθεια, τώρα μόνο καλό σκούπισμα. Επίσης αφήσαμε όση ξηρή τροφή είχαμε μαζί μας και δεν χρησιμοποιήσαμε (κάτι κονσέρβες και κάτι μακαρόνια) για τους επόμενους.

Τα δύο επόμενα καταφύγια που θα πάμε, αρκεί να λιώσουν τα χιόνια πρώτα, είναι με τον υπεύθυνο μέσα. Δεν θα είναι το ίδιο αλλά και πάλι θα περάσουμε μούρλια. Και ευελπιστούμε να είναι μαζί μας και οι (δικαιολογημένα) απόντες, ακούς @Markas ;
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Με την ευκαιρια των λεπτομερειων του καταφυγιου απο το Νικο, να πω ξανα ποσο προσεκτικοι ειμαστε ολοι εδω μεσα, απο οπου κι αν εχουμε περασει.
Δειχνει επιπεδο κι υπευθυνοτητα αυτη η συμπεριφορα και μπραβο σ ολους σας!!!!
"Προσέχεις αν θες να έχεις" είναι η παροιμία που κολλάει εδώ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom