1ο Φιλικό Trail Ride 2019 (3/Μαρ.)

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
ΑΝΑΒΟΛΗ ΛΟΓΩ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ ΓΙΑ 3 ΜΑΡΤΙΟΥ 2019



TR19Diii

Νάμαστε πάλι!
Το Off Road Team επανέρχεται με Trail Ride σε με μια Φιλική Βόλτα Πλοήγησης στην Αττική με μια ακόμη διαδρομή από τα παλιά που θα προκαλέσει το ενδιαφέρον, καθώς οι διαρκείς αλλαγές του γεωφυσικού τοπίου δίνουν κάθε φορά ένα διαφορετικό χρώμα! H νέα δομή των Trail Ride και η προσπάθεια να βρεθούν τα «κρυφά» σημεία που ζητούνται, και να φωτογραφηθούν χαρακτηριστικές περιοχές, φαίνεται να αρέσει βάζοντας καινούργιους στόχους.
Καλή διάθεση, ελαφριά φωτογραφική μηχανή, πνεύμα συνεργασίας, αλλά και προσεκτική παρατήρηση των επισημασμένων σημείων, είναι απαραίτητα στοιχεία για την επιτυχία!
Η εκκίνηση θα γίνει την Κυριακή 24η Φεβρουαρίου 3 ΜΑΡΤΙΟΥ 2019 από το Κρυονέρι Αττικής, από το Limit Up Cafe. Θα εκδράμουμε από εγκαταλελειμμένους χωματόδρομους και όμορφα μονοπάτια προς Βορειοανατολική Αττική, για να καταλήξουμε για φαγοπότι και πάλι στην έδρα μας στο Κρυονέρι. Ιδιαίτερες δυσκολίες δεν θα υπάρξουν, αν και θα υπάρχουν επιλογές διαδρομών για κάθε γούστο!
Τα χιλιόμετρα της διαδρομής θα ποικίλουν ανάλογα με την όρεξή σας, αφού θα μπορείτε να αρκεστείτε σε 50, 70, 100 ή ακόμη και 120 μαγικά χιλιόμετρα που μας περιμένουν στο Road Book! Η διάρκεια της διαδρομής θα είναι από 2- έως 5+ ώρες με άνεση. Το κόστος συμμετοχής είναι 20€ για τους συμμετέχοντες με GPS και 30€ για όσους επιθυμούν πλοήγηση με Road Book, για όσους δηλώσουν έγκαιρα. Υπενθυμίζουμε και πάλι ότι πρόκειται για βόλτα, και σε καμία περίπτωση δεν εμπεριέχεται το στοιχείο του αγώνα ή του ανταγωνισμού!
Σας περιμένουμε ΟΛΟΥΣ σε ένα διαφορετικό Trail Ride, με νέες διαδρομές, για κάθε είδους λάτρεις του χώματος, από ποδήλατο και μοτοσυκλέτα, έως «γουρούνα» και αυτοκίνητο 4Χ4.
H διαδρομή διατίθεται σε Road Book ή σε ίχνος για GPS συσκευές και smartphones, ενώ θα υπάρχουν και συνεχείς παρακάμψεις για όσους θέλουν να κάνουν ακόμη λιγότερα χιλιόμετρα.
Το Trail Ride στηρίζουν η Motorex, BF Goodrich, η My-Track, το Chalidias Electrics, η Michelin τα Aurora RallyEquipment, το Bafetis Workshop, καθώς και οι χορηγοί επικοινωνίας που πιστεύουν και προωθούν τις όμορφες εκδηλώσεις μας.
ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΜΟΤΟΣYΚΛΕΤΑΣ / MOTORBIKES ENTRY FORM
ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΑΥTOKINHTOY - BUGGY / AUTO 4X4 ENTRY FORM
1oTR19


περισσότερα στο Offroadteam.gr
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μέσα εκτός απροόπτου
Μέσα και για ομάδα
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Να ρωτήσω εάν μπορεί να πάρει μέρος στο trail ride αναβάτης με (σχεδόν) μηδενική εμπειρία στο χώμα, καθώς και αν χρειάζεται να φοράει η μοτό χωμάτινα ελαστικά?
Με ενδιαφέρει να συμμετάσχω και να πάρω το βάπτισμα του πυρός αλλά δεν έχω κάνει χώμα και το 990 adv φοράει tourance next:)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να ρωτήσω εάν μπορεί να πάρει μέρος στο trail ride αναβάτης με (σχεδόν) μηδενική εμπειρία στο χώμα, καθώς και αν χρειάζεται να φοράει η μοτό χωμάτινα ελαστικά?
Με ενδιαφέρει να συμμετάσχω και να πάρω το βάπτισμα του πυρός αλλά δεν έχω κάνει χώμα και το 990 adv φοράει tourance next:)
Οι διαδρομές συνήθως είναι πολύ βατες, αλλά σίγουρα χρειάζονται χωμάτινα ελαστικά, με τον καιρό που επικρατεί αυτον τον χειμώνα.
Ιδίως αν δεν έχεις εμπειρία.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Να ρωτήσω εάν μπορεί να πάρει μέρος στο trail ride αναβάτης με (σχεδόν) μηδενική εμπειρία στο χώμα, καθώς και αν χρειάζεται να φοράει η μοτό χωμάτινα ελαστικά?
Με ενδιαφέρει να συμμετάσχω και να πάρω το βάπτισμα του πυρός αλλά δεν έχω κάνει χώμα και το 990 adv φοράει tourance next:)
Αδερφέ μου θα ταλαιπωρηθείς. Στα στεγνά θα τα βγάλεις πέρα αν είσαι καλό τιμόνι, αλλά στις λάσπες θα κάνεις πατινάζ στον πάγο.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Όταν λέμε χωμάτινα, εννούμε τακουνάτα ή διπλής χρήσης (πχ. MT90)?
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Όταν λέμε χωμάτινα, εννούμε τακουνάτα ή διπλής χρήσης (πχ. MT90)?
Όπως λέει ο Κώστας, δηλαδή λάστιχα όπως τα TKC80 η Anakee Wild κτλ.

Μπορείς να δουλέψεις και τα mitas e07 η Heidinau K60 αλλά θα έχεις θέμα με τις λάσπες.
Βασικά οι λάσπες είναι το πρόβλημα γιατί με μη τακουνατα ελαστικά το μηχανάκι γλυστραει απροειδοποιητα.
Επίσης τα μη τακουνατα η τα 50/50 θα σε δυσκολέψουν πολύ σε σαθρο ανηφορικο/κατηφορικο τεραιν, όπου το μηχανάκι δε θα ανεβαινει (στα ανηφορικά) η δε θα σταματάει (στα κατηφορικά).
Εάν είσαι προχωρημένος αναβάτης τα βγάζεις πέρα, αλλά εάν είσαι αρχάριος το τακούνι είναι must, πρώτα για τη δική σου ασφάλεια και έπειτα για τα υπόλοιπα.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Θελω να κατεβω ....για να δειξω τις δυνατοτητες μου στην πλοηγηση αλλα θα κατεβουν γρουνες και 4επι4 και δεν θελω .........ξερετε!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Θελω να κατεβω ....για να δειξω τις δυνατοτητες μου στην πλοηγηση αλλα θα κατεβουν γρουνες και 4επι4 και δεν θελω .........ξερετε!
Χώρια τα enduro...
 

LARRY

ADVENTURA ADRENALINA
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Dimitris
Μοτό
T 7 - KMX200
μήπως να κάνουμε τον Πάρνωνα που δεν μπορέσαμε λόγω καιρού το τριήμερο?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ πάντως, κοιτάω για τακουνάτα....
Υιοθεσία θα με κάνει κανείς για το event?
Αν είσαι ωραίο αγόρι... Θα σε πάρω εγώ.
Αν είσαι άγριο... Το πουλί.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Θελω να κατεβω ....για να δειξω τις δυνατοτητες μου στην πλοηγηση αλλα θα κατεβουν γρουνες και 4επι4 και δεν θελω .........ξερετε!
Αν καβαλας άγρια δικαιολογήσε ;)
 
Top Bottom