10ο ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΙΣΤΟΡΙΑΣ 1821(το επετειακο) απ τη Μοτοπαρέα Λεωνιδίου.

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
μπλουζα extra small? :pστειλε στο μειλ..
ενταξει μωρη τρελλα...:inlove:
εστειλα και e-mail...:ok:

2 τεμαχια large ...
ενα για μενα και ενα για την κυρα-Αλεξανδρα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

@spyro

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Spyros
Μοτό
KTM 990 ADV
παιδιά μια μικρή συμβουλή μετά και απο την περσινή εμπειρία

το roadbook πρέπει να είναι φτιαγμένο για να σε πάει και σε φέρνει χωρίς τη συμβολή gps ή χάρτη κατα τη διάρκεια της διαδρομής.
Που σημαίνει οτι σε κάθε αλλαγή κατεύθυνσης απο τον δρόμο που ήδη κινείσαι πρέπει να υπάρχει με κάποιο τρόπο σχετική ένδειξη.

Δεν μπορεί να περιμένουμε οτι κάποιος (που δεν έχει gps, δηλαδή βάση, αντάπτορα για ρεύμα, κινητό ή συσκευή συνδεδεμένη μπροστά του live) να οδηγεί μια μοτοσυκλέτα και θα πρέπει να σταματάει (ή να σκέφτεται οτι πρέπει να σταματήσει) κάθε τρεις και λίγο για να σιγουρευτεί οτι είναι μέσα στο rb.

Παράδειγμα απο το περσινό:

Η αμαρτωλή διασταύρωση που λεει εδω ο Αμυρού. Εγω ήμουν τυχερός και είχα τους φίλους με gps μαζί μου και με διόρθωσαν. Αλλιώς και εγω το ίδιο θα πάθαινα. δεν υπήρχε ένδειξη στο RB για δεξιά. Δεν ήταν η μοναδική περίπτωση.



φιλικά

:friendship:
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
παιδιά μια μικρή συμβουλή μετά και απο την περσινή εμπειρία

το roadbook πρέπει να είναι φτιαγμένο για να σε πάει και σε φέρνει χωρίς τη συμβολή gps ή χάρτη κατα τη διάρκεια της διαδρομής.
Που σημαίνει οτι σε κάθε αλλαγή κατεύθυνσης απο τον δρόμο που ήδη κινείσαι πρέπει να υπάρχει με κάποιο τρόπο σχετική ένδειξη.

Δεν μπορεί να περιμένουμε οτι κάποιος (που δεν έχει gps, δηλαδή βάση, αντάπτορα για ρεύμα, κινητό ή συσκευή συνδεδεμένη μπροστά του live) να οδηγεί μια μοτοσυκλέτα και θα πρέπει να σταματάει (ή να σκέφτεται οτι πρέπει να σταματήσει) κάθε τρεις και λίγο για να σιγουρευτεί οτι είναι μέσα στο rb.

Παράδειγμα απο το περσινό:

Η αμαρτωλή διασταύρωση που λεει εδω ο Αμυρού. Εγω ήμουν τυχερός και είχα τους φίλους με gps μαζί μου και με διόρθωσαν. Αλλιώς και εγω το ίδιο θα πάθαινα. δεν υπήρχε ένδειξη στο RB για δεξιά. Δεν ήταν η μοναδική περίπτωση.



φιλικά

:friendship:
ευχαραστουμε σπυρο ...θα το προσεξουμε :cool:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εντάξει θα πάρω το 950 πάλι.

Να μιλήσεις με Απόλλωνα και Ηλία, θέλει και ο ΚωσταΓιωργος

Δωμάτια να κλείσουμε


ρε τώρα που βλέπω το εικονάκι στην υπογραφή... πρέπει να κατεβαίνω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ χωμάτινη κατηφόρα; Πακαλά;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
ρε τώρα που βλέπω το εικονάκι στην υπογραφή... πρέπει να κατεβαίνω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ χωμάτινη κατηφόρα; Πακαλά;
Για να το έχει πει ο Caselli (rip) κάτι θα ξέρει..
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Ζηλεύουμε qφάλες. Να περάσετε τέλεια, τα φιλιά μας στα παιδιά στο Λεωνίδιο.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν φιλάμε κανέναν, μας κόλλησαν κοβιντ πέρυσι.

Όπως είπε ο υπουργός, στα τέσσερα μόνο, το πρόσωπο από την άλλη
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
παντως συμπληρωσαμε μια βδομαδα μετα το ανοιγμα συμμετοχων τη μια ωρα εκκινησεων...
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Μάνο δείτε λίγο τα σημεία που θα έχει μπρος πίσω γιατί πέρυσι ήταν κάμποσοι "παγκόσμιοι" που τα πήγαιναν τάπα. Θυμάμαι χαρακτηριστικά το χωμάτινο κομμάτι για το μοναστήρι που χώνονταν τυφλά.
Ίσως να το επισημάνατε στην ενημέρωση
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Μάνο δείτε λίγο τα σημεία που θα έχει μπρος πίσω γιατί πέρυσι ήταν κάμποσοι "παγκόσμιοι" που τα πήγαιναν τάπα. Θυμάμαι χαρακτηριστικά το χωμάτινο κομμάτι για το μοναστήρι που χώνονταν τυφλά.
Ίσως να το επισημάνατε στην ενημέρωση
το εχουμε υποψιν φιλε :cool:
 

ektor

Μέλος
Όνομα
Έκτωρ
Μοτό
ΧΤ600Ε
Μάνο δείτε λίγο τα σημεία που θα έχει μπρος πίσω γιατί πέρυσι ήταν κάμποσοι "παγκόσμιοι" που τα πήγαιναν τάπα. Θυμάμαι χαρακτηριστικά το χωμάτινο κομμάτι για το μοναστήρι που χώνονταν τυφλά.
Τρομακτική εμπειρία η ίλη βαυαρικών μπετονιέρων με σαφή πρόθεση να στείλουν την ΧΤαρα στα πουρνάρια του Πραστού.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Last edited by a moderator:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σβήσε τα ονόματα ρε τρελέ, βλέπεις ότι έχει stalkers που περιμένουν ΕΠΤΑ ΧΡΟΝΙΑ να κάνουν μανούρες, μπλέκουμε με τον κάθε μυστήριο στο ίντερνετ....
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
πυξιδας990

Μανωλη ....
3 ακομη συμμετοχες...
πληρωσα ηδη...
εχω στειλει e-mail με τα μεγεθη για τα μπλουζακια...

:thanx::friendship:
Νταξει αδερφέ.. εντόπισα..
Με το ,zontes θα ριβαρεις φέτος;
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Top Bottom