1062.15 ευρω για σερβις!!!Multistrada 1200 ruleZZZ

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Δεν μιλάς για επίσημη αντιπροσωπεία.... Γιατί ο πέτρος νομίζω κάνει εκεί τα πάντα, λόγω εγγύησης καινούργιου κλπ.
Έκανα το σερβις στην επίσημη αντιπροσωπεία στην Καλλιρρόης .
Επίσης η αντιμετώπιση ήταν από τις καλύτερες που είχα .
Η τιμή που έγραψα ήταν τελική με ΦΠΑ

Follow me, I'm lost too
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έκανα το σερβις στην επίσημη αντιπροσωπεία στην Καλλιρρόης .
Επίσης η αντιμετώπιση ήταν από τις καλύτερες που είχα .
Η τιμή που έγραψα ήταν τελική με ΦΠΑ

Follow me, I'm lost too
Τσάμπα.... Τότενες.
Τον Πέτρο γιατί τον γδέρνουν??
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Τσάμπα.... Τότενες.
Τον Πέτρο γιατί τον γδέρνουν??
Το επόμενο σερβις και σε εμένα θα κοστίσει περίπου 600 πάνω κάτω αλλά αυτά τα μηχανάκια δεν είναι για να κάνεις καθημερινά χιλιόμετρα ,είναι για να βγάζεις γούστα , άλλωστε τα γούστα και τα ψάρια πληρώνονται.
Το μηχανάκι σου δείχνει όλη την πληροφορία και έχει άφθονο γκάζι ,το θέμα είναι εσύ πόσο καλός είσαι να την αξιοποιήσεις .
Όσο για την τιμή στο σέρβις , εκεί που μια βόλτα θα σου κοστίσει 300 λες ότι θα μου κοστίσει 50 παραπάνω και στο τέλος βγαίνει το σέρβις .

Αυτό το καλό έχουν κάποια άλλα μηχανάκια που τα λιώνεις στα χιλιόμετρα και πληρώνεις το 1/3 από το Τουκατι .
Επίσης το μεγάλο σέρβις στο 1200μοτερ είναι μανίκι .

Follow me, I'm lost too
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αυτό: "αλλά αυτά τα μηχανάκια δεν είναι για να κάνεις καθημερινά χιλιόμετρα ,είναι για να βγάζεις γούστα " είναι μεγάλη αλήθεια, κι όχι μόνο για τα Ντουκάτι ;)


ΥΓ και τα άλλα πολύ σωστά, αλλά αυτό ιδιαιτέρως!
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Τσάμπα.... Τότενες.
Τον Πέτρο γιατί τον γδέρνουν??
Επίσης κοίτα τον Πέτρο και κοίτα κ εμένα , ποιον θα γδερνανε ;;;

Πάει με αυτή τη φατσούλα που μυρίζει ταλκ μέσα στους λύκους , τι περιμένει

Follow me, I'm lost too
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Συμφωνω σε ολα με τον @onroad !!! Το μονο που θελω να συμπληρωσω ειναι οτι εκτος απο τα γουστα και τα ψαρια που λεει οτι πληρώνονται ειναι οτι Τα λαθη τα παθη και τα σπεσιαλ πληρωνονται επισης ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Επίσης κοίτα τον Πέτρο και κοίτα κ εμένα , ποιον θα γδερνανε ;;;

Πάει με αυτή τη φατσούλα που μυρίζει ταλκ μέσα στους λύκους , τι περιμένει

Follow me, I'm lost too
:dnl:
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Ρε παιδες καθε 30.000 θελουμε για το ντουκατι λεμε σερβις 600 ευρω περιπου! Αν το μηχανακι δουλευει ΜΟΝΟ για ταξιδια και βολτες και οχι ως καθημερινο μεσω μετακίνησης αυτο σημαινει οτι τα 30.000 χλμ θα τα κανουμε περιπου σε δυο χρονια δηλαδη σε 730 ημέρες ! Ουσιαστικα μας στοιχίζει 0.82 λεπτα τη μερα !! Δεν το βλεπω για κανα τραγικο ποσο για να εχω ενα τετοιο μηχανακι
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
... αλλά αυτά τα μηχανάκια δεν είναι για να κάνεις καθημερινά χιλιόμετρα ,είναι για να βγάζεις γούστα ...
Αυτό: "αλλά αυτά τα μηχανάκια δεν είναι για να κάνεις καθημερινά χιλιόμετρα ,είναι για να βγάζεις γούστα " είναι μεγάλη αλήθεια, κι όχι μόνο για τα Ντουκάτι ;)
ΥΓ και τα άλλα πολύ σωστά, αλλά αυτό ιδιαιτέρως!
Διαφωνω ΚΑΘΕΤΑ και παντα ειχα την αποψη κ τη θεληση η μοτοσυκλετα που θα παρω να ειναι πολυεργαλειο...απο το σπιτι δουλεια κ καθημερινη μετακινηση,απο καφε ως την ακρη του κοσμου κ ταξιδια βολτες...
Ναι δεν θα επαιρνα ενα SS για παπι κ πολη ουτε ενα Off για ταξιδια αλλα οταν μιλαμε για ΟνΟφ κ μεγκα ΟνΟφ οπως ειναι κ τα Ντουκατι αυτα,προσωπικα θελω κ περιμενω να κανω ΤΑ ΠΑΝΤΑ μαζι του...κ τα γουστα μου αλλα και τις...αναγκαιες καθημερινες μετακινησεις...
 
Τελευταία επεξεργασία:

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Ρε παιδες καθε 30.000 θελουμε για το ντουκατι λεμε σερβις 600 ευρω περιπου! Αν το μηχανακι δουλευει ΜΟΝΟ για ταξιδια και βολτες και οχι ως καθημερινο μεσω μετακίνησης αυτο σημαινει οτι τα 30.000 χλμ θα τα κανουμε περιπου σε δυο χρονια δηλαδη σε 730 ημέρες ! Ουσιαστικα μας στοιχίζει 0.82 λεπτα τη μερα !! Δεν το βλεπω για κανα τραγικο ποσο για να εχω ενα τετοιο μηχανακι
Ναι μεν,αλλα...το καθημερινο να υπολογισεις ποσο κοστιζει την ημερα,αυτο πρεπει να υπολογισεις ανα μηνα,λεω εγω τωρα,προσωπικη αποψη.
Καπου αλλου λεω οτι 1000 για γεν επισκευη μονοκυλινδρου τα βρισκω οκ,700 ομως για σερβις μου καθονται καπως βαρια.Αν εβγαζα 10-15 χιλιαρικα το μηνα ισως να σκεφτομουν αλλιως.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Για βόλτα και ταξίδια 15000 χλμ το χρονο , πολλά μου φαίνονται...., εκτός κι αν βγάζεις τα 10 χιλιάρικα που λέει ο Δημήτρης @KORAX :cool: Οπότε δεν τρέχει και τπτ για 700 γιούρα σέρβις.
Αν κάνεις 5-6 χιλιάδες χλμ ετησίως όμως, μια χαρά είναι και το Τουκάτι ;)
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Άρα
Αρααα
Αραααααα
δεν κανει το Τουκατι για εσένα ούτε εσύ για αυτό .
Γι αυτό υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές .

Επίσης αν δεν έπαιρνες ένα ss για παπί γιατί να πάρεις ένα mega on για παπί ?

Δεν σου είπε κανείς ότι δεν θα σε πάει ως την άκρη του κόσμου ,ότι έχει μεγαλύτερο κόστος χρήσης είπαμε .
Κατά την αγορά το υπολογίζεις ,αν το αντέχεις ' έχει καλός αν όχι πας σε κάτι άλλο , πιθανών και σε λιγότερα κυβικά και θα βρεις το καλύτερο για σένα και την χρηση που κανείς .

Αν το οδηγήσεις ,θα καταλάβεις ότι είναι από άλλο πλανήτη ,αρκεί να σου ταιριάξει .


Follow me, I'm lost too
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Ναι μεν,αλλα...το καθημερινο να υπολογισεις ποσο κοστιζει την ημερα,αυτο πρεπει να υπολογισεις ανα μηνα,λεω εγω τωρα,προσωπικη αποψη.
Καπου αλλου λεω οτι 1000 για γεν επισκευη μονοκυλινδρου τα βρισκω οκ,700 ομως για σερβις μου καθονται καπως βαρια.Αν εβγαζα 10-15 χιλιαρικα το μηνα ισως να σκεφτομουν αλλιως.
Δημητρη ο καθενας υπολογιζει βαση της χρησης που κανει! Εγω προσωπικα δεν χρησιμοποιω την μοτο για καθημερινο μεσομετακινησης οποτε το ποσο αυτο μου φαινεται αστειο για να εχω κατι που γουσταρω! Αν καποιος κυκλοφορει καθε μερα συν ταξιδια κτλ αλλαζει το θεμα και το κοστος. Αν παλι βγαζει 10 και 15 χιλαρικα το μηνα μεγεια του και χαρα του καλα κανει να τα χαιρεται με οτι τον ευχαριστει
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Για βόλτα και ταξίδια 15000 χλμ το χρονο , πολλά μου φαίνονται...., εκτός κι αν βγάζεις τα 10 χιλιάρικα που λέει ο Δημήτρης @KORAX :cool: Οπότε δεν τρέχει και τπτ για 700 γιούρα σέρβις.
Αν κάνεις 5-6 χιλιάδες χλμ ετησίως όμως, μια χαρά είναι και το Τουκάτι ;)
Εσενα ολα πολλα σου φαινονται ;) αν κανεις ενα ταξιδι στο εξωτερικο το χρονο σχετικα μικρο εχεις 5000 χλμ με το καλημερα . Αλλα 7 με 10 τα κανεις τον υπολοιπο χρονο εντος Ελλαδος σε βολτες μικρες και μεγαλες.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Άρα
Αρααα
Αραααααα
δεν κανει το Τουκατι για εσένα ούτε εσύ για αυτό .
Γι αυτό υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές .

Επίσης αν δεν έπαιρνες ένα ss για παπί γιατί να πάρεις ένα mega on για παπί ?

Δεν σου είπε κανείς ότι δεν θα σε πάει ως την άκρη του κόσμου ,ότι έχει μεγαλύτερο κόστος χρήσης είπαμε .
Κατά την αγορά το υπολογίζεις ,αν το αντέχεις ' έχει καλός αν όχι πας σε κάτι άλλο , πιθανών και σε λιγότερα κυβικά και θα βρεις το καλύτερο για σένα και την χρηση που κανείς .

Αν το οδηγήσεις ,θα καταλάβεις ότι είναι από άλλο πλανήτη ,αρκεί να σου ταιριάξει .


Follow me, I'm lost too
είπαμε...
σωστά όλα! ;)
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Πολλά τα μάνευ Άρη, πολλά. Στο χωριό μου το λένε κοκομπλόκο. Πολλά τα τάληρα.
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
συνεργειο της αντιροσωπειας εδω στην Θεσνικη σε τιμοκατάλογό αναρτημένο σε εμφανη σημειο του χωρου εχει τιμη χρεωσης 45 ευρω την εργατοώρα.Οταν ρωτησα ποσες εργατοώρες απαιτουνται για ενα μεγαλο σερβις στο 1200 η απαντηση ηταν 9,5 εργατοώρες. Δεν θυμαμαι αν ηταν με ΦΠΑ η χωρις.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
αν δεν έπαιρνες ένα ss για παπί γιατί να πάρεις ένα mega on για παπί ?
Θεωρεις οτι ενα R1 ή ενα 1098R ειναι στην ιδια μοιρα κ...χρηστικοτητα για καθε μερα με ενα μεγαλο ΟνΟφ?Γιατι εγω βλεπω...χαωτικες διαφορές...
 

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
Λοιπόν για να τα πάρουμε από την αρχή τα πράγματα (καλό είναι να αποφεύγονται ονομασίες μαγαζιών βρε)
Έχω 40300 χλμ. και την έχω 27 μήνες. Στην δουλειά μου και στις αστικες μετακινήσεις μου έχω scooter και χρησιμοποιώ μόνο αυτό. Αμάξι δεν έχω. Για τα λεφτά δεν το συζητάμε καν, ο καθένας όπως νομιζει να τα χαλάσει. Με τα service είχα ρωτήσει στην αρχή και μου είχαν πει τιμές όπως KTM και BMW (εδώ γελαμε). Ρώτησα και αλλού και με σφραγίδες ducati. Θεωρητικά; τα επισημα συνεργεια πρέπει να πάρουν όλοι ακριβώς τις ίδιες τιμες τιμοκαταλόγου. Στην πραξη; δεν είμαστε όλοι το ίδιο και ο καθένας μπορεί να έχει άλλη διαχείριση (ειδικά οικονομική). Πχ στο πρώτο service που είχα λαδια και φίλτρο 150 ευρώ. Γιατί τόση διαφορά από άλλους; αυτά και πολλά που δεν γράφονται εδώ στον καφέ αυριο. :x3::x3::x3:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Με αφορμη το τελευταιο του Πετρου, και σε επισημα BMW εχει παρατηρηθει διαφορα στις χρεωσεις.
2 ιδια μηχανακια, με αντιστοιχα χλμ, ιδιου ετους παραγωγης, στο ιδιο σερβις, πληρωσαμε διαφορετικα ποσα. Λεπτομερειες δε θυμαμαι, πανε 2, 3 χρονια.
Μιλαω για το δικο μου και του @gkpapa .
Καποιοι παρα τις οδηγιες των εργοστασιων και το σχετικο ελεγχο, καταφερνουν και βελτιωνουν τις τιμες τους. Σ εμας μενει να επιλεξουμε.....
 
Top Bottom