16000 χλμ review ενός Tiger 800 XC SE

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
φίλε μου πολύ όμορφη η αγγλίδα σου!
πριν πάρω και εγώ το δικό μου, ήμουν ένα βήμα να πάρω ένα λευκό. τελικά έκατσε καλύτερο ντηλ με τον γερμανό!
να την φορτώσεις χιλιόμετρα:ok:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
φίλε μου πολύ όμορφη η αγγλίδα σου!
πριν πάρω και εγώ το δικό μου, ήμουν ένα βήμα να πάρω ένα λευκό. τελικά έκατσε καλύτερο ντηλ με τον γερμανό!
να την φορτώσεις χιλιόμετρα:ok:
:friendship:

Να χαίρεσαι τη μηχανάρα σου!
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
καλησπερα απο τα λεγομενα σου μαλλον δεν σε ικανοποιει το μηχανακι στα ιδια λεφτα θα ειχες παρει μια κατεμαρα και θα γ....σε και θα εδερνε και εμφανισικα αλλα και οδηγικα.... για κατι τετοιες χλαπατσες δοξαζω τον @lmb990 που με παροτρυνε να παρω 990 adventure και δεν το εχω μετανιωσει ουτε στιγμη και ας καιει 30 λιτρα στα 100 κμ
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
καλησπερα απο τα λεγομενα σου μαλλον δεν σε ικανοποιει το μηχανακι στα ιδια λεφτα θα ειχες παρει μια κατεμαρα και θα γ....σε και θα εδερνε και εμφανισικα αλλα και οδηγικα.... για κατι τετοιες χλαπατσες δοξαζω τον @lmb990 που με παροτρυνε να παρω 990 adventure και δεν το εχω μετανιωσει ουτε στιγμη και ας καιει 30 λιτρα στα 100 κμ
Καλησπέρα όπως τα λες είναι άντε με τα μπουρδέλ@ πάμε και τα παίρνουμε κατεμάρα μέχρι να σβήσει ο ήλιος.....και αυτός όταν σουρουπώνει πορτοκαλί είναι
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
καλησπερα απο τα λεγομενα σου μαλλον δεν σε ικανοποιει το μηχανακι στα ιδια λεφτα θα ειχες παρει μια κατεμαρα και θα γ....σε και θα εδερνε και εμφανισικα αλλα και οδηγικα.... για κατι τετοιες χλαπατσες δοξαζω τον @lmb990 που με παροτρυνε να παρω 990 adventure και δεν το εχω μετανιωσει ουτε στιγμη και ας καιει 30 λιτρα στα 100 κμ
Το ΚΤΜ δεν ειναι το απολυτο ουτε ειναι και για ολους.Σε καποιους πολυ απλα δεν αρεσει.

Πολυ ομορφο το triumph και πολυ ωραιοι χρωματισμοι!!
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Καλησπερα και καλοταξιδο το εργαλειο!! Ειναι πανεμορφο και σε ασφαλτινο ταξιδι πρεπει να φυσαει..! Μ αρεσει που προσπαθεις να το φερεις στα μετρα σου (εννοω οτι γουσταρεις να πας χωμα με αυτο, και ας μην ειναι το καταλληλοτερο)

Λιγο προσοχη με τους αποστατες γιατι νομιζω 7εκ ειναι πολλα... του εχεις αλλαξει την γεωμετρια... καλυτερα φορεσε τους μονο για χωμα για ξεκουραση...

Καλοταξιδο κι παλι!!!!!!! :friendship::friendship::friendship:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλησπερα και καλοταξιδο το εργαλειο!! Ειναι πανεμορφο και σε ασφαλτινο ταξιδι πρεπει να φυσαει..! Μ αρεσει που προσπαθεις να το φερεις στα μετρα σου (εννοω οτι γουσταρεις να πας χωμα με αυτο, και ας μην ειναι το καταλληλοτερο)

Λιγο προσοχη με τους αποστατες γιατι νομιζω 7εκ ειναι πολλα... του εχεις αλλαξει την γεωμετρια... καλυτερα φορεσε τους μονο για χωμα για ξεκουραση...

Καλοταξιδο κι παλι!!!!!!! :friendship::friendship:
Ευχαριστώ Λάμπρο! :friendship:

Μέχρι στιγμής με βολεύουν οι αποστάτες, δεδομένου ότι πρώτα είχα δοκιμάσει των 20χιλ, και μετά πρόσθεσα τα υπόλοιπα 50χιλ. και η διαφορά στην αίσθηση είναι χαοτική. Στην ουσία δεν ψήλωσε το τιμόνι 7 εκ, αλλά περίπου 4 και ήρθε και πιο κοντά στα χέρια μου με αποτέλεσμα η θέση οδήγησης να γίνει ελαφρώς πιο όρθια. Πάντως στο advrider.com οι tigerίστες αυτήν την τακτική την ακολουθούν κατα κόρον.

Αντιλαμβάνομαι την αλλαγή της γεωμετρίας και συμφωνώ, αλλά η αίσθηση με τους αποστάτες είναι αρκετά ανώτερη.:)
 
Top Bottom