1993

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Η ψυχη των δυο τροχων. Αυτο μας περιεγραψες. Ευχαριστούμε για την υπομονη σου να επεξεργαστεις τις φωτογραφιες σου να ανακατεψεις την μνημη σου και να μας προσφέρεις το ταξιδιωτικό σου.

Υγ.1 Η περιπετεια σας με τα καυσιμα και ειδικα το σκηνικο με το πετρελαιο με εκανε να σκιστω στα γελια. Ηθελα να ημουν εκει να δω την εκφραση απο τα προσωπα σας οταν καταλαβατε οτι αντι για βενζινη ειχατε "κατασχεσει" πετρελαιο.
Υγ.2 Απο το τρελοκομειο που περασες ειχα περασει και εγω φορωντας την ιδια χακι ρομπα. Συμφωνω σε ολα τα οποια περιγραφεις στην αρχικη σου παραγραφο πλην ενος, ασχετου με το ταξιδιωτικο.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Η ψυχη των δυο τροχων. Αυτο μας περιεγραψες. Ευχαριστούμε για την υπομονη σου να επεξεργαστεις τις φωτογραφιες σου να ανακατεψεις την μνημη σου και να μας προσφέρεις το ταξιδιωτικό σου.

Υγ.1 Η περιπετεια σας με τα καυσιμα και ειδικα το σκηνικο με το πετρελαιο με εκανε να σκιστω στα γελια. Ηθελα να ημουν εκει να δω την εκφραση απο τα προσωπα σας οταν καταλαβατε οτι αντι για βενζινη ειχατε "κατασχεσει" πετρελαιο.
Υγ.2 Απο το τρελοκομειο που περασες ειχα περασει και εγω φορωντας την ιδια χακι ρομπα. Συμφωνω σε ολα τα οποια περιγραφεις στην αρχικη σου παραγραφο πλην ενος, ασχετου με το ταξιδιωτικο.
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Να υποπτευθώ πως αναφέρεσαι στο "καλά αμειβόμενος";
 
Τελευταία επεξεργασία:

John-Elias_Tenere

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
yamaha xt660z tenere 2011
Στέφανε μου έφτιαξες την μέρα αλήθεια!!!! Πολύ ωραίες οι φώτο και το γράψιμο σου! Πολλοί θα πούνε ότι το ταξίδι αυτο για αυτά τα μηχανάκια είναι τολμηρό. Εγώ λέω ότι απλά ξέρετε να περνάτε καλά και μπράβο σας!!!
 
Reactions: STF

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στέφανε μου έφτιαξες την μέρα αλήθεια!!!! Πολύ ωραίες οι φώτο και το γράψιμο σου! Πολλοί θα πούνε ότι το ταξίδι αυτο για αυτά τα μηχανάκια είναι τολμηρό. Εγώ λέω ότι απλά ξέρετε να περνάτε καλά και μπράβο σας!!!
Γιάννη σε ευχαριστώ πολύ! Θα τα πούμε και σε κάποιο καφεδάκι εμείς!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Στέφανε υπέροχο το ταξιδιωτικό σου!!! :ok:
Γεμάτο περιπέτεια και εικόνες...!!!
Ένα μεγάλο ευχαριστώ που μπήκες στην διαδικασία να το μοιραστείς...!!!:)
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στέφανε υπέροχο το ταξιδιωτικό σου!!! :ok:
Γεμάτο περιπέτεια και εικόνες...!!!
Ένα μεγάλο ευχαριστώ που μπήκες στην διαδικασία να το μοιραστείς...!!!:)
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τα όμορφα λόγια!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Σήμερα έκατσα και το διάβασα όλο. Ξανά ταξίδεψα και συγκινήθηκα. Το κάνω ένα up ελπίζοντας πως μπορεί να το διαβάσει και κάποιος νέος φίλος του forum, ιδανικά νεότερης ηλικίας για να συγκρίνει τις εποχές. Έχουν περάσει 3 χρόνια από τότε που το έγραψα και πέρασαν πολύ γρήγορα.

Είναι προγραμματισμένο να επαναλάβουμε σχεδόν το ίδιο ταξίδι του χρόνου, για να γιορτάσουμε τα 30 χρόνια από εκείνο το ταξίδι με τον φίλο μου τον Βαγγέλη ο οποίος είναι ο πρώτος άνθρωπος που γνώρισα στην Ελλάδα όταν ήρθα το 1978 σε ηλικία 8 ετών. Είναι μια ισχυρή φιλία σε όλα τα επίπεδα που κρατάει μέχει σήμερα. Ο Βαγγέλης είναι ο άνθρωπος που μπορώ να βασίζομαι πάνω του, το ίδιο και αυτός σε εμένα.
Εύχομαι να είμαστε καλά μέχρι τότε και να σας καταθέσω το νέο οδοιπορικό με θέμα 1993-2023.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Ωραίο ταξίδι και ωραίες εποχές! Έυχομαι να καταφέρεις να το επαναλάβεις ! (Να συγκρίνουμε και το φόρτωμα του τότε με το τώρα)...
 
Reactions: STF

barbadinos

Μέλος
Περιοχή
Αγ.Ανάργυροι
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Vstrom χίλια
Το διάβασα όλο και πραγματικά δεν έχω λόγια, ταξίδεψα και εγώ..:prft:
Σου εύχομαι ολόψυχα να το ξανακάνεις....
:friendship:
 
Reactions: STF

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Tι όμορφες εποχές ρε γαμώτο. Νοσταλγώ τόσο πολύ εκείνες τις εποχές και δεν ξέρω γιατί. Γιατί είμασταν κάποτε νεοι χωρίς προβλήματα? Ή γιατί είμασταν απλά νέοι?
Χωρίς θερμαινόμενα γκριπ, χωρίς τεχνολογικές παντόφλες. Χωρίς τίποτα. Δυο ρόδες, ότι σακ-βουαγιάζ υπήρχε και 50 χταπόδια.

Εύχομαι να ξαναγίνουν τέτοιες εκδρομές. Σε όλους.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Για εκείνα τα χρόνια...το XT κ το KLE ήταν σύγχρονα μηχανάκια κ Τοπ επιλογές...λιτά κ μεσαία όμως συγκρινόμενα με τα σημερινά..
Έχω την αίσθηση ότι αναγκαστικά θα γυρίσουμε σε πιο λίτες εποχές θα μάθουμε να περνάμε καλά με λιγότερα θα εκτιμήσουμε κ θα κάνουμε πράγματα με ότι έχουμε στην κατοχή μας!!!!
 

antonis68

Μέλος
Περιοχή
Σαλαμίνα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Suzuki Freewind 650 02
Μπράβο Στέφανε! Πολύ όμορφο το ταξιδιωτικό σας! Με ωραία αφήγηση και φωτογραφίες, εύχομαι το 23 να πάτε πάλι αλλά και το 53!
Ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας, και για μένα ιδιαίτερα συγκινητικό!
Ήταν το 94 δειλά δειλά που πρωτοβγήκαμε έξω η παρέα μου τότε,
Εγώ με ΧΤ550 με σχάρα μπροστά για τη σκηνή και μπαγκάζια φουλ όπως εσύ, ίδια μπανάνα acerbis και ριγέ μπλούζες!
Οι άλλοι φίλοι με cbr400 και XT350!
Δικάβαλοι,
Ανκόνα, Κόμο, Βασιλεία, Μόναχο, Σάλτσμπουργκ, Βιέννη, Βενετία,
Να σαι καλά Στέφανε που μου τα θύμησες!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Σας ευχαριστώ ρε παιδιά. Ακόμη και για εμένα είναι κάτι όμορφο που το έγραψα και καταγράφηκε. Μου φέρνει ισορροπία και τη σκέψη πως η ευτυχία δε θέλει πολλά αλλά κυρίως την αξία της φιλίας στις ζωές μας.
 

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
Οταν μεγαλώσω θα κάνω και γώ ένα τέτοιο ταξίδι με ενα kle- φτη!
Καλό.Πολύ καλό.
 
Reactions: STF

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Ωραίο ταξίδι και ωραίες εποχές! Έυχομαι να καταφέρεις να το επαναλάβεις ! (Να συγκρίνουμε και το φόρτωμα του τότε με το τώρα)...
Ακριβώς αυτό, αν το δεις σαν εικόνα το φόρτωμα λέει τα πάντα για εκείνη την εποχή. Σαν σκίτσο βγαλμένο από το Joe Bar
 
Top Bottom