1o-adventure meeting 2019

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Ισως ερθω Κυριακη πρωι για λιγο γιατι ειμαι σε φαση μετακομισης!!αν ειναι κανεις απο Πατρα και τα σχετικα κυριακη πρωι ας το πει μηπως ταιριαξουμε.

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Luciddream

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha MT-07
Καινούριος εδώ και πρώτο μου ποστ, σκέφτομαι και εγώ να πάω μέσα στο σ/κ. Ενδιαφέρομαι για τα μικρά on/off περισσότερο, και δεν έχω μπει ποτέ σε χώμα. Θα είναι εύκολα ή να κλείσω για του δρόμου καλύτερα? Μέχρι να το σκεφτώ δεν βλέπω να προλαβαίνω πάντως :D
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Καινούριος εδώ και πρώτο μου ποστ, σκέφτομαι και εγώ να πάω μέσα στο σ/κ. Ενδιαφέρομαι για τα μικρά on/off περισσότερο, και δεν έχω μπει ποτέ σε χώμα. Θα είναι εύκολα ή να κλείσω για του δρόμου καλύτερα? Μέχρι να το σκεφτώ δεν βλέπω να προλαβαίνω πάντως :D
Καλως ηρθες...Μολις εκλεισα εγω και εχουν ακομα μπολικα αποτι ειδα...εγω που εχω μπει ελαχιστα χωμα το απεφυγα...εκλεισα ολα on road...δεν θα τα ευχαριστηθεις κιολας αμα το εχεις φοβο εκεινη την ωρα.μπορει να λεω και χαζομαρες αλλα ετσι το σκεφτηκα εγω...

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καινούριος εδώ και πρώτο μου ποστ, σκέφτομαι και εγώ να πάω μέσα στο σ/κ. Ενδιαφέρομαι για τα μικρά on/off περισσότερο, και δεν έχω μπει ποτέ σε χώμα. Θα είναι εύκολα ή να κλείσω για του δρόμου καλύτερα? Μέχρι να το σκεφτώ δεν βλέπω να προλαβαίνω πάντως :D
Καλώς ήρθες στο advride..
Ο Τάκης ο μανιατης είναι δάσκαλος και σίγουρα θα είναι οργανωμένος για όλες τις περιπτώσεις.
Από ότι ξέρω θα υπάρχουν άνθρωποι που θα πλοηγουν.
Κάνε την αρχή στο χώμα με τον κατάλληλο εξοπλισμό φυσικά.
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Καλώς ήρθες στο advride..
Ο Τάκης ο μανιατης είναι δάσκαλος και σίγουρα θα είναι οργανωμένος για όλες τις περιπτώσεις.
Από ότι ξέρω θα υπάρχουν άνθρωποι που θα πλοηγουν.
Κάνε την αρχή στο χώμα με τον κατάλληλο εξοπλισμό φυσικά.
Μιλησαν οι εμπειροι οποτε καθομαι στην ακρη μου...

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μιλησαν οι εμπειροι οποτε καθομαι στην ακρη μου...

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ολες οι γνώμες σεβαστές και σωστές
Για εμένα είναι ευκαιρία για όλους αυτά τα event να οδηγήσεις και να ευχαριστηθείς.
 

Luciddream

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha MT-07
Καλώς ήρθες στο advride..
Ο Τάκης ο μανιατης είναι δάσκαλος και σίγουρα θα είναι οργανωμένος για όλες τις περιπτώσεις.
Από ότι ξέρω θα υπάρχουν άνθρωποι που θα πλοηγουν.
Κάνε την αρχή στο χώμα με τον κατάλληλο εξοπλισμό φυσικά.
Καλώς σας βρήκα.. η αλήθεια είναι ότι γιαυτό γράφτηκα στο forum γιατί θέλω σιγά σιγά να κάνω και μεγαλύτερα ταξίδια, έχω βάλει στο μάτι και την Αφρική για κάποια στιγμή στο μέλλον. Δεν είμαι πολύ έμπειρος αναβάτης καθώς άργησα πολύ να πάρω μηχανή αλλά και στις δύο μηχανές που είχαν περάσει απο τα χέρια μου όποτε ακούμπαγα λίγο χώμα ένιωθα άλλος άνθρωπος. Εξοπλισμό θέλει κάτι ειδικό για χώμα? Μπουφάν καλοκαιρινό έχω, κράνος / γάντια, μποτάκια έχω κάτι Dainese τα οποία δεν ξέρω αν κάνουν για τέτοιες συνθήκες.
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Ολες οι γνώμες σεβαστές και σωστές
Για εμένα είναι ευκαιρία για όλους αυτά τα event να οδηγήσεις και να ευχαριστηθείς.
Ναι αστειευομαι...απλα ετσι το σκεφτηκα εγω και δεν εκλεισα...κακως ισως...
Ασχετο παιζει να υπαρχει κανα αυτοκολλητο του φορουμ.;αν ερθει κανενας και εχει να μου φερει,θα ημουν ευγνωμων..
Το τρανσαλπακι δεν φοραει...
Και θα στολιζει το αιγαιο σε καμια βδομαδα οποτε ας υπαρχουμε και σε αλλο ενα νησι...

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι αστειευομαι...απλα ετσι το σκεφτηκα εγω και δεν εκλεισα...κακως ισως...
Ασχετο παιζει να υπαρχει κανα αυτοκολλητο του φορουμ.;αν ερθει κανενας και εχει να μου φερει,θα ημουν ευγνωμων..
Το τρανσαλπακι δεν φοραει...
Και θα στολιζει το αιγαιο σε καμια βδομαδα οποτε ας υπαρχουμε και σε αλλο ενα νησι...

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχουμε αυτοκόλλητα.. Αν δεν βρεθεί στο σοφικο να μου πεις πριν μπεις στο καραβι να βρεθούμε
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλώς σας βρήκα.. η αλήθεια είναι ότι γιαυτό γράφτηκα στο forum γιατί θέλω σιγά σιγά να κάνω και μεγαλύτερα ταξίδια, έχω βάλει στο μάτι και την Αφρική για κάποια στιγμή στο μέλλον. Δεν είμαι πολύ έμπειρος αναβάτης καθώς άργησα πολύ να πάρω μηχανή αλλά και στις δύο μηχανές που είχαν περάσει απο τα χέρια μου όποτε ακούμπαγα λίγο χώμα ένιωθα άλλος άνθρωπος. Εξοπλισμό θέλει κάτι ειδικό για χώμα? Μπουφάν καλοκαιρινό έχω, κράνος / γάντια, μποτάκια έχω κάτι Dainese τα οποία δεν ξέρω αν κάνουν για τέτοιες συνθήκες.
Αυτα τα test ride γίνονται σε εύκολες διαδρομές και χρειάζεται βασικός εξοπλισμός.
Όσο καλύτερο εξοπλισμό φοράς τόσο το καλύτερο.
Απαραίτητα κράνος γάντια μπότες νομίζω ότι θελουν
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
........ Εξοπλισμό θέλει κάτι ειδικό για χώμα? Μπουφάν καλοκαιρινό έχω, κράνος / γάντια, μποτάκια έχω κάτι Dainese τα οποία δεν ξέρω αν κάνουν για τέτοιες συνθήκες.
Σχετικά με τον απαιτούμενο εξοπλισμό για τα test rides η οργάνωση αναφέρει:

" * Απαιτείται Πλήρης Εξοπλισμός Αναβάτη, Ανάλογα Την Μοτοσυκλέτα
(Κράνος, Μπουφάν, Γάντια, Μποτάκι / Μπότες Επιγονατίδες Για Τα Enduro).
Αναβάτης Χωρίς Εξοπλισμό Δεν Θα Γίνεται Δεκτός. "

Περισσότερες πληροφορίες υπάρχουν στο
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Πολύ ενδιαφέρον, ίσως είναι ευκαιρία να σκονισιστούν ξανά οι Gaerne μετά από τόσο καιρό στην ντουλάπα.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Θα είμαι εκεί την κυριακη, μαζί με Βασίλη (billrace)
Από 10.00 πρωινή μέχρι 17.00 απογευματινή.
Μπέργκερ, καφέ και μότο :woho:
Και για να ξέρετε θα οδηγήσω harley 48
Εαν τα καταφέρω :biker2:
 
Τελευταία επεξεργασία:

L3f

Μέλος
Αν είναι να πάει κάποιος την Κυριακή από Αθήνα ας μου στείλει ένα pm.

Εγώ θα πάω απλά όχι από πολύ νωρίς έλεγα κατά τις 12 να είμαι εκεί γιατί το πρώτο test ride το έχω κλείσει στις 2
 
Top Bottom