1o-adventure meeting 2019

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Επειδή δε θα μπορέσω να κατέβω υπάρχει για όποιον θέλει εισιτήριο διαθέσιμο για αυριο...είχα κλείσει στις 17.00 Ktm 790 και στις 17.30 Tenere 700...ας γράψει εδώ για να ενημερώσω τη γραμματεία του event να γίνει αλλαγή στο όνομα. Το εισιτήριο είναι πληρωμένο οπότε δε χρειάζεται να πληρώσει τίποτα...δώρο από μένα...το οριο είναι 4 μηχανάκια οπότε μπορεί αν έχει κενά να οδηγήσει άλλα 2... αυτά...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το "έχω κλείσει", για λόγους που δεν έχουν ακριβώς να κάνουν με το Bike.it είναι απλά αστείο.

Το 1250GS σήμερα το είχαμε κλείσει δύο άνθρωποι την ίδια ώρα, το Multi 950S τρεις και το αστείο είναι ότι το 1250 μετά "καθόταν" ένα δίωρο και δεν το έδιναν γιατί... "δεν το είχατε δηλώσει αυτή την ώρα και αν δεν ήρθε αυτός που το είχε δηλώσει δεν φταίμε" από την μία το καταλαβαίνω, από την άλλη όπως έλεγε ο Λαζόπουλος κάποτε "παράλογο; δεν με ακούει το παράλογο". Γιατί δεν φταίει η διοργάνωση αν η Viva και η άλλη εταιρία τα έκαναν ρόιδο και βγήκαν διπλοτριπλές κρατήσεις (ήταν πολλοί οι άτυχοι) ούτε έχουν ευθύνη αν δεν ήρθε ο όποιος τυχαίος, αλλά το ότι άφηναν μηχανάκια στην άκρη ενώ ήθελαν να τα οδηγήσουν παρόντες που επίσης δεν είχαν ευθύνη για τα λάθη...

Και έσκαγε κόσμος "φέρε ό,τι έχεις δεν με νοιάζει, έστω και χάρλει, φέρε"....

Φαντάζομαι στο επόμενο θα είναι καλύτερα.

Δεν ξέρω και τι πρόβλεψη πρέπει να υπάρχει για τους κανίβαλους που βγάζουν ό,τι κόμπλεξ έχουν σε τέτοια ομαδικά τεστ ράιντ, μιά ειδική αίθουσα στην κόλαση πρέπει να δημιουργηθεί επί τούτου.

Αστείο περιστατικό, έπεσε κοντός που δεν πάταγε μηχανάκι, σταματημένος, στο τεστ ράιντ. Μετά με λέτε κακό.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Πιστεύω ότι τέτοια event έχουν νόημα μόνο για να κάνεις back 2 back σύγκριση μηχανών αλλά και για Βόρεια Ελλάδα ή για κάποιες μάρκες που ίσως ακόμα και στην αθηνα είναι δυσκολα τα πράματα harley κτλ. Στην Αθήνα πάντα παίζουν κάποια μηχανάκια για test ride οπού τα εχεις για καμιά ώρα τουλάχιστον και τα πας κι εκεί που θες να δεις αυτά που θες να δεις. Βόρεια Ελλάδα είναι πολύ πιο δύσκολα τα πράματα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πιστεύω ότι τέτοια event έχουν νόημα μόνο για να κάνεις back 2 back σύγκριση μηχανών αλλά και για Βόρεια Ελλάδα ή για κάποιες μάρκες που ίσως ακόμα και στην αθηνα είναι δυσκολα τα πράματα harley κτλ. Στην Αθήνα πάντα παίζουν κάποια μηχανάκια για test ride οπού τα εχεις για καμιά ώρα τουλάχιστον και τα πας κι εκεί που θες να δεις αυτά που θες να δεις. Βόρεια Ελλάδα είναι πολύ πιο δύσκολα τα πράματα.
Ναι αλλά είναι αλλιώς πόλη και αλλιώς επαρχιακό "σπασμένο" δρόμο και το ένα μετά το άλλο να δεις διαφορές. Μπορείς πάντα να το πάρεις και μόνο του, αφού καταλήξεις, μετά.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Είναι πού θα πέσεις...προσφατα έκανα

ένα test ride και κράτησε περίπου 2 ώρες...οπότε πήγε σχεδόν "παντού"...Αλλά το back 2 back είναι αρκετά χρήσιμο...είναι καλό να γίνονται τέτοια event. ας ελπίσουμε ότι στο μέλλον θα γίνουν και πιο βόρεια...
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν έχω ιδιαίτερη διάθεση για να γράψω κάτι γιατί κανένα από τα δύο που τελικά πήρα δεν μου έδωσε έμπνευση για το κάτι παραπάνω. Δεν ήθελα να τα πάρω και να φύγω, ενώ σε άλλα τεστ ράιντ είχα ξενερώσει που κατέβηκα και έπρεπε να συντονίσω πάλι το μυαλό μου με το ότι ήταν δανεικό το μηχανάκι, τσώπα, θα περάσει, φάε μιά σοκολάτα. Αμφότερες οι μοτοσικλέτες έπασχαν από μοτερίαση, θα ήταν τέλειες με κάτι άλλο δεμένο στο πλαίσιο. Θαύμασα την πρόοδο σε κάποιους τομείς σε σχέση με τις 18χρονες μου, αυτό.

Για την ντουκάτι στεναχωρήθηκα περισσότερο γιατί είναι πιο ευρύχωρη από ότι θυμόμουν από παλιότερη επαφή και είχα διαβάσει και τα καλύτερα στο ΜΟΤΟ περιοδικό. Αναρωτιέμαι αν οι παλιότερες 1200 αξίζουν τον κόπο ή αν διαλύονται στην επαφή τους με τον αέρα, οπότε καλύτερα απλά να τις κοιτάς στον δρόμο.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
ήταν να οδηγήσω 1250GS, 950S, Versys1000, V85TT

Την GS την είχαμε κλείσει δύο, την 950S τρεις την ίδια ώρα, από λάθος "της πλατφόρμας" το οποίο εκείνη την ώρα δεν μπορούσε να διορθωθεί, γινόταν αλλά ήταν πνιγμένοι οι άνθρωποι, τα είπα πιο πάνω.

Η 1260E δεν μου έδωσε καμία εντύπωση, απλά την είδα να περνάει, καμία εντύπωση πέραν του ότι παραμένει το πιο εντυπωσιακό μηχανάκι της κατηγορίας δηλαδή. Η 1200Ε του Simitis δεν έχει ακριβώς απροβλημάτιστο βίο όμως, οπότε ο σκεπτικισμός μου για τις Ιταλίδες είναι βάσιμος, ειδικά τα πιο παλιά μοντέλα που είναι εντός θεωρητικού προϋπολογισμού.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Δωστε ανταποκριση να πιουμε κανα καφε.και γω εχω τωρα 13.30 το 790 αλλα δεν βλεπω να το κανω ..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Γιατί το λες αυτό; Αν θες πανε στις 17.00 το εχω κλεισει για εκεινη την ωρα αλλά δε θα παω. στειλε μου ονοματεπωνυμο να ενημερωσω τους υπευθυνους του event...
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Έπαθα σοκ με το triumfh το xc με τον 21 εμπρός!
Όμορφο, κλασσικό, ροπακλα, και καγκουριλικι συνέχεια!!!


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Έπαθα σοκ με το triumfh το xc με τον 21 εμπρός!
Όμορφο, κλασσικό, ροπακλα, και καγκουριλικι συνέχεια!!!


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Συμφωνω σε ολα απλα να μην εφερνε τοση ζεστη!

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έπαθα σοκ με το triumfh το xc με τον 21 εμπρός!
Όμορφο, κλασσικό, ροπακλα, και καγκουριλικι συνέχεια!!!


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το δικανο στο πλάι είναι Super poze???
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Φίλοι μου ομολογώ πως με το bmw 1250 gs δεν αναστατώθηκα καθόλου!!!
Ναι! Ναι! Και όμως!!!

Το ducati 950s(κατά την γνώμη μου πάντα) δεν υπάρχει λόγος να υπάρχει!!!
Μονο για τα νεουδια που μπορούν να οδηγούν μικρή κατηγορία.

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom